Новак
12 парчиња/Set Волна Почувствува Полирање 2.35 mm Стоматолошки Огледало Полирање Dremel Ротари Алатка

12 парчиња/Set Волна Почувствува Полирање 2.35 mm Стоматолошки Огледало Полирање Dremel Ротари Алатка

Достапност: Залиха
DEN 278.00
DEN 278.40

Големина : Надворешниот Дијаметар 12mm, 10мм, 8mm,6mm,5mm,4mm,3мм Облик : Цилиндар , Коси ( Изборен ) за Апликација : Инсталиран на умираат мелница, dremel ротари алатка, се применуваат на сите метални материјали и на други неметални производи за полирање, површината парична казна завршувањето . Материјал : Висок Квалитет на Австралиската волна, месо тело : 2.35 mm Стоматолошки или Ноктите Машина за Употреба

Параметрите на стоката

Ронки:
3мм Цилиндар, 3мм Совет, 4mm Цилиндар, 4mm Совет, 5mm Цилиндар, 5mm Совет, 6mm Цилиндар, 6mm Совет, 8mm Цилиндар, 8mm Совет, 10мм Цилиндар, 10мм Совет, 12mm Цилиндар, 12mm Совет
Големина:
3mm to 12mm
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Бренд Име:
Jrealmer
Број На Модел На:
Специјални-Flet
Тип:
Полирање Поени

Подобро ви се допаѓа

ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки

6" инчен Кол 14 mm, 9 / 16" Сферични Ронки 80 Крупни Lapidary КОНКАВНА ЛАК Дијамант Мелење Тркала Electroplated Арбор 5 / 8" з

Ви благодариме за вашата поддршка.Ние не сме одговорни за било одложување на налози по испраќаат надвор

Материјал Гума & абразивни ронки месо тело со дијаметар од 3мм Глава дијаметар од 4mm,6mm,8mm,10мм,12mm,21mm за опци

Пакет над 2 KG да Русија, ве молиме да се чувствуваат слободни да изберат Продавачот за Испорака Метод, ни

Вашето задоволство е нашиот прв приоритет Ние сме ангажирани во оваа индустрија за повеќе од десет годи

Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за

Ние ќе се обидеме потрудиме да се реши ова прашање.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална

30 Pcs 3 мм 1 / 8 инчи ОВАЛНА Совет Дијамант Монтирани Точка Мелење Главата Игла Lapidary Резба Алатки Код 30 G*2.35 mm

Опции за Внатрешни Дупка : 25мм 25мм преку дупка користи на моторот бунари или мелница оска...

Какви и да било посебни барање за decleration вредност, ве молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите с

100% сосема нов и висок квалитет на Материјали : Челик & Најлон Боја : како што е прикажано на сл Карактерис

6 PC Завртка Главата Mandrels Минијатурни Ротари Носителот 1 / 4" Арбор Дупка 1 / 8" месо тело ДодатоциМатеријал :

Материјал diamond Bond Electroplated месо тело со дијаметар d=3мм Глава дијаметар D=6mm 8мм за опција Главата Форма Цили

Име Сечење диск Количество 25pcs / 50 компјутери / 100pcs / 200pcs за опција Дијаметар 105mm Дупка 16mm Висина 1.2 mm Употр

Scroll