Новак
Најновите Висок Квалитет Meitantei Конан Kaito Дете Униформа Cosplay Костим ,Совршено Прилагоден За Вас !

Најновите Висок Квалитет Meitantei Конан Kaito Дете Униформа Cosplay Костим ,Совршено Прилагоден За Вас !

Достапност: Залиха
DEN 3744.00

Ве молиме контактирајте со нас,ние може да се разменат за вас.
Повратни информации
Вашето мислење е многу важно за нас,ако сте задоволни со костим сте го добиле,ве молиме оставете 5 ѕвезда позитивни повратни информации.Ви благодариме.Ако не сте задоволни,ве молиме контактирајте со нас прво,ние ќе се справи со тоа и да ви даде задоволително решение.Но треба плати товар за повторно да ја прати.
1 : ве Молиме според големината на табелата за да го изберете соодветна големина.
2 : ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Ние се рачно изработени,па ние треба околу 7-10 работни дена за да го направи костимот,ако костимот е тешко да се направи,тоа може да е потребно повеќе време. Транспорт може малку бавно, понекогаш,ве молиме да се подготват вашиот костим однапред.Исто така, ние ќе контактирајте го изразуваат да ви помогне да го најдете вашиот пакет.Ако имате време на испорака, ве молиме да ни кажете кога ќе нарачате.Ако вашиот план датум е итна,ве молиме контактирајте со нас прво, пред да го стави на ред .
Пред да го стави на ред.Ако ја изгубиле,Ние ќе го испратам до тебе повторно или да ви даде целосна refound.Ако постојат сигурни дека има некои прашања,ние ќе ви ги даде делумно refound како compensastion,или може да ги испратите назад ,ние ќе ви даде целосна refound.Ако не постои соодветна големина,ве молиме дај ни вашиот мерења,ние може да прилагодено за вас.
Квалитет : Кога ќе го добиете костим ,Ако постои било прашање со тоа,ве молиме контактирајте со нас прво,и да ги преземат photoes,ние ќе го потврдат тоа.
Големина На Табелата
По -продажбата на услугата
Превозот : Понекогаш ќе има зафатено на транспорт,така што може малку бавно.
Големина : ве Молиме бидете сигурни дека вашата големина е точно,ние го направи костимот accordding на големината што ни даде,ако ти се даде погрешна големина,не можете да го носите кога ќе се добие тоа.

Параметрите на стоката

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, XXS
Извор:
Meitantei Конан
Посебни Употреба:
Носии
Одделот За Името:
Возрасни
Број На Модел На:
B110606
Пол:
Унисекс
Бренд Име:
cosersuki
Извор Тип:
Аниме
Тип На Објект:
Се поставува
Знаци:
Kaito
Компоненти:
Шапка, наметка, врвот, панталони, вратоврска, кошула
Материјал:
Памук мешавина
Посебни Употреба:
Костими & Додатоци
is_customized:
Yes
Знаци:
Цртан Лик Костимите
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина

Подобро ви се допаѓа

Ако големината е премногу голема,Тоа ќе имаат обичај такса.Ако не сте задоволни,ве молиме контактирајте

ве молиме наведете вашиот Телефон Не.Ние брод на објектот преку ЕМС меѓународен превозот услуга која шт

ЗАБЕЛЕШКА : Овој костим треба обичај,и дека треба 12days околу ,па ве молиме да се прошири на подготви време

Компоненти : Фустан, ПанталонаГлавен Материјал : Дебела Фалсификување (може да изберете и други материј

ПРЕКРАСЕН Подарок ЗА Јапонски Аниме ФановиАниме Црна Рок Стрелец Cosplay Костим Кратко Sleeve Маскирани Качу

Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки...

САМОВИЛА ОПАШКА Задебелена Cosplay Дуксери Патент Дуксери ЏемперВклучувајќи : ДуксериГолемина : S,M,L,XL,XXL,3 XL

Ако вашиот план датум е итна,ве молиме контактирајте со нас прво, пред да го стави на ред .Ако големината

00 / парчеАниме Кајгана Cosplay Кајгана Ichigo Kurosaki Мажите Bankai Cosplay кога ќе го поставите цел, во "касата" чекор, в

Ние продаваат различни видови на носии и додатоци кои може да се види во популарната ACG(Анимација,Стрип,

Услови на Испорака : Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на и

Напомена : Ако ќе го прилагоди овој костим ,(ве молиме бидете сигурни да ми кажете вашата висина, тежина,б

Јуриј Plisetsky Костим Јуриј на Мраз Јуриј Plisetsky Униформа Cosplay Костим За МажиВклучувајќи : Дуксери, Јакна, Пан

кога ќе го поставите цел, во "касата" чекор, ве молиме имајте на ум ни порака која покажува кој големина ќ

Од безбедносни причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Зачувам...

Компоненти : Overcoat, Врвот, Панталона, Ракавица, ВратоврскаГлавен Материјал : Единствен Mateiral (може да избер

Превозот : 1 Превозот време за време на Сезона (ноќта на Вештерките, Божиќ, Кинеската Нова Година итн.5 инч

Компоненти : Jumpsuit, Појас, А Да Се Покрие, Sock (Не Перика, Без Алатка)Главен Материјал : Faux Кожа, Spandex (може да

Scroll