Новак
FCFB ПРЕПРАТЕНА назад 20mm сиво црна seatpost Двојно помине seatpost јаглерод 3k седиште пост патот велосипед планински велосипед делови велосипедизам делови

FCFB ПРЕПРАТЕНА назад 20mm сиво црна seatpost Двојно помине seatpost јаглерод 3k седиште пост патот велосипед планински велосипед

Достапност: Залиха
DEN 991.00
DEN 1478.40

Карбонски влакна "надвор од мека внатре само", квалитет на алуминиум од светлината, но силата е повисока од железо и челик, и има отпорни на корозија, висока modulus на карактеристиките на воени и цивилни аспекти на националната одбрана се важни материјали. Карбонски влакна е широко се користи во градење на мостови и тунели и други структурни типови, структурна форма на засилување поправка и сеизмички арматура и јазол структура засилување.) Штета, не е веќе на листата на гаранцијата. За големината Пред купувањето, ве молиме изберете соодветна големина според продавница големина споредба. дистрибуција на карбонски влакна додатоци, handlebar, седиште цевка, матични, полн опсег на saddles, цената е разумна.0 грама по кубен сантиметар, кои во прилог на оригиналниот жица структура, кој главно е детерминиран од carbonization температура. За употреба По купување на производи поради неправилна инсталација или неодоливи природни деструктивни (како што се силна судир, итн. Карбонски влакна е исто така се користи во морепловството, веслање и други морски спорт. Карбонски влакна текстил, со голема сила, мала густина, тенка дебелина, основните не се зголеми тежината и пресек засилување компоненти големина. Специфичниот отпор на карбонски влакна зависи од видот на влакната, и во 25 C, високиот modulus е 775, и на висока јачина на карбонски влакна е 1500 по сантиметар.
Стоковните Посветеност FCFB ПРЕПРАТЕНА продавница е единствениот бренд Alibaba предводник на продавница, ние свечено ветување, Сите производи се веродостојни, во продавница да купат стоки се дадени по-продажбата на услугата.6 *350mm
само истиот мојот линк боја сиво црна
Карбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulus влакна со содржина на јаглерод над 95%. Тоа не само што е својствен внатрешна својства на јаглерод материјали, но исто така и мекоста на текстилни влакна може да се обработи, е новата генерација на зајакнувачки влакна.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
FCFB
Материјал:
Јаглерод Влакна
Дијаметар:
27.2/30.8/31.6 мм
Должина (mm):
350mm

Подобро ви се допаѓа

Материјал : Јаглерод влакнаГолемина на : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм(pls избор која големина сакате) на пример : 31.6*400mmДол

[Specifica] : 31.6 / 30.8 / 27.2 мм Lunghezza : 350 / 400mm [Materiale] : 3 к во fibra ди carbonio [Peso] : 250g + 20g Различни dimensioni e pesi diversiL'ordine si prega ди

нови seatpost3 K SEATPOST големина 27.2 / 30.8 / 31.6 *350 / 400 / 450mmтежина 230g (27.2*400mm)

Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас...

SATORI Жица за Далечинска Контрола на Велосипед Seatpost Лифт Седиште Пост Спуст DH FR СУМ XC Воздушен Притисок Пр

CNC алуминиум 25.4 28.6 27.2 30.1 30.2 30.4 30.8 31.6 mm велосипед седиште пост конвертор адаптер ракав цевка

Детали за производот : Материјал : јаглерод влакна Боја : Црна 20mm форумот Големина на : 27.2 / 30.8 / 31.6 x 350mm д

метарБоја : црна, сребрена црвено злато титаниумГолемина : 33.9 * 600mmТежина : 338gМаксимално оптоварување : 80kg

Попродажбата на услугата : Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката.ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Материјал

Aliexpress ќе се потврди вашиот плаќање во рок од 24 часа откако плаќање завршен, и ние ќе обработиме вашиот oder

2 Човекнаправени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност Ние ќе се справи со вас да ги реши

торба Бренд : ПЛАТWSS Материјал : Целосна Карбонски Влакна Изглед : 3 К Брилијантен Назад агол : 20 Големина

ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Тело Материјал : 100% T800 Карбонски Влакна Должина : 350 / 415 мм Дијаметар : 31.6 / 27.2 mm Завртка :

Испорака : 1 пратката е бесплатен превозот преку воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет

Бренд : MEIJUN Име : Велосипед Седиште Боја : Црна (мат црна) сребро Големина : 31.6 * 350mm (314 G / КОМПЈУТЕРИ) Матер

нови seatpost3 K SEATPOST големина 27.2 / 30.8 / 31.6 *350 / 400 / 450mmтежина 230g (27.2*400mm

Име : велосипед seatpost адаптерМатеријал : алуминиум легураПроцес : CNC обработка, површината боја anodic третм

Материјал : T700 карбонски влакна (алуминиум легура зглобовите) Спецификации : 27.2 / 30.8 / 31.6 мм Должина : 350

Ние ќе се справи со вас да ги реши сите проблеми што е можно поскоро.2 Настава : тежината и големината ние

Сите парцели испраќаат преку нормална пост(CN Пост)се ограничени на тежината во рок од 2 KG,па ако вашиот п

Помина EN14766 , EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS СтандардиМатеријал : C arbon Влакна+Алуминиумски ЛегуриДијаметар

Информација за производот : Бренд : ПЛАТP Материјал : јаглерод влакна Боја : црна со црвена етикета Изглед

2016 година nuovo 3 к piena della fibra del carbonio bicicletta pieghevole sedile bicicletta postaleequilibrio bici pieghevole reggisella parti ди biciclette 33.9 / 34.9*580mm opaco

MIXIM Планина виткање патот велосипед седиште цевка 28.6 * 450 мм издолжени екстра долг алуминиум седло seatpost ц

0 g по кубен сантиметар Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влак

FCFB ПРЕПРАТЕНА врвот seatpostголемина 27.2 / 30.8 / 31.6 *350 / 400mm / 450mmтежина 230g (27.2*400mm)може да го користите ЛАК SIZSE 6*6 7*9m

НОВИ целосна јаглерод seatpost bicycel седиште пост MTB / патот велосипед seatpost 3k јаглерод matte 27.2 / 30.8 / 31.6*400mголемин

Scroll