Новак
Хром Пар Средината на Рамката на Воздухот Deflectors За Харли-Дејвидсон Туринг Модели FLHT FLTR FLHX Роуд Кинг Електра Стрит Глајд Ултра

Хром Пар Средината на Рамката на Воздухот Deflectors За Харли-Дејвидсон Туринг Модели FLHT FLTR FLHX Роуд Кинг Електра Стрит

Достапност: Залиха
DEN 1501.00
DEN 1631.52


Ние може да ја прогласи за помала вредност (на околу 5-15 USD) на вашиот Сопствен, па како да се спаси можно данок на вашата страна.
Хром Пар Средината на Рамката на Воздухот Deflectors За Харли-Дејвидсон Туринг Модели FLHT FLTR FLHX Роуд Кинг Електра Стрит Глајд Ултра
Ве молиме Осигурајте се дека Вашиот Мотор е во нашите компатибилност.
За Превозот
Обично, Објектот ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по плаќање дозвола.
Купувачите треба да се плати за враќање на трошоци и ние ќе ви ги плати трошоците за време фактурирани
Повратни информации
Ако ние не сме задоволни со производот или услугата ,ве молиме контактирајте со нас и не ни даваат негативни или netural повратни информации,Ние мора да ви даде задоволително решение. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Методи за плаќање
Ние прифаќаме Alipay тука. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку безбедна . Оригинална Опрема на FLHTCU, FLHTCUL, FLTRU, FLHTK, FLHTKL и FLHTCUTG модели.
Се враќа
Во случај на објектот е дефектен, ве молиме да не информирате во рок од 30 дена од приемот, ќе организираме reship или наплата.Ние снабдување со бесплатен превозот услуги , со користење на Кина Пост Воздух Mail (CPAM). Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме контактирајте со нас за поправка или враќање, ако било defectives .
2016 година
Роуд Кинг FLHR
Електра Глајд Ултра Класик FLHTCU
Електра Глајд Ултра Класик Ниска FLHTCUL
Ултра Ограничен FLHTK
Ултра Ниски Ограничена FLHTKL
CVO Ограничен FLHTKSE
Стрит Глајд FLHX
Стрит Глајд Посебни FLHXS
CVO Стрит Глајд FLHXSE
Роуд Глајд Ултра FLTRU
CVO Роуд Глајд Ултра FLTRUSE
Роуд Глајд FLTRX
Роуд Глајд Посебни FLTRXS
Три Глајд Ултра FLHTCUTG
Freewheeler FLRT
До 2015
Роуд Кинг FLHR
Електра Глајд Ултра Класик FLHTCU
Електра Глајд Ултра Класик Ниска FLHTCUL
Ултра Ограничен FLHTK
Ултра Ниски Ограничена FLHTKL
CVO Ограничен FLHTKSE
Стрит Глајд FLHX
Стрит Глајд Посебни FLHXS
CVO Стрит Глајд FLHXSE
CVO Роуд Глајд Ултра FLTRUSE
Роуд Глајд FLTRX
Роуд Глајд Посебни FLTRXS
Три Глајд Ултра FLHTCUTG
Freewheeler FLRT
2014
Роуд Кинг FLHR
CVO Роуд Кинг FLHRSE6
Електра Глајд Ултра Класик FLHTCU
Ултра Ограничен FLHTK
CVO Ограничен FLHTKSE
Стрит Глајд FLHX
Стрит Глајд Посебни FLHXS
Три Глајд Ултра FLHTCUTG
2013
Роуд Кинг FLHR
Роуд Кинг Класичен FLHRC
CVO Роуд Кинг FLHRSE5
Електра Глајд Класичен FLHTC
Електра Глајд ултра Класик FLHTCU
CVO Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUSE8
Електра Глајд Ултра Ограничен FLHTK
Стрит Глајд FLHX
Роуд Глајд Ултра FLTRU
Роуд Глајд Кастом FLTRX
CVO Роуд Глајд Кастом FLTRXSE2
Три Глајд Ултра Класик FLHTCUTG
2012
Роуд Кинг FLHR
Роуд Кинг Класичен FLHRC
Електра Глајд Класичен FLHTC
Електра Глајд ултра Класик FLHTCU
CVO Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUSE7
Електра Глајд Ултра Ограничен FLHTK
Стрит Глајд FLHX
Роуд Глајд Ултра FLTRU
Роуд Глајд Кастом FLTRX
CVO Роуд Глајд Кастом FLTRXSE
Три Глајд Ултра Класик FLHTCUTG
2011
Роуд Кинг FLHR
Роуд Кинг Класичен FLHRC
Електра Глајд Класичен FLHTC
Електра Глајд ултра Класик FLHTCU
CVO Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUSE6
Електра Глајд Ултра Ограничен FLHTK
Стрит Глајд FLHX
CVO Стрит Глајд FLHXSE2
Роуд Глајд Ултра FLTRU
CVO Роуд Глајд Ултра FLTRUSE
Роуд Глајд Кастом FLTRX
Три Глајд Ултра Класик FLHTCUTG
Стрит Глајд Trike FLHXXX
2010
Роуд Кинг FLHR
Роуд Кинг Класичен FLHRC
Електра Глајд Класичен FLHTC
Електра Глајд ултра Класик FLHTCU
CVO Ултра Класик FLHTCUSE5
Електра Глајд Ултра Ограничен FLHTK
Стрит Глајд FLHX
CVO Стрит Глајд FLHXSE
Роуд Глајд Кастом FLTRX
Три Глајд Ултра Класик FLHTCUTG
Стрит Глајд Trike FLHXXX
2009 година
Роуд Кинг FLHR
Роуд Кинг Класичен FLHRC
Електра Глајд Стандард FLHT
Електра Глајд Класичен FLHTC
Електра Глајд ултра Класик FLHTCU
CVO Електра Глајд Ултра Класик FLHTCUSE4
Стрит Глајд FLHX
Роуд Глајд FLTR
CVO Роуд Глајд FLTRSE3
Три Глајд Ултра Класик FLHTCUTG
Answer : ___________________________ Note : Не се компатибилни со " 17-подоцна модели опремени со Кул Проток на Вентилатор, P/N 26800120, 26800121 и 26800128.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Опфаќа & Украсни Украси
Материјал Тип:
ABS Пластика
Објектот Висина:
0inch
Бренд Име:
TCMT
Објектот Тежина:
0kg
Име На Модел:
XF2906188
Motobike Направи:
Харли-Дејвидсон
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Должина:
0inch

Подобро ви се допаѓа

Висок Квалитет на Алуминиум Hanlebar Држела Лесна инсталација! Кочница лост инсталира со користење на ваши

Превозот : Ние скоро може да брод на било која адреси во светот,Како и за превозот метод, Можете да избере

Атрибути : Подобрување на изгледот на вашиот велосипед со овие Завртки Покрива Овој комплет опфаќа мото

Кога ќе одберете да ја објавите од експрес, понекогаш ние ќе ја објавите по курир кој сте го одбрале , бид

Количина : Едно Парче Боја : Како на сликата прикажани Fitment : За KTM 1050 1090 1190 1290 Авантура / 1290 супер авантура

Ние може да направи било Налепници на обтекател, ако имате ова барање, ве молиме повратни информации нас

Овој комплет опфаќа мотор, менувач и други основно завртки се Инсталира : Не упатство за Инсталација , Ба

Се контролира со двете нозе цврсто на земја со нашите ОЕМ Директни Fitment Замена Намалување на Линкови Ови

Модифицирани Мотоцикл худ deflector качулка светлата свиња ретро ремонтирам покритие за Харли 883 XL1200 Црна Х

7194173300033840 Жешка Стока парче пар парче парче пар пар Опис : Состојба : 100% Сосема новМатеријал : Алуминиум

Шприцоване : 100% fitment, со Врвен Квалитет ABS Пластика,поскапи Компресија Мувла : Brand new резервни Обтекател (н

ПредDrilled за Прецизност Fitment .Тоа ќе потрае некое време да се производството,Нарачките ќе биде транспорти

Некои Обтекател колекции не вклучуваат Резервоарот маска + Задниот поклопец ,Но ако имате потреба од ни

мотоцикл откопчување се Покријат Копчето за вклучување Заштитник Прстен За Јамаха Tmax530 tmax тmax 530 t max 530 201

Тоа ќе потрае некое време да се производството,Нарачките ќе биде транспортирана од по 720 дена кога ние п

Ние го правиме боја(дизајн) е многу блиску до слики на интернет, но не може да биде иста (не ОЕМ) ,Сите паза

Scroll