Новак
DM300L Висока Фреквенција Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%-90%RH

DM300L Висока Фреквенција Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%-90%RH

Достапност: Залиха
DEN 6337.00
DEN 7041.60


DM300 L Висока Фреквенција Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%-90%RH
Висока Зачестеност на влага метар DM300 L се користи за мерење на содржината на влага на почвата ,сребро песок, јаглен во прав и други материјали во прав. Тоа применливо на хемиска индустрија и други релевантни индустрија. Карактеристики : 1. Тоа е преносен, компактен, лесен за употреба и влага мерење читања се размена на инстант. 2. Дигитален дисплеј со назад светлина дава точно и јасно читање иако ќе остане во somber услови. 3. Тоа ќе заштедите време и трошок од набљудувањето на сувост и помага да се спречи влошување & распаѓање предизвикани од влага, додека во складирање, затоа обработка ќе биде повеќе удобен и ефикасен. 4. Овој инструмент ја усвои висока фреквенција принцип врз основа на воведувањето на најнапредна технологија од странска земја. 5. Прирачник за исклучување во секое време .Автоматско исклучување по 5 минути од последната операција. 6. Data hold функција. Слаба батерија сигнализација. Specification : Display : 4 дигитални LCD Мерен опсег : Двојна прецизност : од 0 до 5%, Единечна прецизност : од 0 до 80%. Температура : 0-60°C Влажност : 5%-90%RH Resolusion : 0.1 или 0.01 Точност : ±0.5%n Напојување : 9 V батерија(Не се Вклучени) Тежина : 210g (не вклучувајќи батерии) Гаранција : 1 година На позитивни

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
DM300L
Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Електрични
Со Светлото Или Не:
Yes
Акции:
Yes
Тип:
песок влага метар
Гаранција:
1 година

Подобро ви се допаѓа

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позит

Купувачот ќе биде одговорен за сопствени должност и локалните увозни даноци, ако настане За Носење3.Ова

Ултрапренослив дизајн, лесно да се користи.Напојува со заменливи литиум батерија, најавени податоците

ХТ904 Хартија Влага Метар Содржина Детектор Картон Цел Континуирано се Прикаже Рамна Глава Контакт Точк

Превозот : 1.Ние гарантираме за да брод стоки во рамките на 2472 часа по исплата потврда освен празник.2.Ние

Висока прецизност и висока резолуција.Може истовремено мерење на почвата, водата потенцијал и температ

* Специјална заштеда на енергија контрола на светлото Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одб

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Ако не можете да се исходот веднаш по ау

кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компаниј

Бидејќи 4 игли сонда може да добие повеќе од земање износ од 2 игли од материјал се тестирани, ќе добиете

* Две презентации, дигитален дисплеј и боја кодирани LED индикација.5%n+1)Резолуција0.Главни карактеристики

Димензии : 126 x 70 x 29mm (LWH) Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака...

Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.RS23

Ви благодариме за вашето разбирање Бидејќи 4 игли сонда може да добие повеќе од земање износ од 2 игли од

5%n+1) Температура ±0.Pin Код Вид Код Материјал Cd00 Abies grandis, Acer macrophyllum, Јавор, Acer saccharum, Бор(scots ), жолти Борови, Dal

Ви благодариме за разбирањето!1 Ние само брод да се потврди цел адреси.5%nНапојување : 9 V батерија (6 F22)Диме

Тип : специјално дизајниран да не ги оштетат хартија, контакт точка е круг со дијаметар 7mm.Примена : мерка

Нови Дигитални LCD Индуктивен Дрво Дрво, дрвена граѓа Влага Метар 4~80% Дрва Интернет Влажност Тестер Густи

* Широк опсег на мерење и висока резолуција Оваа комбинирана презентација на влага мерење им помага на к

На shrapnelконтактирајте со мерниЧитања се точни, брзиГолем број на хартија мерење на владата изборИндикац

Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.Пер

Ефикасноста карактеристики * Мерење преку HF електромагнетни уреди со покажувач на * 10 различни во опциј

кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компаниј

5%n Напојување : 9 V батерија(Не се Вклучени) Тежина : 210g (не вклучувајќи батерии) Гаранција : 1 годинаИспорак

Жито Влага Метар Тестер Спектар 050% Дигитални LCD Дисплеј Првенство Тип MC7828 GТехнологија Детали Зрна 22 Вид

1 ТочностаВлага : ±1% Температура : ±0 Податоците потоа ќе бидат користени од страна на кодирани LED светла

Scroll