Новак
2x 9006/HB4 LED Магла Светилки Дневна Светлина Без Грешка За BMW E46 330ci E60 E63 E64

2x 9006/HB4 LED Магла Светилки Дневна Светлина Без Грешка За BMW E46 330ci E60 E63 E64

Достапност: Залиха
DEN 764.00
DEN 955.20


Опис :
2 парчиња (пар) на 12 W висока моќност SMD LED 9006 HB4 светилка сијалицата + Грешка Слободни Оптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер
6000 K ксенон HID бела боја темп. светлина
Тип на Светилки : Вистински LED чип изгради-во проектор светлина со 21 3528 SMD LED
Детали Спецификации И Карактеристики :
На оваа аукција карактеристики на еден пар на Супер Светло 9006 HB4 , висока моќност 21 3528 SMD (3-чип) LED светло наоколу и LED чип изгради-со проектор на врвот (~12 W секоја сијалица)
Тој е дизајниран главно за Магла Светлина светилка, Дневна Работи / Возење Светлина светилки drl светилка употреба
Оптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер ќе работат како предупредување canceller, декодер, capacitor, или blinker брза Флеш Еквалајзер за да се обезбеди нема порака за грешка за LED Светло или Ксенон HID Осветлување да се инсталира на Магла Светлина / Дење Работи Светлина светилки drl светилка или Светла (високо/ниско зрак) со 9006 HB4 домување адаптер
(Бидејќи стандард LED светло и Ксенон HID светлина може да не работи правилно, за Европските и најновите Јапонски возила со OBC МОЖЕ да Автобус жици систем)
Ожичување Темперамент equipswith 50 W 6 Ohm Оптоварување Отпорник
LED Емитуваат 6000 K ксенон HID супер Бела боја на светлина, долготраен живот
Лесно пре-жичен, Plug & Play инсталација; не треба модификација на акции на проводници
Брза размена на инстант Start-Up време; се работи на ~12 V

Параметрите на стоката

Емитуваат Боја:
Бела
Wattage:
12W
330Ci-Година:
2003,2004,2002,2001,2005,2006
Име На Модел:
9006/HB4
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Специјални Функции:
Правец на ветер
BMW Модел:
330Ci
Бренд Име:
SYAUAWTO
Објектот Дијаметар:
6cm
Објектот Тежина:
20g
Тип На Објект:
Ден Светлина
Материјал Тип:
Алуминиум

Подобро ви се допаѓа

Увозни Давачки : Даноци и давачки не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија Директна замен

започнете напон : 23 KV Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисок

ИмеВредностИме на производ 4 D Автомобил логотоГолемина14.5cmx7.2cmУпотребаавтомобил предЖивотен век3000050000ho

3 Inch 20 W Плоштадот LED Работа Светлина 12 V Место Светилка За 4x4 Теренски АТВ Камион Трактор Мотоцикл Возење

Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас Ние ќе ви испратиме кога

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Продавачот ВетувањеE ASY ПРЕВОЗОТ Обично, хонг конг ПОСТ Воздух Пошта е претпочитаат превозот начин, зато

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

1 Усвојување на Високомоќ, висока осветленост САД се увезуваат LED монистра,што е доволно да предизвика д

5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .сад : пред.75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопр

Ви благодариме! Опис : 100% Сосема нов никогаш не се користат или се инсталирани .Ако сакате да користите б

2 парчиња Нови Црна Решетка Напред Лево + Правото Вметнете Браник Магла Светлина Решетката Заштитна Мре

Ние ќе рефундирање на дека за било какви проблеми со квалитетот Бесплатен Превозот за eпакет или Кина По

Враќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување), Купувачите Можат да се врати во 14 Дена, Ние ќе го замени

KUNFINE Пар На Автомобил Опашка Светлина Собранието За ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 6 2008 2009 2010 2011 2012 2013 LED Кочница Светлин

Гаранција Ние обезбедуваме 1 година гаранција.2,Обично ЕМС изразат испорака трае 510 работни дена зависни

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

Или не, ве молам, точно пред исплата Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како екако е можно, с

2 парчиња / set КОЧАН LED светилки drl3 Објектите што сте ги примиле во рок од 30 дена од доставената датум За Ца

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модел

3% Квалитет гаранција : 24 месеци Креативно Размислување : Создадена преку светлината производство искус

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsголемина : Оригинална големина 11Функц

СпецификацијаБаза : T10 W5 W 194 501Led чип : 12*2835smdLiftspan : 65,000 часаОперативен Напон : 12 VФункцијаCANBбез ГрешкиНиска

Scroll