Новак
CAENBOO За Takstar SGC-598 МИКРОФОН 121 Микрофон Шофершајбната Правец Доказ Покрие Гласовен Запис Пенкало SGC 598 Кожен Крзно ветробранското стакло Muff

CAENBOO За Takstar SGC-598 МИКРОФОН 121 Микрофон Шофершајбната Правец Доказ Покрие Гласовен Запис Пенкало SGC 598 Кожен Крзно

Достапност: Залиха
DEN 348.00
DEN 404.16

CAENBOO За Takstar SGC-598 Микрофон Шофершајбната Правец Доказ Покрие Гласовен Запис Пенкало За Takstar SGC-598 Кожен Крзно ветробранското стакло Muff
Карактеристики : Овој Микрофон Шофершајбната/ветробранското стакло Крзно Muff е дизајниран да се намали правец на шумот при снимање во отворено или неповолни услови на животната средина може да филтер за бучава за да се добие јасна евиденција Одговара на микрофон, како што се capacitance микрофон, electret кондензаторот микрофон, итн. Нејзините вештачко крзно е специјално дизајнирана така што да се намали правец на бучава, додека останатите acoustically транспарентен Материјал : Вештачко крзно Боја : како фотографија
Спецификации :
Внатрешна должина : 13cm
Надворешна должина : 20cm
Ширина : 9cm
Дебелина : 2cm
Нето Тежина : Околу 32g
Стандарден интерфејс : 4cm
Димензии : 24*16*20cm Забелешка : ве Молиме мерка вашиот микрофон големина за да бидете сигурни дека големината на микрофон крзно се вклопи во вашиот микрофон пред наддавање, благодарение Поради некои осветлување и компјутерски поставување, мора да има некоја разлика помеѓу фото и вистинскиот објект. Се надевам дека ќе може да се разбере.Ви благодариме! Пакет Се Вклучени : 1 X Микрофон Шофершајбната

Параметрите на стоката

Поставете Тип:
Еден Микрофон
комуникација:
Безжичната
Број На Модел На:
шофершајбната За Takstar SGC-598
Бренд Име:
CAENBOO
Поларните Обрасци:
omnidirectional
Пакет:
No
Стил:
микрофон Маска
Трансдуцерот:
За Takstar SGC-598
Употреба:
За Takstar SGC-598
Материјал:
За Takstar SGC-598 Кожен ветробранското стакло Снимање Пен
боја:
Професионален Звук Пенкало Правец Доказ Маска
Функција:
микрофон Микрофон ветробранското стакло
функција 1:
Паркинг (Надворешен Микрофон Правец Маска
Карактеристика 2:
Кожен ветробранското стакло SGC-598
функција 3:
Шофершајбната Muff Микрофони
Карактеристика 5:
Видео Пенкало правец на маска За Takstar SGC-598
Функција 6:
Снимање на Видео Правец на Маска За Takstar SGC-598
Карактеристика 7:
Снимањето Пенкало За Takstar SGC-598
Потекло:
За Takstar SGC-598 Микрофон Шофершајбната

Подобро ви се допаѓа

Преглед На BOYA СТРАНАMM1 е cardioid микрофон, кои се специјално дизајнирани за да се подобри квалитетот на зву

Висока класа назад electret кондензаторот микрофонВисок квалитет на микрофон капсула со OMNIнасочен поларни

Опис : легендарниот 58 LC рачни професионални микрофонот е наместена да ги истакнуваат топлина и јасност

Вашите пораки ќе бидат одговорени во рок од 12 работен ден.Вашиот подобро коментари ќе бидат поттик за на

12510 Препорачувам За Боја : Црна Материјал : Метал Тежина : 3g / 0.1 оз Боја : ЦрнаМатеријал : МеталТежина : 3g /

STARAUDIO STARAUDIO SMV2003 A " 2 CH VHF Безжична Про PA DJ Фаза Црква Караоке Динамичен Рачен Микрофон Систем Микрофон SMV2003

11352 Други МикрофонОпис : TAKSTAR SGC698 : Користи стандардни XY стерео miking техники, пан позиција јасно, стабилнаВ

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукци

5 mЗачестеност Одговор : 20 Hz16k HzОптоварување Отпорност : поголема од еднакви 1000 OhmЕлектрична Струја : 3m AБи

12510 Препорачуваме За Што Обезбедува максимална изолација од вибрации ракување Карактеристики интегрир

Ние ќе ја испрати на предмети во 3 10 дена откако вашата уплата е завршен Примачот излез ниво : 500 m A и 900 мр

Ова е еден пар на сосема нов Зајнхајзер BNC врска антени за употреба со Еволуцијата Безжична EM или XS едини

Карактеристики : 2 Каналот Ресивер со 2 рачни Микрофони Поединечните контроли за јачина на звук на секој

Scroll