Новак
3in1 2.4 GHz Безжична Флеш Предизвика ВАЛУТНА-240 со N3 Кабел за Nikon D90 D3100 D5000 D5100 D7000 Блиц на Камерата се Активира

3in1 2.4 GHz Безжична Флеш Предизвика ВАЛУТНА-240 со N3 Кабел за Nikon D90 D3100 D5000 D5100 D7000 Блиц на Камерата се Активира

Достапност: Залиха
DEN 1584.00


Карактеристики :
Viltrox ВАЛУТНА-240 е професионална флеш активирањето кои можат да бидат поделени.
Тоа се користи FSK 2.4 GHZ фреквенција која може да се обезбеди брзина на пренос.
Далечински управувач растојание опсег е за 100 во отворен простор.
Флеш синхронизација брзина : 1/200s
Тоа може да предизвика неколку модел на Canon и Nikon фотоапарат. Тоа може да безжична контрола shutter ослободување.
Со цел да биде удобен за да одговара, можете само да купите приемник ВАЛУТНА-240 RX, па можете да ги контролирате неколку примачи во исто време од страна на еден предавател.
Топла чевли фиксна прстен направи го прави за инсталација посоодветен.
Можете да контролирате сите видови на флеш пиштол и студио светлина преку поврзување со студиото светлина кабел.
Компатибилен со :
N3 За Nikon D90 D3100 D5000 D5100 D7000.
Спецификации :
Модел : ФК-240
Предавателот фреквенција : FSK 2.4 GHz
Флеш синхронизација брзина : ≥1/ 200s
Предавателот растојание : ≤100
Канали : 4
Shutter порака : Половина-притиснете, целосно притиснете
Терминал Конектори на Предавателот : PC влезен терминал конектори
Терминал Конектори на Примачот : 2,5 mm Приклучок
Број на Пренесува : Околу 20,000 пати
Батерии : 4 * AAA батерии?не се вклучени)
Пакет големина : 13.5 * 15 * 4cm / 5.3 * 5.9 * 1.6 во
Пакет тежина : 150g / 5.26 оз
Пакетот Вклучува :
1 x Приемникот 1 x Предавателот 1 x Кабел 1 x Прирачник за Корисникот(Chinese & English)
Препорачуваме Производи Топла Производи

Параметрите на стоката

Пакет:
Yes
Бренд Име:
VILTROX
Број На Модел На:
ВО странска валута-240 N3
Тип:
Безжичната
Компатибилен Бренд:
NIKON

Подобро ви се допаѓа

McoplGHZ 16 Канали Безжичен Далечински Speedlite Флеш Предизвика Трансиверите за Canon 30 33 50 300 300 D 350 D 400 D 450 D Pentax ISTD /

McoplRC7С1 16 Канали Безжичен Далечински Speedlite Флеш Предизвика Трансиверите за Canon 30 33 50 300 300 D 350 D 400 D 450 D Pentax ISTD

Функција : 100% нов и висок квалитет Тип : MC30 Боја : Црна Димензии : 8 CMx2 CMx1 CM должина на Кабелот : 87 CM Единица н

Начин на ПлаќањеНие го прифатат плаќање на богатство, преведување, Western Union, и така натаму.Изберете најзг

Функција : 100% нов и висок квалитет Тип : MCDC2 Боја : Црна Димензии : 8 CMx2 CMx1 CM должина на Кабелот : 87 CM Единица

Интервал Тајмер (INTVL)Интервалниот Тајмер може да се постави на кое било време во период до 100 часа, како и.

Место на Потекло : Guangdong Кина (Копно) Број на Моделот : РС80 N3 Боја : Црна Функција : Пред употреба да го прик

Shutter Ослободување Кабелот Кабел LS2.5 / Ц1 за Canon 1100 D 650 D 1200 D 760 D 750 D 700 D за Yongnuo RF603 RW221 RF603 MC36 R JY120Карактеристик

2017 НОВИ dslr фото Камера Жица Далечински Shutter Ослободување Контрола RS80 N3 за Canon 5 D2 7 D 5 D3 5 DS 5 D4 7 D2 6 D 5 DSR 7 D / 50 D

Начин на ПлаќањеНие го прифатат плаќање на богатство, преведување, Western Union, и така натаму.Изберете најзг

Опис : Со shutter кабелот од далечина,ќе може да се добие добра слика.Вкупната должина е 100cmShutter може да се за

Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.Сите Neewer Про

Ако камерата е брендЗум Далечински Управувач за камери, со LANC џек или далечински 1 за камери со LANC џек ил

6 оз (Предавател); 32g / 1.Поддршка 99hrs 59min 59s точни времето на поставување.32 канали на располагање, повеќе из

Начин на ПлаќањеНие го прифатат плаќање на богатство, преведување, Western Union, и така натаму.Изберете најзг

Scroll