Новак
Viltrox DC-70EX Про 7 4K HDMI SDI AV КАРТОНЧЕ Влез Излез Видео HD LCD Камера за Видео Монитор се Прикаже Поле за Canon Nikon, Sony

Viltrox DC-70EX Про 7 4K HDMI SDI AV КАРТОНЧЕ Влез Излез Видео HD LCD Камера за Видео Монитор се Прикаже Поле за Canon Nikon,

Достапност: Залиха
DEN 6960.00
DEN 11599.68

LCD Dispaly : 7 инчи Резолуција : 1024×600 Пиксели Текст Џек : HDMI / SDI / AV / КАРТОНЧЕ сигнал за влез Излез Џек : HDMI / SDI сигнал на излез Аудио : Звучници, слушалки порта 3. Тоа е совршено користи за : Семинар, Од врата реално време за емитување, Снимање на дигитален филм, на местото на производство, Обработка, Следење и снимање во R&D. се усвојува со 7-инчен TFT висока резолуција на LCD панелот, е преполн со про-стил карактеристики да им помогне на фото ентузијасти и видео-graphers пука високо-квалитетни HD видео снимки со нивното Меѓусебно Леќа Дигитална камера. - Постои, исто така пиксели зголемување и ѕирка објект кој ќе обезбеди точни фокус потврдува, даваат проширена пиксел-совршен приказ на одреден дел од Full HD слика. 690g (со исклучок на батеријата) Пакет се вклучени : 1 x Viltrox камерата ги следи 1 x Сонцето сенка аспиратор 1 x Стандард топла чевли адаптер 1 x HDMI кабелот Тип А-Тип C. Спецификации : Поддршка на 4 K HDMI Влез/ Излез. Сонцето сенка хауба го намалува рефлексии за време на отворено снимање и го заштитува LCD екранот кога е укината. - Тоа е прилагодување на агол чевли adaptors, тие се исполнат различни агли треба во реалниот процес на снимање.
Производ Функција : Viltrox DC-70 EX е пренослив 7" LCD монитор кој може да ви помогне да пука високо квалитетни фотографии.5, XLR порта за надградба за Софтверот : USB надградба на пристаништето Напојување : DC ВО текст (power port) ДК 8 V-18 V Батеријата со : NP-F550/F570/F750/F770/F960 (Не се вклучени) температурата на работа : +0 до +40°C (+32 до +104°F) Температура на чување : -20 до +60°C (-4 до +140°F) Димензија : Прибл. За разлика од тоа, исто така, со голема флексибилност и преносливост. Тоа може да се обезбеди одлична висока дефиниција квалитет на слика. DC-70 ЕКС има два HDMI приклучоци,SDI приклучоци и еден AV џек да се добие видео сигналот од камерата; на блендата ослободување џек успеси за контрола на снимање кога DC-70 ЕКС epitaxial камерата LCD дисплеј.

Параметрите на стоката

Пакет:
Yes
Бренд Име:
VILTROX
Број На Модел На:
DC-70EX

Подобро ви се допаѓа

K80 Универзална Arca ШВАЈЦАРСКАТА Менгеме & QR Брзо Ослободување Плоча Поддршка на Планината База за Камера

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предв

200 W Флеш Цевка Посветен Флеш Цевка за Godox Witstro AD200Пакетот вклучува : 1 x Godox FT200

Добиете повеќе сметководствена удобност со Пајакот камера holster Пајакот holster е направен од ЈП, тоа е пого

1 / 4" Завртка Рачни Носителот Зафат Стојат Стабилизатор за Sony Канон Nikon dslr фото Gopro Камера Видео LED Каракте

100% Оригинални Godox АДH600 B рачен Продолжување Главата за AD600 B AD600 BM Флеш Strobe Bowens ПланинатаОпис : H600 B рачен Пр

Dial Mode Плоча Интерфејс Капа Замена Дел одговараат за Canon 7 D Mark II Дигитална Камера ПоправкаЗамена за камер

Производите може да се користи сам, исто така, се совпаѓа со други фотографска опрема инсталација на вид

Нашите техничари имаат акумулирано повеќе од 10 години искуство во за поправки камери Нашите производи

за секој prduct expecially за IC, но параметар и стоки се исти, ве молиме имајте на ум или ако имате прашања, ве мол

Црна Преносни Десктоп Камера Dolly автомобил Tabletop Видео Лизгачот Пруга со Мини Топката Главата за Видео б

Нашата служба за корисници оддел ќе ве контактираме во рок од 48 часа Потоа, нашата служба за корисници о

Спецификација за производ : боја : сребро,златоголемина(Дијаметар) : 60cm / 24 вооблик : тркалезнапакет голе

Топлопродажба Lоблик Метал Двојно Двојна Флеш Заградата на Држачот за Монтирање За Canon Speedlite КамераФунк

број и прашањето на нашата email адреса За Нас Нашите техничари имаат повеќе од десет години искуство во д

100% origina леќи на камерата се фокусира прстен за canon 50mm 1 Нашата служба за корисници оддел ќе ве контактирам

Главните параметри се како што следува : Димензии : 50 X70 X25mm.Брза монтажа плоча големина : 50 X50 X9mm.Слот голе

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Godox SK400 Фотографија 400 W LED Дисплеј Флеш Студио Strobe Осветлување Главата Светилка 110 V 5600 K Сту

Commlite CSS3 Рачни Видео Стабилна Cam Стабилизатор Адаптер Држач За i Phone Gopro Херој HD Дигитален видео камера Кам

Функции : 1.Висока Резолуција : Full HD 1920x12002 Висок Контраст : 1200 : 13 Висока Осветленост : 450cd / м24 160°широк глед

Feocon T Двојно Насловот Носителот Алуминиум Легура Двојна Топла Чевли Трепка Заградата Флеш Основа Е во О

6 s рециклирање време во полна моќ (со помош на eneloop NiМЗ батерии на Panasonics).4 G безжичен пренос, може да се кор

Scroll