Новак
Оригиналниот FT232RL модул, USB на сериски порт, USB да TTL, USB до GPIO, USB жица, DuPont линија

Оригиналниот FT232RL модул, USB на сериски порт, USB да TTL, USB до GPIO, USB жица, DuPont линија

Достапност: Залиха
DEN 698.40


Овој производ е за употреба FTDI Корпоративни FT232 RL Реализирани USB пак TTL/CMOS И да се сврти GPIO Модуларен, Поддршка Win8, Win10
Опис на производот преземањето адреса :
52module.com/down/html/? 13.html?
USB врз основа GPIO употреба прирачник линкови : ве Молиме користете ја оваа функција за да ги информира нашите пријатели пред достапноста на дополнителни документи )
52module.com/news/html/? 346.html?
USB 2 Полна Брзина
Горат-во тест 48 часа пред да заминете на фабриката, Спонтано собирање 10 W Повеќе од еден бајт помина на тестот!!
[FT232 R вовед]
FT232 R Чип е единствен чип решение, општа употреба, основни без периферни уреди, па дури и кристално осцилатор, USB Појавување на отпорници, ставање информации за производот EEPROM Тоа е веќе интегриран во внатрешноста. FT232 R обезбеди Четири конфигурираат CBUS I/O устата може да се реализира GPIO Друга функција
Податоци книга преземањето адреса :
ftdichip.com/Products/ICs/FT232 R.htm
[софтвер вовед]
Модулот поддржува следниве оперативен систем
Win8 Windows 98, 98 SE, ME, 2000, Server 2003, XP, и, Server 2008
Windows 7, 32,64-малку
Windows, XP, и, XP, 64-bit
На Windows, Vista, и, Vista, 64-битна, Windows XP
Вградени Windows CE 4.2, 5 и 6
Linux 2.4, и, поголема
A. Сериски дебагирање софтвер, модул инструкции
Преземете адреса :
pan.baidu.com/share/link? Shareid=4044888878&uk=2215527677?
Вози службено преземањето адреса ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
Забелешки
Ние може да издаде формален фактура, фактура потребни дополнителни даночни поени, ако треба да се направи фактура, ве молиме контактирајте со сервисот!

Параметрите на стоката

Бренд Име:
KEFU
Вид:
Внатрешна
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.

Подобро ви се допаѓа

Карактеристики : Оваа картичка е универзална верзија, ќе работат на сите лаптопи освен за IBM / за Леново

76 MbpsПорт USB 2.Нема потреба да го инсталирате, или да го конфигурирате АП / IP settings.0 Micro SD Мемориска Картичка

Отклучен Huawei E3272 S210 Cat4 4 G LTE ФЛОПИ / TDD 150 Mbps USB Стик Dongle Безжичен МодемMoible ШирокопојасенОписКарактеристики

Опис На Производот : Поддршка 802.11 B 11 Mbps / до 54 Mbps во 5 GHz (802.11 a) / 2.4 GHz (802.11 g)и 802.11 n во 300 MbpsЦелосна Висина Мини

Опис На ПроизводотComfast СПWU815 Слободни Возачот Мини Безжичен Wifi Адаптер 150mbps Wifi приемник 802.11 n usb, Lan адапте

Пред да ја купите оваа USB Адаптер, pls се провери дали одговара на вашиот ТВ, ви благодарам.11 n податоци ста

Производи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се Во

Производи Статус : 95% од новТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се В

Опис На Производот : Оваа Двојна Бенд Адаптер испорачува моќни безжична технологија на вашиот десктоп и

9 во НОВИ и проверени добро100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работ

CC Грешки Оригинални идентични матирано куќиште, не обичните пластични Краток вовед : Поддршка на софтве

Состојба : 9 во НОВИ и проверени добро100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот

опишетеАпликацијата сценаријаФактурата листаПосебно објаснувањеСовети за купување : [1] : пакување и го

PCIE 7260 AC 2.4 G / 5 G Двојна Бенд Десктоп 7260 NGW Не 7260 HMW 867 Mbps Безжична PCIE WiFi Bluetooth 4.0 WIFI КАРТИЧКА AC7260 WLANОколу Опис

Се препорачува од страна на Секретарот Погоден за почетници ZIGBEE development kit (кликнете овде за повеќе детал

Добредојдовте на Idea Trust Решенија!На безжична картичка е сосема нов .Модулот за поддршка на windows XP / 7~10 опе

Стока код [533142665881][tyt] Rr S7 AALY / 80 PWDAF0 MLt Ir48a Wh7 YLHD63vz7 D+0 YQm GN+y NO7 URm3 Xl V / 7797 Pu D3u4 Kj H+G5 TZg NJuy YDHc / n NC4je AJc= [ / tyt]

Scroll