Новак
Хотел Декоративни LED Светло Извор на Енергија Заштеда на Разнесени Стакло Лустерот Светлина

Хотел Декоративни LED Светло Извор на Енергија Заштеда на Разнесени Стакло Лустерот Светлина

Достапност: Залиха
DEN 52800.00

Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Со цел да им понудиме на нашите клиенти широк спектар на модерни и традиционални производи, ние сме активни во следниве сегменти. Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки. Сите пакети осигурени против кршење. Во additon, да бидам искрен, стакло е преполна отстрани и ќе има одредена разлика зависи од различни луѓе инсталација за да се направи тоа уметникот изглед и боја може да биде малку различен, бидејќи тоа целосно рака разнесени, тие mihgt изгледа 90% исто како слика. плаќање ?
Сите ние се прави бизнис од страна на T/T(Телеграфска Трансфер) или Western Union. Имаме боја шема за вашиот референца. Стандард кабли се прилагодливи до 80 инчи и треба да работат во повеќето празни места. Дали ви пречи тоа? Инсталација и Одржување На : електрична инсталација е многу сличен на ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Кујна светла, Бања светла, Разнесени светла, Кристал на светлина, Murano стакло tabletop, Стакло sculoture, Ѕид уметност. Тоа нема да биде тешко да се инсталира. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве молиме овозможи 3-4weeks за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3weeks. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло.
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Гаранција:
2 години
Напон:
220V,120V,110V,240V
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Број На Модел На:
LR403
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led

Подобро ви се допаѓа

Материјал : полски златни метални +K9 кристал+ стакло грб*Големината на целиот : Дијаметар 650(25")*H900mm (35")*Све

Нови Креативни Led Лустери Lustres Круг Цвет акрилик Лустерот Таванот Модерна лустерот осветлување 85 V260 V Те

материјал : злато легура на база / полица+кристално јаснаГОЛЕМИНА : Diameter80cm*H90 CM+chain30cm(должина побара & adjustab

материјал : chome метал+стакло+кристал со ткаенина сенка светилка димензии : дијаметар about100cm*висина 155cm+30cm

Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира Неисправни предмети М

замолете ги да ви даде тврдат број .Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Ние ќе одговориме на сите ваши прашање

Ве молиме љубезно ни остави поракаако имате било какви барања.Кога имаш скршеното стакло не треба да се

3,Бруто тежина и пакет големина се за повикување само, предмет на реалните испорака, да обезбеди безбеде

Опис : Ова Виси Droplight со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, т

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ : Име : Модерна Капка Дизајн Dimmable Led Таванот Лустери Сјај Акрилик Метал Дневна Соба Led

започнетекрајот детали за производот15 светилки K9 кристал лустерот Димензии : Дијаметар 95cm *H 70cm110220 VСАД$

Longree Занаети почеток, со намера да се обезбеди квалитетот и разновидноста осветлување на своите клиенти

започнетекрајотПревозот1 Предмети ќе биде предаден во рок од 714 дена по расчисти исплата.2 Ние не се Одго

Влезен Напон110v,120v, 220v,240v (worldwide употреба)8 Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мер

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Да драги мои клиентите.Опис : Големина : D31c

Ве молиме љубезно ни остави поракаако имате било какви барања плаќање?Сите ние се прави бизнис од стран

Ви благодариме за вашиот разбере и вашата соработка.Ако овој објект е во ваша сопственост за повеќе од 7

За високи тавани, можеме да додадете екстрадолги кабли за номинална цена Оваа предност не само што зашт

Име : Европа Сјај Врежан Бакар Led Лустери Luminarias Трпезарија Led Pendant Лустерот Осветлување Foyer Виси Светла Те

започнетекрајотОпис На Производот : Име : Пост Модерна Хром Злато Stepless Dimmable Led Лустерот Плоча Криви Мета

Овој производ може да го прилагодите според големината на купувачи, ве молиме контактирајте со нас за д

Scroll