Новак
Mayitr DC Напојување Прилагодливи Префрлување Регулирани Двоен LCD Дигитален Дисплеј 30V 10A со Моќ Линија

Mayitr DC Напојување Прилагодливи Префрлување Регулирани Двоен LCD Дигитален Дисплеј 30V 10A со Моќ Линија

Достапност: Залиха
DEN 3306.00
DEN 5509.92


Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.70 x 160 x 220mm
Оперативен Амбиентниот : -10℃ до + 60℃ / 30%RH до 90% RH
Влезен Напон : AC 110-220 V / 50-60 Hz
Излезниот Напонски Опсег : 0–30 V
Излезна Струја Опсег : 0–10 A
Напон На Екранот Точност : ±0.
Лесно да се работи.
Напојување единица обезбедува електронски уреди со напојување од директна напон од 0 до 30 V и струја од 0 до 10 A.
Ова напојување за висока ефикасност префрлување напојување, тоа е на товар способност е стринг, континуирано работи стапка на неуспех е на ниско ниво, и имал топла, преоптоварување, тековната ограничување и разни заштитни функции.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!
.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager.5%
Тековната Екранот Точност : ±0.5%
Ефикасност : >85%
Напонот Пропис :
Оптоварување Регулатива(10-100% ) : 50m V
Линија Регулатива(200-240 VAC) : 20m V
Бран & Бучава(P-P) : 50m V
Тековната Регулатива :
Оптоварување Регулатива(10-100% ) : 20m A
Линија Регулатива(200-240 VAC) : 20m A
Бран & Бучава(P-P) : 20m A
Функција :
Мала тежина и мини големина.
Погоден за на училиште, училница, работилница и разни прилики кои треба да се користат DC Напојување.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.

Параметрите на стоката

Фаза:
еден фаза
Број На Модел На:
Регулирани DC Моќност
Бренд Име:
Mayitr
Тековниот Тип:
DC
Употреба:
Други

Подобро ви се допаѓа

1 Pcs TEC112710 Heatsink Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча Модул Без БучаваОпис : Работи држава една страна, ладење

Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жал

Овој модул е stepup конвертор се зголеми модул со компактна големина и poweful излез Овој модул се работи за то

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

5 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ AC220 V 3800 W SCR Напонски Регулатор Прилагодливи Контролер за електрична печка / бојлер / l

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

CPS6003 Прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Струја за Напојување CPS6003 OVP / OCP / еднократни лозинки

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

Добредојдовте на нашата Продавница 5 A Висока моќност 75 W DCDC прилагодливи чекор надолу модул Buck Конверт

Параметри Име : Двоен USB излезен модул 3А Чекор Надолу Текст : 6 V40 V (DC5.5 / 2.1 џек, терминали) Излез : 5 V / 3А (MAX

Опис : LG169 храброст машина со високо и ниско напонски регулатор коло : деликатна FR4 двострано стаклени вл

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

Карактеристики : 1 60 V / 5 A целосна дигитална моќ за контрола на еден2 10m V / 1m A висока точност и резолуција3...

Карактеристики : 1 60 V / 3А целосна дигитална моќ за контрола на еден2 10m V / 1m A висока точност и резолуција3 Н

Топ перформанси трошок Висока моќност густина, најмалите и компактно Алуминиумско школка, пониски EMI На

SJD620 B6 A 220 V SJD620 B6 A 250 V ве Молиме оставете порака на напонот што треба (ако не, ќе испрати 250 V) ви Благодариме

главна карактеристика : Целосно CNCИндустриски одделение, со долго времеДигитални енкодер прилагодувањ

Објектот ќе биде предаден во рок од 13 дена.35 kgМодел Излезниот Напон Излез Тековната Екранот се Прикаже Т

Hk пост MOQ 5Shippiing на светот!!!ГаранцијаГаранција е на располагање, врз основа на следниве точки : 1...

Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН , и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директн

Затоа, коло е стабилен и сигурен И својата кола е составен од компензираат цевка моќ исцрпеност волан ко

Производ карактеристикиЕдинствен излез, внатрешна употреба на SMT чип технологијаLED дигитални цевка при

AVR AS440 прилагодливи алтернатор напонски регулатор е половинабран фаза контролирани thyristor тип Автоматск

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

Scroll