Новак
1.3 MP 1280 * 960 AHD AR0130 видео надзор 960P мини ноќ визија на Модулот на Камерата 1/3 2.1 Леќа 130 степени надзор камера

1.3 MP 1280 * 960 AHD AR0130 видео надзор 960P мини ноќ визија на Модулот на Камерата 1/3 2.1 Леќа 130 степени надзор камера

Достапност: Залиха
DEN 955.00
DEN 1178.88

Светлината одбор за контрола на IR-НАМАЛУВАЊЕ на : светилка задна плоча светлина слика да се црно и бело, и подобро осветлување.) Лесно Ракување : Поддршка на OSD мени дизајн, како сакате, ќе треба да се постави Ниска цена : цената на обичните аналогни, ХД-квалитет на производите со Висок интеграција : Цена AHD пред крајот на чип, на ХД-квалитет на производите 3 P чип штекер означени симбол претставуваат значења : Карактер "V" = (земе жолта видео кабел) Знакот "+" = (позитивни electrode поврзани со црвена линија) Знакот "-" = (негативни electrode поврзани со црна жица) спецификација : Слики уред : 1/3 AR0130 CMOS Леќа : 2.1 Агол : 130 степени Систем формат : PAL / NTSC Ефективни пиксели : PAL : 1280 (H) X 960 (V) / NTSC : 1280 (H) X 960 (V) Минимум осветлување : 0.0 V p-p Оперативни Температура : -20 степени C до 50 степени C Влажност : релативна влажност помалку од 95% Моќ : DC12 V (± 10%) ве Молиме имајте во предвид : Овој став AHD HD чип ќе се користат специјални AHD слика рекордер, видео рекордер не обична слика, но дисплејот не е директно поврзан со ВИДЕО сликата! 4/8 CH TVI, AHD, CVI, CVBS, IPC целосно компатибилни пет во една следење на домаќинот.1 ЛУКС, Големина : 32 × 38mm, една боја, чувство на МО, DC12 V, 70m A, поддршка, OSD мени функција, 3 D намалување на шумот, поддршка IR-НАМАЛУВАЊЕ, IR синхронизација со молња заштита . AHD Карактеристики на Производот : Појасно : Напредни Светлина поделба, сигнал за филтрирање, 3 D технологија за намалување на шумот, повисока резолуција на слика, сликата намалување и подобро Далеку пренос : коаксијален далновод до 500 метри општи 75-3 Нула Губеа : пред крајот на компресија на податоци кодирање не е на задниот крај, со полно работно време, со голема верност Добра компатибилен : Компатибилни обичните D1 / 960 H, компатибилен со аналогни периферни уреди (вклучувајќи дистрибутер, матрица, итн.1 Леќа 130 степени надзор камера
Нашата компанија е траен во начело на кредибилитет врз основа, клиенти врховниот и квалитет загарантирана, со што се обезбедува најдобри услуги за вас, преку нашата најголема напори! Ние и ветуваме : исто да ви квалитетот нашата цена е оптимално, иста цена нашиот квалитет е најмногу гаранција! Фабрика директни продажби на стоки се дефинитивно вредност за пари! 960 P AHD на Модулот на Камерата AHD-1.

Параметрите на стоката

Сензор Големина:
BNC Кабел, ODS Мени Линии
Хоризонтална Резолуција:
1200TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.1 mm
Број На Модел На:
AHD-2.1
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Технологија:
Pinhole
Поддржани Оперативни Системи:
Не,Windows Vista
Сензор:
CMOS
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
Димензии (L x W x D)(mm):
38*38/32*32
Агол На Гледање (Степен):
170°
боја:
Црна
Минимална Осветлување(Лукс):
130
IR Растојание(м):
5m
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Потрошувачка На Енергија(W):
60MA
Аудио Излез:
1CH BNC
Напојување(V):
12v
Висока Дефиниција:
960P HD
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Инсталација:
Таванот
Сензор Бренд:
SONY
Бренд Име:
СТП'Aimetis
Тип:
AHD Камера
Специјални Функции:
Не-водоотпорен анти-кршење на
Леќа (mm):
2.1 mm
Слики Уред:
1/3 CMOS AR0130
Хоризонтална Резолуција:
960P / 1.3 MP
Леќа:
3.7 mm
Хоризонтална резолуција:
1200 (TVL)

Подобро ви се допаѓа

Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 4"CMOS 420 TVL 7070+IRСтандард : NTSC / PAL;Камерата л

Escam QP136 HD 960 P 1.3 MP E27 моќ WIFI IP Camera 360 степени Панорамски H 264 Инфраред Затворен Движење Откривање Безбедносна

1inch Автобус / Камион камера, метална школка,(водоотпорен) Авијација конектор кабел женската глава Земј

Водоотпорен 20 МИЛИОНИ 5.5 мм USB Инспекција Камера Endoscope Borescope Змија Обемот 6 LED· Спецификации : · Карактерис

USB Видео Класа согласност,работи со мајчин возач во Microsoft Windows XP 32bit / 64битни Windows систем 7 и Windows 8 systemАвто И

Оперативен Температура : 20 степенот до +60 степен9.Ве молиме Не грижете се.Па ги задржи вашиот мобилен тел

Со користење на високи перформанси сензор, сликата е јасна, деликатна и високи перформанси сензор, слик

(Освен некои земји и APO / FPO)2 НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на пол

Пред приказ на камерата (Нова шема)(вграден глас)Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес до

Пакување Листа : 1 x Мини 2 во 1 Endoscope1 x Мала Кука1 x Магнет1 x Страна Чуете1 x Фиксно Поставен1 x Упатство...

1 Андроид 5 LED : 6 Бела LED Светла светлина.dianxiaobao_1Answer : ___________________________ Note : Работи само со Android 4.0 или повисоко

подводна камера, риболов камера, Водоотпорен камера, риба, пронаоѓач, Подводни риболов камера, Нуркање к

HD 2.8 mm Широк агол 1000 TVL 1 / 3" 800 TVL COMS 3.6 мм Мини FPV додадете HD IRНАМАЛУВАЊЕ За РК Quadcopter Летало FPV Фотографија бе

Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности Објектот ќе биде предаден в

За објектот : * 1 Оваа Точка е на Wifi 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК HD IP Камера 2 3.6 мм леќа стандардно на оваа камера...

Производот е широко се користат во семејството, продавници, магацини, операционата сала, канцеларија и

25pcs на бела LED, 4pcs на IR LED,Бела Светлина (IB175 W) 1.1.3 мега пиксели image sensor,HD 960 P резолуција; 2.Агол на гледање (90

Rear View Копија IR Ноќ Визија Водоотпорен Остри CCD Камера За Автобус, Камион Ван RVСензор1 / 4" Sharp CCD СензорТВ Си

Escam QP136 HD 960 P 1.3 MP E27 моќ WIFI IP Camera 360 степени Панорамски H 264 Инфраред Затворен Движење Откривање Безбедносна

Scroll