Новак
Super_S F4 16x16mm Betaflight STM32F4 Brushless Лет Контролор, Изградена-во OSD БЕК Omnibus_S

Super_S F4 16x16mm Betaflight STM32F4 Brushless Лет Контролор, Изградена-во OSD БЕК Omnibus_S

Достапност: Залиха
DEN 975.36

Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена,тоа се смета како се користи и ние не ќе ви понуди враќање на парите или замена. Наплата&Враќање Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.
Погоден за Микро FPV brushless рамка Пакет Содржина Листа
1* F4 лет контролер одбор
4*M2*5+5 Најлон колона
4*М2 Ореви
4*М2 Завртка
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас што е можно
како posibile, ние ќе се обидеме потрудиме да се подобри квалитетот на стоки и услуги. Плаќање
Прифати Зачувам.7_OMNIBUSF4 SD
Вграден-во ESC : 5 V 500 MA
Напојување : 2 S lipo батеријата ( 6.3 g
Процесор : STM32 F405 RGT6
Сензор : MPU-6000 ( поврзани со SPI)
Верзијата на фирмверот : betaflight_3.
-SBUS и ППМ приемник напојување од 5 V.
Точка име : Super_s F4 лет контролер одбор
Големина : 20*20mm
Монтажа дупка : 16*16mm
Планината дупка со Дијаметар : 2mm
Тежина : 2. Вештачки штета не поддржува наплата или враќање

.17 Фирмверот познат проблем)
DSM/DSM2/DSMX приемник енергија од 3.
Super_S F4 16x16mm Betaflight STM32 F4 Brushless Лет Контролор, Изградена-во OSD БЕК Omnibus_S
Поддршка програмабилни LED Sprit (исклучување transponder пред користење)
-Поддршка BLheli/BLHELI_S suite Помине преку подготвени
-Поддршка на ППМ, Oneshot125, Oneshot42, Multishot, Dshot150, Dshot300, Dshot600
-Поддршка на најновите DSHOT ESC
Вграден-во напон, детекција, алармот
Вграден-во Betaflight-OSD, Конфигурирате со Betaflight GUI
-Ѕвончето Подготвени (Лемење pin)
-LED_STRIP Подготвени (Лемење pin)
Забелешки :
-SBUS/IBUS/DSMX приемник ве молиме да го конфигурирате RX1(UART1) како на текст, и да им овозможи Serial_RX
-ППМ приемникот не треба да им се овозможи на Serial_RX (ППМ приемникот треба да се Оневозможи LED_Strip *Betaflight 3.4 V)
Примачот : PPM, IBUS, SBUS, DSM2, DSMX итн.

Параметрите на стоката

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Технички параметри:
Вредност 2
Бренд Име:
Feetech
Број На Модел На:
xp205
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Материјал:
метал и пластика
РК Делови и Accs:
Контролор
Надградба На Делови/Додатоци:
лет контролер
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
одбор за контрола
Име:
Super_S F4 16x16mm Betaflight STM32F4 Brushless Лет Контролер

Подобро ви се допаѓа

2 парчиња РК Резервоар за Гориво Делови на Гориво Цевка Затка Масло Конектор D4.5mm

Материјал : Јаглерод ВлакнаЗа електрични рк авионПакетот вклучува : 1pcs опрема за СлетувањеA=105 B=250 C=115 D=20П

100% нови стокиИме : алуминиум легура волан опрема седиштеБрој : AX800285Број на пакети : 1 парПогоден за : SCX101)В

100% нови стокиИме : електричниот стартерБрој : 70111Број на пакети : 11)Вашата Повратна информација е нависти

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерФункц

Собрани 4mm целосна обвивка и безбедно Банана приклучок DIY табелапен 4mm обвиткан Plug 25.503 собраниетоТип 4mm ц

РК Делови роботот автомобил ESC радијатор Ладење вентилатор со топлинска рецептор За 1 / 10 TRAXXAS trx4Фан пара

htmlПревозот1).Повратни информацииБидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно в

Добредојдовте На RCAWDзаден амортизер вратоврска род, пети врска со шупливи топчињаЗа Рк Хоби Автомобил 1

Shippingtime : Данок : Без Данок на промет се БараПлаќање : Гаранција & враќање : За да се обезбеди сите предмети

baja 1 / 5 бензински далечински управувач автомобил лебдат автомобили трамвај Општи HPI КМ Исаија Батеријат

Ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека нашиот производ цената не се вклучуваат било кој данок, з

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

EBOYU(TM) 6 Парови 5050 C W / CCW PC 3 Сечилото Пропелер за Walkera F210 250 QAV250 ZMR 250 260 H280 300 Трки Летало РК QuadcopterКарактеристи

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Овие трошоци се на купувачот?s одговорност Ние ќе се потрудиме да ги исполнува вашите потреби Вашето мис

Scroll