Новак
Соларни E-Велосипед Задолжен Контролор за 24V/36V/48V/60V/72V Батеријата/MPPT Тип Соларни Зголемување на Регулаторот/Соларен Панел Поставување на Контролер

Соларни E-Велосипед Задолжен Контролор за 24V/36V/48V/60V/72V Батеријата/MPPT Тип Соларни Зголемување на Регулаторот/Соларен

Достапност: Залиха
DEN 1563.00
DEN 2004.00

Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори веднаш штом е можно Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. LED екранот за да се види сончев панел и статус на батеријата. Не прават батеријата кратки-коло,ние ве советуваме да се поврзете на осигурувачот за кратки-коло заштита. батеријата напон.(Корисникот поставување од страна на внатрешниот switch копче) 2. Високи перформанси MCU дизајн. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.LED дигитален дисплеј на соларен панел полнење напон на полнење на сегашните и батеријата напон. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Функција : 1.4 V(72 V) Ефикасност : ≥95% Работен напон : -35℃-65℃ Заштита лост : IP30 Големина : 156 MM*81 MM*43 MM 0.Соларни E-Велосипед Задолжен Контролор за 24 V/36 V/48 V/60 V/72 V Батеријата/MPPT Тип Соларни Зголемување на Регулаторот/Соларен Панел Поставување на Контролер за Безбедност на Настава : 1. Не потрошувачка на енергија од батеријата. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Чувајте ги децата подалеку од контролорот и батеријата 4. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Други Политики : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.45 KG Цртање и Големина на : Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука. Techincal Датуми : Modle : CTK-EV-300 Батерија Тип : Сите видови батерии Батеријата Напон : 24 V/36 V/48 V/60 V/72 V (кога се користи 18 V Соларен Панел) 48 V/60 V/72 V (кога се користи 36 V Соларен Панел) Полнење на Владата : MPPT Моќ : ≤300 W Max Полнење на струјата : 16.7 MPPT напон спектар : 12 V-50 V Спротивниот поврзете заштита : Спојување Преку Напон : 28.

Параметрите на стоката

Максимална Струја:
16.7 На
Примена:
Полначот Контролер
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CTK-EV-300
Тип:
CTK-EV-300
Тип На Батерија:
Сите тип на батерии
Соларен панел напон:
18V/36V
Батеријата Напон:
24V/36V/48V/60V/72V
Максимална струја на полнење:
16.7 На
Soalr Панел Моќност:
помалку од 300W
Полнење на чекање:
MPPT
Ефективна:
95%
Големина:
156MM*81MM*43MM
Тежина:
0.45

Подобро ви се допаѓа

Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели , ние ќе се реши овој проблем во м

Четири оптоварување работни модови : Чиста осветлување контрола,осветлување контрола &мерењето контро

PWM 12 V 24 V 30 A Соларни Задолжен Контролор со 0.8 НА 5 V USB Излез Голем LCD Дисплеј за Макс 50 V 720 W Соларен Панел RTD30

Повратни информации : Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее...

Враќање : 1 Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците направени Ние обезбедуваме 1 години гара

Соларни Регулаторот 12 V 24 V 80 A PWM Со Макс 1920 W Соларен Панел За Сончевиот Систем Контролер LCD Дисплеј YСОЛАР

6 x 190mm 360 W Патрон Грејачи за Греење Елемент 2бр / многуИме на производ Патрон Грејачи Материјал 304 од не ' Р

60 PCSX 20 A BSV20 A 12 V 24 V интелигенција Соларни ќелии Панел на Наполнетост на Батеријата Контролер Регулатори60

3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.с

Содржи транзит преку напон продира во ветерната турбина генератор во рамките на напон опсег bearable на опр

Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации Со це

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

Усвојување на температурна компензација, точно на полнење и празнење параметри автоматски.1 V USB ouput 5 VDC /

12004 индустриски стандард и GB / T 19115.Производ Карактеристики1 Voltmeter индикација : Укажуваат на DC излез напон

6 x 150mm 290 W Патрон Грејачи за Греење Елемент 2бр / многуИме на производ Патрон Грејачи Материјал 304 од не ' Р

316 од не 'Рѓосувачки Челик со Висока Моќност Патрон Грејачи Елемент 6mm Цевка со Дијаметар 130mm 150mm 180mm Цевка

Предмети вратени по 7 дена од денот на испорака се само прифатливи за поправка.EPEVER 10 A MPPT соларни задолже

Неколку секунди следење на брзина Четири батерија тип опции : Запечатени, Гел, Поплавени, и КОРИСНИКОТ...

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за Д

Изградиво краток спој заштита,отворено коло заштита,обратна заштита,надоптоварување заштита 5...

Tracer4215 BN Соларни Трагач MPPT 40 A Соларни Задолжен Контролор Голема КонтролаКарактеристики : Изграденаво те

Еднокопче за прилагодување,дигитален дисплеј,авто мемориска функција.тоа ќе се покаже 1 ,ако го детекти

Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може д

Назад(+) : Целосна алуминиумски врати површината поле, 2,5 mm широк (сребрена / алуминиум) лемење влошки Оста

Батеријата обратна поларитетот заштита.6 V, Поплавени : 14.6 V, КОРИСНИКОТ : 9~17 V нисконапонски исклучување н

30 A литиум батерија интелигенција Соларни Задолжен Контролор ,30amps 12 V 24 V соларни регулатори на полнење б

Висока ефикасност трансформатор изолација : моќ фреквенција annular изолација трансформатор прави целата

Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 7 дена од денот на испорака.Ако не добивате н

Според стандард ISO 228G1 / 2" номинален дијаметар е 15mm, попозната како DN15mm; надворешниот дијаметар на G1 / 2" те

Scroll