Новак
Бесплатен Превозот Професионални Безжичен Микрофон, Рачни Lavalier Слушалки Dual Channel Вистински UHF Прилагодливи Фреквенција Дома Караоке

Бесплатен Превозот Професионални Безжичен Микрофон, Рачни Lavalier Слушалки Dual Channel Вистински UHF Прилагодливи Фреквенција

Достапност: Залиха
DEN 4788.00
DEN 5040.00

3 mm излези и балансиран излез, погоден за поврзување на различни надворешни уреди 6 Микрофон Потрошувачка на Енергија е $ број МА, користете 1 .
Повратни информации
1.
Осум причини за прв избор
Двоен микрофон | Јасен квалитет на звукот | Ефикасен пренос | висока чувствителност на Бучава филтрација | LED дисплеј | Двојна антена за прием | Инфраред прием 1.
НА Далечинскиот управувач земји : 7-45 работни дена
(Русија, Белорусија,Аргентина, Бразил, Литванија,Маурициус, Ерменија, Израел,
Уругвај, Украина,Латвија,Словенија,Хрватска, Чиле,Чешка,Малдиви,Боливија,Обединетите Арапски Емирати,Индија,
Порторико и во некои други земји на Европа, Јужна Америка. Ние нуди 45-ден наплата, и 1 година произведени гаранција на сите производи, Гарантниот рок почнува од датумот на купување. IR SYNC прозорец 1.5 V AA * 2); микрофон потрошувачка на енергија : 3m A; пренос на моќ : 10 m W; динамички опсег : > 4db; тип : тип на мобилен серпентина; Фреквенција одговор : 30 Hz-20 KHz
Hi-Fi безжичен микрофон Еден чекор подалеку, можете да уживате во добар момент Сите што ви треба сега е микрофон
зошто да го изберете примачот има двојно антена за да примите сигнал,има 100 факултативна канал на располагање,тоа е погодно да се користи на повеќе групи машини во исто време,esay да се избегне пречки. DC напојување За големината Поради прирачник за мерење, големината грешка од 3 cm е нормално Приемник спецификација Фреквентен опсег : UHF 500 MHz-980 MHz Фреквенција stablilty : 10 ППМ Окупираат пропусниот опсег : +-150 KHZ Пренос го оценувате : 204.
Ракување со времето : 36 часови
Времето На Испорака
Сите земји : 7-30 buiness дена ( Понекогаш може да го одложи 1 или 2 недела бидејќи на меѓународен превозот проблеми), но вообичаено, пристигнуваат на време. Поставете потврда копчето 7.5 V AA * 2 батерија за напојување, може да се користи за повеќе од 6 часа, 7 со Користење на далечина : околу 100 метри 8 Аудио 4-битна енкрипција пренос и употреба на податоци и независни ID код, ефикасно спречување crosstalk и мешање 9 Пренос синхронизација на владата на инфрацрвен Предавател и приемник користите 4-битна енкрипција 10, приемникот може да се набљудуваат на работниот статус на предавателот батеријата со поглед 11 употребата на високо-верност мобилен телефон микрофон капсула, така што вашиот глас е повеќе од јасна и реална Предавателот перформанси параметри : напојување : DC 3 V (1.

Параметрите на стоката

Поставете Тип:
Предавателот Поставува
Трансдуцерот:
Динамички Микрофон
Пакет:
Yes
комуникација:
Безжичната
Поларните Обрасци:
Hypercardioid
Број На Модел На:
UR206
Стил:
Рачни Lavalier Вградениот Микрофон
Употреба:
Сценски настапи, бар пеење, конференција предавања
Антена:
двојна антена
Фреквенција тип:
UHF Прилагодливи фреквенција
Добиете растојание:
80 метри
Фреквентен Опсег:
500-980MH
Напон:
100V-240V
боја:
Црна
логото:
ОЕМ
квалитетот одделение:
A+

Подобро ви се допаѓа

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукци

Vadiboer F6 Професионални Миксер 6 Канали Конзола Со 16 Група Ефект 48 V Фантом Напојување Мини Фаза Аудио Конзо

Ние ќе ја испрати на предмети во 3 10 дена откако вашата уплата е завршен Примачот излез ниво : 500 m A и 900 мр

Добредојдовте да контактирате со нас од страна на1 Објектот ќе биде предаден од 3 работни дена (време на

Превозот : · Ние гарантираме за да брод во рок од 3 дена по исплата потврда (освен Одмор) Ве молам, разбере

Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може д

Преглед На BOYA СТРАНАMM1 е cardioid микрофон, кои се специјално дизајнирани за да се подобри квалитетот на зву

Функција : вградениот Микрофон за да ви помогне да добиете музика или глас Насочен Микрофон со антибуча

)Повратни информации, Ние ќе го остави Позитивни Повратни информации по добивањето на плаќање Производ

3.5 Стерео приклучок е погоден за : 1 Мрежа пее2 Мрежа Снимање3 Мрежа Разговор4 Мрежа За Видео Конференција5

UHF 4 канали безжичен микрофон систем Убава Без бучава антимешање без нарушување сцена, КТВ, лични покаже

Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со платежните процедури...

Вашиот подобро коментари ќе бидат поттик за нас да се понуди поквалитетна и подобра услуга во иднина...

Ако не сте задоволни со нив, ве молиме контактирајте со нас, прво преку постави Прашање или преку Контак

12510 Препорачуваме За Што Обезбедува максимална изолација од вибрации ракување Карактеристики интегрир

Висока класа назад electret кондензаторот микрофонВисок квалитет на микрофон капсула со OMNIнасочен поларни

Опис : легендарниот 58 LC рачни професионални микрофонот е наместена да ги истакнуваат топлина и јасност

Нашите предмети дојде со Една година гаранција Покрај тоа, тоа доаѓа со switchable граничник што им овозможу

Ова е еден пар на сосема нов Зајнхајзер BNC врска антени за употреба со Еволуцијата Безжична EM или XS едини

и 6 месеци бесплатна repairment(што треба да го плати превозот надомест) и 12 месеци платени repairment(можете, исто

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукци

CAENBOO За Takstar SGC598 Микрофон Шофершајбната Правец Доказ Покрие Гласовен Запис Пенкало За Takstar SGC598 Кожен Крз

4 мл) без батерииПримачот за Антена : Флексибилни Аудио влез приклучок : 3.5 mm заклучување мини приклучок Д

Scroll