Новак
20pcs Гума М3 Амортизерите за F4 / F7 32K Контрола на Летање за да се намали чувствителност на контрола на летање ефикасно

20pcs Гума М3 Амортизерите за F4 / F7 32K Контрола на Летање за да се намали чувствителност на контрола на летање ефикасно

Достапност: Залиха
DEN 270.24

Функција : Помош за намалување на чувствителност на контрола на летање ефикасно, тоа е мора да има за пилоти кои presuit за екстремни трки искуство. Compatilbe за најновите F4 и F7 32bt контрола на летање. Љубезно ве молиме да Напомена : Не е погоден за F4 со OSD 8 K Контрола на Летање Пакет се Вклучени : 20pc* М3 Амортизерите за F4 / F7 32bt Контрола на Летање

Параметрите на стоката

Бренд Име:
RCMOY

Подобро ви се допаѓа

Пакет 1 : Десната рака гас Пакет 2 : Левата рака гас со златна и сива боја за вашиот избор Производи Каракт

ОписEK10317 000288 Главната Сечилото Зафат Поставите Esky Лама V3 V4 Dauphin ROBINS kob ХантерКомпатибилна со следниве мо

ОписEK10560 Esky 000383 Слетување пропадна за Мед Пчела Кралот 2 3 RC хеликоптер multicopter DIYПолитика за испоракаПред

Опис : Точка Име : VTXOSD Channles : 40 Фреквентен Опсег : 56455945mhz Целосно Прилагодливи Моќ : 25m W 200m W (default 25m W) ПИД Под

Опис : Бренд : FryskyРеден број : S8 R S8 R (8 CH / 16 CH приемник со вграденво 3оската жиро и 3axis забрзување) 46.47x26.78x14.12mm

Пакет 1 : сина бојаПакет 2 : сребрена бојаПортокаловата боја се кандидира од акциите ОписEsky Лама V4 Трупот

Naze32 Контрола на Летање Мини OSD На ЕкранДисплеј за РК MulticopterКарактеристики : Одборот 5 V и 12 V префрлување н

1.Опис на монтажни антена : Fx798 T 5.8 G 25m W 40 CH AV Предавателот Со 600 TVL КамераТочка Име : FX798 T Предавателот Камер

ОписESky 000653 EK10367 Swashplate Сет за EK1 HE515 A Голема Лама хеликоптерПолитика за испоракаПредмети ќе биде предаден

Опис Esky ПојасCPX 002801 Eнебото Главниот Роторот Главата во СобатаПолитика за испоракаПредмети ќе биде пре

ОписESKY EK10427 000696 им Помогнам на Стап во Собата За ПојасCP V2 CX CPX Кралот 2 3 беспилотни ЛЕТАЛАПолитика за испо

ARGtek Ми Летало 4 K Wifi Сигналот Range Extender 4 Антена Двојна БендОпис : Две кориснички високодобивка 2.4 GHz / 5.8 GHz 8d

Опис Спецификации : 4 [email protected],2.5 [email protected],1080 [email protected],720 [email protected]Резолуција : 12 MP пиксели, IMX078 сензорВграденна жиро, батериј

5 cm) ( имајте на ум да провери што висината на вашиот gimbal) ширина : 13 Долго притиснете го џојстикот копчето

На антени мора да се чуваат подалеку од проводен материјали, како што се метални и јаглерод од страна на

Опис : 1.Име на производ : 5.8 G Стекнат RHCP VTX / VRX 4 Детелина Печурки Антена 2.Дојде со една Печурки Антена (4 ли

Тешко Складирање Торба Случај за Zhiyun Мазна П Рачни 3 Оска GimbalОпис : Може Складирање Zhiyun Мазна П рачни gimbal

Опис : Brand Name : Kingkong Точка Име : DIY Рамка за Полнење Материјал : Јаглерод Влакна Wheelbase : 100mm Дебелина : 1mm Димен

Надградба на Делови Пакет за HSP РК 1 : 10 Електрични Nitro OffRoad Чудовиште Камион СинаПакет Се Вклучени : 102010 Па

ОписХуан ЧИ huanqi 857 857 B RC хеликоптер Главната рамка за полнење делПолитика за испоракаПредмети ќе биде пр

ОписСпецификација : MCU контрола, добра стабилност и висока точностЗавртете го knob, управувачот може да се

BS20 D 20 A Blheli_S 2 IN1 24 S ESC Поддржува One Shot125 One Shot42 Multi Shot за Piko BLX ВАЛУТНА РК MulticopterСпецификација : Постојан Стру

Опис 4 Пара Gemfan 5030 5*3 3Сечилото Проп Г.С CCW Најлон Пропелер за РК 250 F330 Quadcopter4 Пара Gemfan 5x3 5030 3Лист Пропелер Г.

Scroll