Новак
Отстранети светлото LCD екран панел за Wanhao duplicator 7 DLP/SLA

Отстранети светлото LCD екран панел за Wanhao duplicator 7 DLP/SLA

Достапност: Залиха
DEN 1980.00
DEN 2640.00

Отстранети светлото LCD екран панел за Wanhao duplicator 7 DLP/SLA
Внимание : Ако вашиот duplicator 7 LCD екран скршени. Ве молиме следете ги упатствата за да го замени на екранот.
Забелешка за купувачот :
1 : во парк сега !!!
2 : само 1 Екранот
3 : ве Молиме контактирајте со нас за комплетна datasheet и техничка поддршка
Димензии На Модулот
70.94(W)mm*128.26(H)mm*1.35(t)mm(со Исклучок на I/F -FPC и електронски компоненти)
Активната Област Димензии
68.04(W)mm*120.96(H)mm(5.46")
Пиксели Теренот
0.04725(W)mm*0.04725(H)mm(538ppi)
Резолуција
1440*2560
Боја Пиксели Аранжман
RGB Вертикална Лента
Display Mode
Transmissive Тип,Нормално Црна Режим Во Авионски Режим На Префрлување
Број на Бои
16,777,216 Бои
Осветлување
Светлината Емитуваат Диоди(LED),14 LEDs се 2 паралелно,7 серија врска
Светлото на струјата : 20m A/LED(typ)
Напојување Напонот
AVDD=5.5+/-0.1 V AVEE=-5.5+/V -0.1
Интерфејс I/O Напојување
Забелешка(1)
VDDI=1.8=/V -0.1
Исто напон како "H" ниво на кориснички интерфејс сигнал мора да бидат доставени до VVDI
LCD Возачот IC
(Извор и Моќ IC : Renesas СП Возачот Inc.)
Интерфејс
MIPI_DSI Video mode(4-Lan x2-пристаниште)
Метод на Инверзија
Колона Инверзија
Површински Третман
РК-Polarizer(Цврстина : 3 H)

Параметрите на стоката

боја:
2K LCD само
LCD Комплет:
Yes
Екранот:
> 3
Број На Модел На:
5.5 инчен 1440P 2К екранот
Бренд Име:
Wisecoco
Резолуција На Екранот:
2560x1440
Место на Потекло:
Големина на:
5.5 инчен
Активната Област Димензии:
68.04(W)mm*120.96(H)mm(5.46)
Боја Пиксели Аранжман:
RGB Вертикална Лента
Интерфејс:
MIPI_DSI
напојување напонот:
AVDD=5.5+/-0.1 V AVEE=-5.5+/V -0.1
Метод на Инверзија:
Колона Инверзија
Површински Третман:
РК-Polarizer(Цврстина

Подобро ви се допаѓа

Ве Молиме Имајте Во Предвид : Со цел да се направи тоа лесно да го замени на LCD екранот, без било каква ште

Psion Teklogix НЕО PX750 екран на допир панел на допир за digitizer леќаВе молиме контактирајте за големопродажните ц

3 : услуга По : Ние обезбеди најдобра услуга по, секој проблем ќе се реши успешно и непречено, 100% задоволст

Топла Продажба : Опис : 1) Производи : За i Phone 6 S Плус LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието+Калено Стакло, 2)...

Ако имате било какви прашања или не се задоволни со нашите производи, Контактирајте со нас во рок од 3 де

Предност : голем дел од објектите во акции; Совршен пакет со меур пакет и тешко поле, за да се избегне ошт

ЕТСупер 5 PCS 5.5 инчен На i Phone 8 Плус LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието Нема Мртви Пиксели за iphone8 плус бес

LQ035 Q7 DB03 Мед и Делфин 9500 LCD Екран со допир панелВе молиме контактирајте за големопродажните цени, поволна

Топла Продажба : Предмети Опис : 1) Производи : За i Phone 6 S LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието+Поправка Алат

Оригиналната За Huawei P9 Лајт / Huawei G9 VNSL21 VNSL22 VNSL23 VNSL31 VNSL53 LCD Дисплеј + екран на Допир Digitizer Собрание​Каракте

100% Нови За Xiaomi Redmi 3 S LCD Дисплеј + Digitizer Екран на Допир за Замена 5 Инчен Hongmi 3 S Телефон Делови Со Бесплатни А

LCD Дисплеј со екран на допир панел за Psion Teklogix WORKABOUT ПРО G1Ве молиме контактирајте за големопродажните цен

Нови оригинални Мед и LXE MX7 екран на допир ракопис екран logger бесплатен превозотВе молиме контактирајте з

ЕПА Technology Co.,Ltd Топло Добредојде!Вистински Производ Фотографии! Вистински опис!Повеќе од 5 години на инду

бесплатен превозот 3.5" за Unitech PA967 LCD Екранот +екран на допир панел DigitizerВе молиме контактирајте за големо

Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за

Оригиналниот 5.2" За Huawei P9 лајт LCD Дисплеј Со Екран на Допир Digitizer Собранието со рамка Црно Бело ЗлатоКарак

LQ035 Q7 DB03 Мед и Делфин 9550 LCD Екран со допир панелВе молиме контактирајте за големопродажните цени, поволна

Трговија на големо поддршка!Пад на превозот поддршка!Слики Предвидени За препродавачи!Руски Пријател С

3.7" LS037 V7 DW01 63 Y0000380 H целосна lcd екранот+екран на допир digitizer леќаВе молиме контактирајте за големопродажни

За ASPad Fone S PF500 KL PF500 PC500 KL T00n LCD Дисплеј на Допир Digitizer Екран Собранието 5.0" За ASPC 500 KL ЕкранотОпис : 1 Оваа сток

Оригиналната за Мед и LXE MX600 LCD екранот панел Бесплатен превозот

Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви потреби; Ние споделување на најновите информации

Висок квалитет 3.5" за Мед и Делфин 9900 LCD Екран Меди Делфин D9900 lcd дисплеј Бесплатен превозот

*Некои опции опис : Додадете чаша филм : калено стакло филм *Превозот листа 1 * LCD Дисплеј + Екран на Допир С

Scroll