Новак
Флексибилни led дигитални rgb пиксели за 8x8 Матрица ws2812b екранот

Флексибилни led дигитални rgb пиксели за 8x8 Матрица ws2812b екранот

Достапност: Залиха
DEN 3348.00
DEN 3600.00

8 W/Max IP го Оценувате IP20(не-водоотпорен) PCB Боја Црна PCB Видите Агол 140° Боја Addressable полна боја PCB Теренот 10мм PCB Големина 80mmx80mm Гаранција 2 години Бренд LED i Pixel
Детали Слики
Слични производи :
4 X4 APA102 LED Матрица 8 X8 APA102 LED Матрица 16 X16 APA102 LED Матрица 8 X32 APA102 LED Матрица
4 X4 WS2812 B LED Матрица 16 X16 WS2812 B LED Матрица 8 X32 WS2812 B LED Матрица
.
Флексибилни led дигитални rgb пиксели за 8x8 Матрица ws2812b екранот
За Производите
1 - Ова 8 x8 пиксели WS2812 B флексибилни LED матрица е одличен начин за да додадете импресивна сума на боја, додека се уште да биде во можност да поединечно контрола на секоја LED.
5 - Прикачени едни со флексибилни LED матрица се два 3-pin JST СМ конектори и две групи на голи енергетски кабли (влез/излез), кои ви обезбеди конекции за DC5 V+, COM-, DAT, и GND.
2 - Ние aren’т шегуваш околу, that’с 64 поединечно addressable Led диоди на 80mm x 80mm флексибилни панел. На врвот на сите дека,благодарение на нејзината еластична подлога, ова ДОВЕДЕ Матрица може да биде свиткан и ја наведна да одговараат на речиси секој заоблен површината. Препорачливо е кога свиткување во текот криви површини да не биде премногу груб со овој производ како што може да ја оштети LED траги или на панел по себе.
4 - Овие панели бараат 5 V низок напон на текст за моќ, која треба да биде во можност да го извор добра сума на current–до 5 A во повеќето користи (5 A ако сите Панели се поставени на светли бели, кој НЕ се препорачува).
7 - Непотребно е да се каже, НЕ се свитка оваа матрица на половина !
Спецификација за производ LED Чип SMD5050 RGB LED чип IC Чип WS2812 B(WS2811 IC изградена-во 5050 RGB LED чип) LED Кол 64 LEDs/m Влезен Напон DC5 V W 12.
3 - Можете да креирате анимации, игри, или дури и да се вклучат со нив во забава e-производство на текстил проект. Непотребно е да се каже, ако сте во потрага за голем панел на addressable Led диоди за да се вклопи во контурите на речиси секоја површина you’сте на вистинското место.

Параметрите на стоката

боја:
S0808WS2812
Тип На Објект:
LED Модули
Карактеристики:
ЛЕР Флексибилни матрица
Број На Модел На:
S0808WS2812b
Ширина:
80mm
Висина:
5mm
Должина:
80mm
Бренд Име:
ipixel LED
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
5V

Подобро ви се допаѓа

5% Франција го Оценувате(точка пристигна) 10.1% Велика Британија го Оценувате(точка пристигна) 9...

APA102c флексибилни led дигитални матрица 8*8 Производ параметар : Дел БројЕмитирачкиБојаСигналIPICS 0808 APA 102Пол

Моќност : 0 Инсталирајте : Со двоен соочува со адхезивна лента на грбот, но се уште треба да се поправи со

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 36*36*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

Акрилик постер рамки led кристал на светлина рамка за рекламирање storefront ресторан мени lightbox а1 големина на

a3 led светло кутија ресторан мени одбори / рекламирање led светло кутија знак бесплатен превозот акрилик к

Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас Сепак, ако в

5)Широко се користи во ЛОГОТО, реклама билборд, изложени светлечки знаци, насликани на екранот,може да го

5x8mm 10мм Скенирање Режим 4 S 2 S 2 S Пиксел Густина 30000dots / м2 16667dots / м2 10000dots / м2 Пиксели Конфигурација SMD3528(Анти

Алуминиумска основа за добар топлина тоне3.Skype : давид Работ осветлување на транспарентен дифузен матер

Име на производ : 3030 3 LED модул led Моќ : 3 W / модел Боја : Бела(55006000 K) / Топло Бела(27003500 K) Растојание На LED : 10cm Led

Може директно да се поврзе на 12 v батерија, не заборавајте да додадете на радијаторотСпецификации : Емит

Над 12 години искуство во оваа индустрија,да поседува многу од корисниците во земјата и од странство.При

2016 година Нови Lightbox a3 Акрилик Екранот Светат Мени Осветлување Одбор,Реклама Знаци Предводени : I...

Висока осветленост p10 8*32 / 8*8 / 16*16 rgb led пиксели матрицаПроизвод Datasheet : LED Чип SMD5050 RGB LED чип IC Чип APA102 IC изгра

Корисникот поставување на штедење;Апликација : Специјализираните Стан е на располагање на двете IOS и Ан

Неплатени објектот ќе се поднесе без примање плаќање во 7 дена по оглас заврши Но, ако имате било какви п

12 месеци гаранција Ние не сме одговорни за било каква несреќи ,одложувања или други прашања кои се одгов

Матрица флексибилни apa10210mm црна pcb програмабилни indivually led пиксели лента светлинаПроизвод Datasheet : LED Чип SMD5

Спецификации : 1 Извор На Светлина Век : 50.000 H 2 Работен напон : DC12 V 3 Моќност : 0.72 W 4 IP Оценка : IP65 5 Школка Мат

Scroll