Новак
Facemile Бебе Силикони Фондан Мувла Роденденска Торта Декорирање Алатка Cookie Алатка За Печење Кујна Додатоци 50-102

Facemile Бебе Силикони Фондан Мувла Роденденска Торта Декорирање Алатка Cookie Алатка За Печење Кујна Додатоци 50-102

Достапност: Залиха
DEN 233.76

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA/LFGB стандарди; 2) не-стап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, ниска-јаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно. Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост : 1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела; 2) користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро; 3) Ве молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња; 4) не пристап до оружје, или користете челична волна и други тешко да се исчисти алатки за чистење; 5) по печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро; 6) правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.

Параметрите на стоката

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Број На Модел На:
babay форма фондан мувла
Материјал:
Силикони
Сексуално Сугестивна:
No
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
FACEMILE
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No
Тип:
Печење & Тесто Алатки
каталог:
Bakeware Поставува
боја:
случаен
тип 1:
сапун мувла
Обликот:
Бебето

Подобро ви се допаѓа

TTLIFE Чоколадни Бонбони, Меки Силиконски Калап Голем Цвет Торта Калап за Печење Торта Чоколадна Печење Му

Име на производ : Тост мувлаСпецификација : 26*10.8*6.8 cmКапацитет : околу 1.3 LНето тежина : 160g 1 Направен од вис

54 инчи дебелаИзградена на висок квалитет 100% чиста храна одделение силиконски; ги исполнува одобрување

Сакате вашите позитивни повратни информации со 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите производи.Времето

Опис На Производот : Карактеристики & Специфики : Пакување вклучува : Торта / Бисквит Алатки, Габи, Благо

1 cm тежина : 59g Боја : розова Пакување : OPP вреќа Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1 Ако сакате да го

Ако имате било каков проблем или не се задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да се чувствува

ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките н

Fuchsia Цвет Форма Чоколадно Колаче Секачи Бонбони Бисквит Желе Печење Алатка Фондан Торта Нерѓосувачки Ч

Опис : * Мувла Големина На : 7*5*3* Калапи Боја : по случаен избор* Материјал : Силиконска Гума* 100% сосема нов и

* Со цел да се обезбеди да добиете вашата цел со данок или пониски даночни при увоз,ние ќе го пријават как

Силиконски Модел : FM1349Силиконски Големина На : Силиконски Тежина : 30gПакување : OPPТип : Торта АлаткиМатери

3 D Младенчиња Мус Шеќер Moisturized Силикони Торта Навлажнувачки Мувла сладолед Мувла Чоколадо Мувла A1331Став

И item боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувач

Бренд име : Facemileтип : торта алаткиТорта алатки тип : снег шушка машина мувлаФункција : Екопријателски ,по

Риба Силиконски Калап Тропска Риба во Облик на Шеќер Паста Фондан Торта Мувла Cupcake Печење Moldes Де Silicona То

Белешки* Микс цел добредојдени.Повратни информации политика* Ние ќе се обезбеди позитивен фидбек еднаш

Тип : торта алатки Торта алатки тип : торта спреј мувла Metarial : пластични Боја : автоматски7

Homehow 1 PC / Многу Торта Декоративни Работ на Силиконски Торта Мувла 10.5*6*1.2 cm Кујна Додатоци Печење Фондан Т

Ако неисправни, функционираат или деловиисчезнати предмети се веќе не е достапна на, за враќање на сред

За пад на превозот,ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно и нема да оставите информации

може да се направи сапун ca 120g .на следете е сапун, кој е направен од оваа група на мувла , симпатична ,

Scroll