Новак
LED Драјвер DC12V Осветлување Трансформатор Адаптер За LED Лента светлина Прекинувач за Напојување 2A 5A 8.3 НА 10A 15A 20A 30A

LED Драјвер DC12V Осветлување Трансформатор Адаптер За LED Лента светлина Прекинувач за Напојување 2A 5A 8.3 НА 10A 15A 20A 30A

Достапност: Залиха
DEN 182.00
DEN 227.52


LED Драјвер DC12 V Осветлување Трансформатор Адаптер За LED Лента светлина Прекинувач за Напојување 2 A 5 A 8.3 НА 10 A 15 A 20 A 30 A
Моќност : 24 W/60 W/100 W/120 W/180 W/240 W/360 W
Влезен Напон : 110 V/220 V
Излезен Напон : 12 V DC
Излезна Струја : 2 A~30 A
Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум база
Заштита : Недостиг На Заштита, Заштита Од Преоптоварување, Во Текот Напон Заштита
Широко се користи во Индустриска автоматизација, LED лента, комуникации итн.
Работна Температура : 0~40 centigrade
Температура на чување : -20~60 centigrade
Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација Белешки : ВО ВРАТА за УПОТРЕБА САМО! Ова Напојување Единица "НЕ" доаѓаат со инсталирање настава, инсталации кабел, on/off прекинувач, или завртки. Професионалната инсталација на квалификуван електричар е препорачливо.
Како да се пресмета Поддршка max LED Лента Должина :
Претпоставка(на пример) : Вашиот LED Лента 60 LEDs/m, и секоја ПРЕДВОДЕНА 0.2 W, а потоа се пресмета max LED Лента Должина :
0.2 W/LED × 60 LEDs/m=12 W/m, 120 W(овој оглас)÷12 W/m=10m, Па така, Поддршка на LED Лента(60 LEDs/m,
0.2 W/LED) Должина (Max)=10 M

Параметрите на стоката

Wattage:
12V 24W, 12V 60W, 12V 100W, 12V 120W, 12V 180W, 12V 240W, 12V 360W
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Тежина:
250g
Бренд Име:
coolo
Гаранција:
-
Материјал:
Алуминиум
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Излезниот Напон:
12v
Влезниот Сигнал:
AC110V / AC220V
Влезен Напон:
110V-220V
Повратен Сигнал:
DC
Број На Модел На:
H-60-12
Карактеристики:
Алуминиум случај

Подобро ви се допаѓа

Материјал : Метал 6 Ќе има 7 дена да ни се јавите за да се направи замена или да се вратат и 14 дена за да се в

Објектот ќе биде испратен од страна на Регистрирани Воздух mail од Кина или курир, или приватна линија...

Ве молиме бидете сигурни дека ќе конкурираат право објект и НЕ конкурираат ако не се согласувате со наш

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : (812)1 W3 Влезен напон : AC85265 V4 Излезен Напон : DC2443 V5 Излезна струја : DC300

Карактеристики : SP6012L,N : AC ВЛЕЗG : ЗЕМЈАТАV : DC ИЗЛЕЗ( негативниот пол)V + : DC ИЗЛЕЗ( позитивниот пол) Влезен На

BEILAI AC 85265 V Да DC 3 10 V / DC 30 36 V LED Драјвер IP67 Водоотпорен Осветлување Трансформатори Напојување 10 W 20 W 30 W 50 W 1

Било каков проблем најде ве молиме да се чувствуваат слободнида ни email пред да замине лошо повратни инфо

Карактеристики : Влезен Напон : AC100~240 V 50 / 60 HzИзлезен Напон : 12 V DCКабел должина : 900 mmИзлезна Струја : 5 AТежи

LEDIARY 5 W 10 W 15 W Triac Постојан Струја Затемнување CE LED Драјвер 220 V 250m A Dimmable Со Водечките Edge Или Задниот Раб Dimmer

1.Тип на производ : CC62.Влезен Напон : DC1224 V3.Излезен Напон : DC5.0 V4.Излезна Струја : 1А+2.1 A5.Боја : Златна6.Матери

најдобра цена бесплатен превозот DC36 V 15 A 540 W Универзална Регулирани Префрлување Напојување LED Осветлува

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : (1218)1 W3 Влезен напон : AC85265 V4 Излезен Напон : DC3065 V5 Излезна струја : DC30

Карактеристики : Влезен Напон : AC100~240 V 50 / 60 HzИзлезен Напон : 12 V DCКабел должина : 900 mmИзлезна Струја : 1АТежи

Ве молиме потврдете со вашата локална царинска пред купувањеПлаќање : Ние прифаќаме ВИЗА, МАСТЕР ,Банка

Карактеристики : SP2512L,N : AC ВЛЕЗG : ЗЕМЈАТАV : DC ИЗЛЕЗ( негативниот пол)V + : DC ИЗЛЕЗ( позитивниот пол) Влезен На

Забелешки : Ова е неизолирани LED драјвер, не можат да работат без оптоварување, исто така, не може да се ме

Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот Превозот адреса ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ Вие мора да му кажете

AC 187265 V LED Драјвер 100 W 12 V 8.3 LED Напојување Ветер : доказ LED Светло Адаптер Надворешна Апликација Влезен Напо

Карактеристики : Влезен Напон : AC100~240 V 50 / 60 HzИзлезен Напон : 12 V DCКабел должина : 900 mmИзлезна Струја : 3АТежи

2 Парчиња Изолација 80 W AC85277 V LED Драјвер 610x8 2400m A DC1834 V Постојан Струја LEDPower Понуда За Floodlight Бесплатен Прево

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : 10 W3 Влезен напон : DC1224 V4 Излезен Напон : DC312 V5 Излезна струја : DC900m A ±

Ако имате било какви прашања добредојдени да ни email Купувачот е одговорен за враќање трошоците за прево

Било каков проблем најде ве молиме да се чувствуваат слободнида ни email пред да замине лошо повратни инфо

12 V 3А 36 W / Осветлување Трансформатор / Кина Пост Воздух Mail Бесплатен Превозот Пакет Содржина 1 PCS 12 V3 A Св

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : (1825)1 W3 Влезен напон : AC85265 V4 Излезен Напон : DC5490 V5 Излезна струја : DC30

12 V 3А 36 W / Осветлување Трансформатор / Кина Пост Воздух Mail Бесплатен Превозот Пакет Содржина 1 PCS 12 V3 A Св

Ако објектот е неисправна на 3 месеци, ве молиме, контактирајте не за замена или пари назад Купувачот е о

Scroll