Новак
STEVAL-IDB006V1M, Bluetooth, USB, dongle, седиште, SPBTLE-RF модули -

STEVAL-IDB006V1M, Bluetooth, USB, dongle, седиште, SPBTLE-RF модули -

Достапност: Залиха
DEN 4746.24

Надвор на домаќин апликација процесор (што е, апликацијата во место) преку стандарден SPI интерфејс за да се поврзете со SPBTLE - RF Б - Smar T модул. Интеграција на радио антена, висока фрекфенција и LPO осцилатор, да обезбеди овластен решенија, направи конечна примена наведени во најбрзо време.
Производ карактеристики
Bluetooth v4.48 GHz
Оперативен напон : 5 V
Може да Антена конекторот се користи тип : Чип
Функција : Bluetooth, ниска енергија, USB, dongle, -врз основа на, на, на, на модул, SPBTLE - RF
Интерфејс тип : USB
Издание : Верзија 4.
SPBTLE - RF Б - Smar T модул димензии за инсталација и полесен, но тоа може да се обезбеди целосна RF платформа.1
Погоден за Bluetooth Smart v4.1 компатибилни, поддршка на повеќе улоги во исто време.6 V
Температурата на работа опсег : - 40 ° C до 85 ° C
примена
види
Фитнес, здравје и спорт
Здравјето
Безбедност/блиски по индукција
Далечинскиот управувач
Станбени и индустриска автоматизација
Assisted живеење
Мобилниот телефон периферни уреди
Компјутерска периферна опрема
11111111111111111111.
Заврши bluetooth оџакот мудрост и протоколи биле вградени SPBTLE - RF Б - Smar T модул.1 некомпатибилни
Поддршка на господар и роб на режимот
Поддршка на повеќе улоги во исто време
Вграден Bluetooth Ниска Енергија протокол стек
ЈАЗОТ, ГАТТ, СМ, L2 CAP, ЛЛ, RFPHY
Дополнителни Bluetooth Ниска Енергија профил
Bluetooth радио перформанси :
Вградени ST Blue NRG - MS
Tx power : + 4 DBM
Rx чувствителност : - 88 DBM
Обезбеди колку што 92 dbxu06 линк буџетот, линк сигурност е многу одлични
Домаќин интерфејс
SPI, IRQ и РЕСЕТИРАЊЕ
Може да се живее преку SPI интерфејс надградба на магацинот
Земјоделските советодавни служби за безбедност coprocessor
сертификација
Бидат во согласност со CE стандард
Во согласност со препораките на FCC, IC модул лиценца
Во согласност со BQE (апликации)
Вграден чип антена
Оперативен напон спектар : 1.

Параметрите на стоката

Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.

Подобро ви се допаѓа

2, купи оваа конверзија картичка оваа продавница не ви гарантира DIY е успешен, картичка за инсталација ме

Опис : Broadcom 4318 MP 802.11 G 54 Mbps Wi Fi mini PCI адаптер за лаптоп Овој адаптер може да се користи за да го замени стари

Состојба : 9 во НОВИ и проверени добро100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот

0 портПОВРАТНИ информации : Ако не сте задоволни со производот, ве молиме оставете позитивни повратни ин

Карактеристики : Оваа картичка е универзална верзија, ќе работат на сите лаптопи освен за IBM / за Леново

Опис : Brand Name : Инте Дел Број FRU# : 04 X6077 SW10 A11513 Модел : 3160ngw Тип : 802.11 AC Wi Fi + Bluetooth 4.0 biosот : Specal издание NGFF (V2 М 2) И

опишетеАпликацијата сценаријаФактурата листаПосебно објаснувањеСовети за купување : [1] : пакување и го

Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, HARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ з

Користете оригинални коло дијаграм, по сечење, за да се добие МИНИ верзија, поддршка на надградба, поддр

Контакт We Chat безбедност watchdogsmart безбедностДомаќин + две magnetometer сензорОтворена забава We Chat интелигентни

htm?id=9399851548Долниот компјутер (MCU) поддршка за безжичен модул : STM8+SX1212+5.comWLK01 L12 PCСо цел да се олесни мнозинст

Модел : 17265 NGWWi Gig (802.11 ad) & Wifi(802.11 ac / agn)Поддршка : Bluetooth 4.0надградба : 867 MСтандард : 802.11 agn / acКомпатибилен со : з

Производи Статус : 95% од новТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се В

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работи150 MbpsПолов

Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, HARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ з

Овој модул големина, употреба, и Q2530 RF (кликнете на за да внесете) се исти, само антената интерфејс IPEX стру

Карактеристики : Мини преносни USB 2.0 дизајн.Овој пренослив мини безжичен USB адаптер ви овозможува да повр

08 ММ растојание)3ПРОЦЕСОРОТ32Битна високи перформанси процесор4Етернет интерфејс10 M / 100 Адаптивни Ethernet и

Отклучен Huawei E3272 S210 Cat4 4 G LTE ФЛОПИ / TDD 150 Mbps USB Стик Dongle Безжичен МодемMoible ШирокопојасенОписКарактеристики

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работиПревозот :

CC Грешки Оригинални идентични матирано куќиште, не обичните пластични Краток вовед : Поддршка на софтве

Отклучен Новиот Huawei E353 E353s2 3 G USB Модем 21.6 Mbps HSPA+Мобилен Широкопојасен интернет на 3 G Модем Dongle 3 G Стик PK E3351

Scroll