Новак
Поединечно addressable плоштадот 8*8 Пиксели Флексибилни Led матрица

Поединечно addressable плоштадот 8*8 Пиксели Флексибилни Led матрица

Достапност: Залиха
DEN 670.00
DEN 720.00


2 - Ние aren’т шегуваш околу, that’с 64 поединечно addressable Led диоди на 80mm x 80mm флексибилни панел.
7 - Непотребно е да се каже, НЕ се свитка оваа матрица на половина !
Спецификација за производ LED Чип SMD5050 RGB LED чип IC Чип WS2812 B(WS2811 IC изградена-во 5050 RGB LED чип) LED Кол 64 LEDs/m Влезен Напон DC5 V W 12.
Поединечно addressable плоштадот 8*8 Пиксели Флексибилни Led матрица
За Производите
1 - Ова 8 x8 пиксели WS2812 B флексибилни LED матрица е одличен начин за да додадете импресивна сума на боја, додека се уште да биде во можност да поединечно контрола на секоја LED.
6 - answer : ___________________________ Note : Повторува / Текот на свиткување може значително намалување на структурните интегритетот на флексибилни панел. На врвот на сите дека,благодарение на нејзината еластична подлога, ова ДОВЕДЕ Матрица може да биде свиткан и ја наведна да одговараат на речиси секој заоблен површината.8 W/Max IP го Оценувате IP20(не-водоотпорен) PCB Боја Црна PCB Видите Агол 140° Боја Addressable полна боја PCB Теренот 10мм PCB Големина 80mmx80mm Гаранција 2 години Бренд LED i Pixel
Детали Слики
Слични производи :
4 X4 APA102 LED Матрица 8 X8 APA102 LED Матрица 16 X16 APA102 LED Матрица 8 X32 APA102 LED Матрица
4 X4 WS2812 B LED Матрица 16 X16 WS2812 B LED Матрица 8 X32 WS2812 B LED Матрица
.
5 - Прикачени едни со флексибилни LED матрица се два 3-pin JST СМ конектори и две групи на голи енергетски кабли (влез/излез), кои ви обезбеди конекции за DC5 V+, COM-, DAT, и GND.
3 - Можете да креирате анимации, игри, или дури и да се вклучат со нив во забава e-производство на текстил проект. Препорачливо е кога свиткување во текот криви површини да не биде премногу груб со овој производ како што може да ја оштети LED траги или на панел по себе.
4 - Овие панели бараат 5 V низок напон на текст за моќ, која треба да биде во можност да го извор добра сума на current–до 5 A во повеќето користи (5 A ако сите Панели се поставени на светли бели, кој НЕ се препорачува).

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
LED Модули
Карактеристики:
ЛЕР Флексибилни матрица
Број На Модел На:
S0808WS2812b
Ширина:
80mm
Висина:
5mm
Должина:
80mm
Бренд Име:
ipixel LED
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
5V

Подобро ви се допаѓа

5)Широко се користи во ЛОГОТО, реклама билборд, изложени светлечки знаци, насликани на екранот,може да го

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 36*36*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас...

5x8mm 10мм Скенирање Режим 4 S 2 S 2 S Пиксел Густина 30000dots / м2 16667dots / м2 10000dots / м2 Пиксели Конфигурација SMD3528(Анти

12 месеци гаранција Ние не сме одговорни за било каква несреќи ,одложувања или други прашања кои се одгов

10pcs 5 V WS2812 B SMD 5050 RGB LED Чип Вграден во WS2811 IC Addressable со мини PCB одбор (10мм*3мм) Heatsink Тоа е најевтиниот цена ќе мо

Име на производ : 3030 3 LED модул led Моќ : 3 W / модел Боја : Бела(55006000 K) / Топло Бела(27003500 K) Растојание На LED : 10cm Led

1 Adpots висок квалитет SMD5050 LED како осветлување извор.2 Со добар proection ниво може да се постигне IP68.3...

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 39*12*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

a3 led светло кутија ресторан мени одбори / рекламирање led светло кутија знак бесплатен превозот акрилик к

Може директно да се поврзе на 12 v батерија, не заборавајте да додадете на радијаторотСпецификации : Емит

16x16pixel плоштадот apa102 лер флексибилни матрицаПроизвод Datasheet : Дел Број S1616 APA 102 извор на Светлина APA 102 Зрак

APA102c флексибилни led дигитални матрица 8*8 Производ параметар : Дел БројЕмитирачкиБојаСигналIPICS 0808 APA 102Пол

, ) стигнат до најголемиот број на земји во рок од 4 до 15 работни дена.Ние прифаќаме Зачувам, Кредитна карт

2583682149 jsindustrialltd 008613726029261., ) стигнат до најголемиот број на земји во рок од 4 до 15 работни дена Гаранцијата

Акрилик постер рамки led кристал на светлина рамка за рекламирање storefront ресторан мени lightbox а1 големина на

Моќност : 0 Инсталирајте : Со двоен соочува со адхезивна лента на грбот, но се уште треба да се поправи со

Сертификација На Производи : Цел детали : MOQ : 100pcs / МногуТрговија мандат : ФОБ ШенженВреме на испорака : 3 д

Videowall Полна Боја LED Дисплеј Испраќање Картичка Кутија SC10 Поддршка 10 Pcs Испраќање на Картичка Карактерист

материјал : Акрил и нерѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлува

Ако сакате да ја прогласи фактура со пониска вредност за царината, ве молиме да не информирате кога прав

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 36*36*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

Answer : ___________________________ Note : RGB Модул треба да работат со RGB контролер .20pcs / Една единица Пакет содржина : 40 PCS x

Погоден за backlighting да канал писма и светлината кутии.72 w 160degrees 100pieces / МногуСпецификацииИме на производ : Ch

Answer : ___________________________ Note : RGB Модул треба да работат со RGB контролер .20pcs / Една единица Пакет содржина : 100 PCS x

Корисникот поставување на штедење;Апликација : Специјализираните Стан е на располагање на двете IOS и Ан

ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Производ Вовед 5050 RGBгаранција : 2 годиниживотен век : >40000hброј на led : 3pcsПрозрачна фл

Неплатени објектот ќе се поднесе без примање плаќање во 7 дена по оглас заврши Но, ако имате било какви п

Напојува со Epistar 5050 led,УЛ CE, ROHS 3 години гаранција,12v 1.4 w 5leds 5050 предводени од модулот moudle светлина smd5050 : Еле

Scroll