Новак
0.55 KW AC напон 220V 380V 3-фази црв опрема моторни ниска брзина голем вртежен момент за Индустриски Промешајте Мешање на Кревање и Мед extractor

0.55 KW AC напон 220V 380V 3-фази црв опрема моторни ниска брзина голем вртежен момент за Индустриски Промешајте Мешање на Кревање

Достапност: Залиха
DEN 11520.00

Пост Воздух Mail понекогаш ќе биде одложен, pls не остави 1~3 ѕвезди повратни информации. Речиси сите објектот е во парк, ние ќе го испрати во рок од 24 часа.7 KG
Нека се знае кој брзина што ви е потребно за 0.Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок. Конекција ако е точно, и други електрични делови, ако е во ред.
Превозот Совети :
1.com Членство. Ако, исто така, имаат проблем, ве молиме контактирајте со нас.
Оваа содржина е прилагодена на производот, тоа е надвор од акциите, олово време е 3 дена, ви благодариме за разбирањето!
Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.
За бучава :
DC висока брзина на мотор ќе произведуваат малку бучава, ако многу се грижат за бучава, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас.
Ако треба голема количина, ве молиме контактирајте со нас за да добиете најдобри трговија на големо цена и превозот цена.5 Евра за вредност value >150 Евра. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент .
Цврсти /Флексибилни Цевки, Универзален Зглобовите, Мерењето Ремени, Мерењето Pulleys, се Покрене Опрема, Bevel Опрема, Опрема Багажник, Синџир, Sprockets, Оски, Имајќи итн.
Зошто не моторни работи?
Вашиот мотор ако е ниска брзина на мотор, екстра ниска брзина на мотор треба да се почитува внимателно. Ако е потребно, може да се инсталира Прекуструјна Заштита Уред.
Ние Ги Доставуваме :
DC /AC Мотор, Црв Опрема Мотор, се Покрене Опрема Мотор, Stepper Мотор, Синхрони Опрема Мотор, Серво Мотор, Линеарен Actuator, Четка мотор, Brushless мотор, Електричен Полнач за Напојување, Моторни Контролер. Сите што ви треба е Alibaba.
Зачувам е безбедно, лесен за употреба и тоа е БЕСПЛАТНО. По место цел, можете да побарате за SLDPRT и IGS датотеки на сите мотори.
******************************Овој производ се опише започнете************************
0.

Параметрите на стоката

Брзина:
14rpm, 17rpm, 23rpm, 28rpm, 35rpm, 46rpm, 70rpm, 93rpm, 140rpm, 186rpm, 280rpm
Број На Модел На:
Y2-801-4-NMRV063-Б14
сертификација:
CCC,CE
Фаза:
Три-фаза
Тип:
Индукција На Моторни
Излезна Моќност:
0.55 Kw (3/4 hp)
Фреквенција:
50 Hz/ 60Hz
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Заштита На Функција:
Капе-доказ
AC Напон:
AC напон 220V 3-фази, или AC 380V 3-фази
Брзина:
23 ВРТЕЖИ во минута
Вртежен момент:
140 Nm
Големина:
414x173x222 mm
тековната:
15.7 На
Намалување На Односот На:
1
Нето тежина:
15.7 KG
Употреба 1:
пакување, печатење, текстил, боење, хемиски, храна, медицински
Употреба 2:
рекламирање, канцеларија, петрохемиската, инструментација, фаза осветлување
Употреба 3:
пренос, автоматски магацин, паркинг пристап, изградба
Местото на Оригиналот:
Guangdong, Кина(копно)

Подобро ви се допаѓа

мали вибрира моторсYZD серија од трифаза асинхрони мотори (вибрации на моторот) е vibratory скрининг машина, vi

и вашата апликација пред место поредок, можеме да го прифатиме враќање или рефундирање во рок од 14 дена

Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.Тоа е изградена во EMI филтер, RFI прекинувач,лесно DC автобус споделување на страна

150 STM18020 AC серво мотор 3.6 KW 2000 RPM 18 Nm и исти серво возачот EP1005 A со 5m кабелОваа ставка вклучува : 1 PC СЕРВО МОТО

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, кон

49 KTYZ AC постојан магнет синхрони моторни 220 V забавување на моторни Позитивни и обратно ниска брзина на мо

Нови Пристигнување 1500 W AC Серво Диск L51500 AC Серво Мотор ACM13015 M2 F51БВо три Фази 2500 RPM Серво Мотор 6 NM Топла Про

Висок квалитет 110 TDY115 синхрони мото со опрема за веб упатствоОвој производ е не намалување на опрема за

Овој мотор е 180 W Светлина Вратило мотор, Номинална брзина 1400 возврат НаАко имате било какви прашања може

Делта AC Мотор Инверторот VFDL Серија Компактен и Панелинсталација ДисковиКарактеристикиПодфракционо ни

1 PC ACM602 V36012500 200 W Серво Мотори3680 VDC 8.4 A25 A за Серво диск ACS806 Brushless AC Серво МоторСликата покажува : Вовед : На AC

43441546882110Номинална Излезна Струја(A)2.5101520253040506075Макс е Применливо Моторни Излез КС (kw)1(0.6Макс Излезен Напо

1pc 90 STM02430 AC серво мотори (220 V), 2.4 М Н., 3000 вртежи во минута, 750 W моторни увезени TI чип ACсерво машинаЗабележит

Dear In филмот, кога треба да успорат односот во белешките не знаат може да се прашував или јавете се на мен

Електронски гас actuator SQN7..Серија и може да се користи за мали до средни режач амортизерите контрола, или г

Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Aliexpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да

4 NmВреме на извршување од 4 s12 sВнатрешна и надворешна позиција индикаторОграничување и помошни префрлат

SQM5 Електрични активатори, две начин ротацијаВртежен момент може да биде до 40 nm, со функции на опрема спо

Scroll