Новак
TD04 целосна турбо делови 4917701501 49177-01510 49177-01500 турбина дихтунзи MD168053 за Мицубиши L 300 2,5 ТД 4WD (P25W,P25V)

TD04 целосна турбо делови 4917701501 49177-01510 49177-01500 турбина дихтунзи MD168053 за Мицубиши L 300 2,5 ТД 4WD (P25W,P25V)

Достапност: Залиха
DEN 278.00
DEN 335.52

Дел број : 49177-01501 ,49177-01510 , 49177-01511 , 4917701501 , 49177-01500 , 4917701510 , 4917701511 , 4917701500 турбо делови за ОЕМ број : MD168053 , MD168054 , MD094740 турбополнач дихтунзи Одговара за : Турбо дихтунзи за Мицубиши L 200 2,5 ТД 4 WD (K_4 T) 87 КС 4 D56 (Турбо) 1992-1996 Турбо дихтунзи за Мицубиши L 300 2,5 ТД 4 WD (P25 W,P25 V) 87 КС 4 D56 (Турбо) 1988-1996 Турбо дихтунзи за Мицубиши Pajero јас 2.5 TD 84 HP 4 D56 (Турбо) 1986-1989 Турбо дихтунзи за Мицубиши Pajero јас 2.5 TD 95 КС 4 D56 T 1989-1990 Турбо дихтунзи за Мицубиши Pajero II 2.5 TD 87 КС 4 D56 T 1990-1991
Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Објектот Ширина:
10cm
Модел Година:
1992-1996
Поставување на Возило:
внесувањето воздух
Објектот Висина:
2cm
Frequence Опсег:
комплетна турбина дихтунзи 49177-01510
Специјални Функции:
TD04 турбо дихтунзи
Автомобил Производител:
Мицубиши
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Тежина:
0.2kg
Објектот Должина:
10cm
Материјал Тип:
к18
Име На Модел:
TD04 турбо делови
Модел:
TD04 турбина дихтунзи
1.Дел Број:
49177-01501 ,49177-01510 , 49177-01511 , 4917701501 , 49177-01500
2.Дел Број:
4917701510 , 4917701511 турбополнач дихтунзи
ОЕМ број:
MD168053 , MD168054 , MD094740 турбо полнач делови
1.Одговара за:
Турбо за Мицубиши L 200 2,5 ТД 4WD (K_4T) 87 КС 4D56 (Турбо)
2.Одговара за :
Турбо за Мицубиши L 300 2,5 ТД 4WD (P25W,P25V) 87 КС 4D56 (Турбо)
3.Одговара за :
Турбо за Мицубиши Pajero јас 2.5 TD 84 HP 4D56 (Турбо) 1986-1989
4.Одговара за :
Турбо за Мицубиши Pajero јас 2.5 TD 95 КС 4D56T 1989-1990
5.Одговара за:
Турбо за Мицубиши Pajero II 2.5 TD 87 КС 4D56T 1990-1991
Гаранција:
1 година

Подобро ви се допаѓа

Погодни За : Универзална Одговара За Сите Возила Работи На Бензин Или Дизел Мотори Спецификации : SKU : A03001

Од страна на висок квалитет на силика гел, отпорни да се повлече жица решетката ткаенина, високо квалите

Дел број : 7209315004 S , 7209319004 S , 7209310003 , 7209310002 , 7209310001 , 720931 турбо за "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2.5 TDI 174 HP ОЕМ бр

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 30m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / ЦевкиСиликонски Вакум Цр

9 TDI04 / 2002 04 / 2004ATD74 Kw1900 кзм54399880011 / 54399700011 / 03 G253014 F / 03 G253014 FX / 038253056 G / 038253016 K / 038253016 R / 038253014 G / 038253010 D / 03

Турбо поправка комплет TF035 4913503310 ME202578 обнова комплет За МИЦУБИШИ PAJERO 4 M40 ЗА 2,8 L турбополнач поправка ком

Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентиф

9 TDI LЗа Audi A3 1.9 L 90 HPПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А :

Ако имате технички прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас да бара да збору

Дел број : 7578865004 S , 7578860004 , 7578865003 S , 7578860003 , 757886 турбо ОЕМ број : 2823127450 2823127450 2823127400 2823127400 Одговара за : Turbo за H

RHB6 8944183200 8944183200 CI38 NB190027 8944163510 Турбо Турбополнач За HITACHI EX1201 EX1501 JCB JS110 JS130 Багер Offway Земјата се Движи Мотор

•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.П : Колку долго ќе п

Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба.Како да се инст

2010 KW : 80 ГЛАСАЧКО МЕСТО : 109 КЗМ : 1560 СО 308 SW 1.2008НА KW : 66 КС : 90 КЗМ : 1560 СОBERLINGO КУТИЈА 1.2008 KW : 55 ГЛАСАЧКО МЕСТО : 75

Имаме видови на turbos во парк4 Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не

Scroll