Новак
Facemile Круг Точка DIY Граница Декорација Чипка Мувла Цвет Форма Чипка Мат Фондан Торта Декорирање Алатка Силикони Подлога за Печење Алатка

Facemile Круг Точка DIY Граница Декорација Чипка Мувла Цвет Форма Чипка Мат Фондан Торта Декорирање Алатка Силикони Подлога за

Достапност: Залиха
DEN 136.80

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA/LFGB стандарди; 2) не-стап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, ниска-јаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно. Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост : 1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела; 2) користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро; 3) Ве молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња; 4) не пристап до оружје, или користете челична волна и други тешко да се исчисти алатки за чистење; 5) по печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро; 6) правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.

Параметрите на стоката

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Материјал:
Силикони
Сексуално Сугестивна:
No
Бренд Име:
FACEMILE
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No
Тип:
Печење & Тесто Алатки
каталог:
Bakeware Поставува
боја:
случаен
тип 1:
сапун мувла
Обликот:
Круг Dot

Подобро ви се допаѓа

Бренд име : Facemileтип : торта алаткиТорта алатки тип : embosser колаче машинаФункција : Екопријателски ,порибен

во оваа продавница за еднократна употреба 66 јуани потрошувачите износ , достапни во областа 1 одговара н

2inchБоја : Случајно испоракаSafe Материјал 100% храна одделение силиконскиФлексибилни,трајни и обновливиЛе

Бесплатен Превозот 3 D Силикони Зголеми Цвет Форма за Печење Калап За Фондан Мус Торта Леб Чоколадни Бон

3 D Покер Картички Дизајн Фондан Торта Калапи Алатки Сапун Чоколадо Садови За Кујна Печење A1335 Ставка Опи

Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силикон

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB

НДК Чевли Силиконски Калап Фондан Шеќерот Ставете Високи потпетици Мувла Cupcake Декорација Moldes Де Silicona То

опис на ПроизводотОпис на производот Име : Силиконски калап Материјал : храна одделение силиконски Бој

2016 година Најновите Strelitzia Reginae Фондан Цвет Калапи DIY Колаче Машина Сет за Печење Тесто и Алатки Торта Дек

Торта Колаче Машина за Печење Мувла не ' Рѓосувачки Челик Боја Лист Бисквит Фондан Моделирање Форма Decorat

Ако неисправни, функционираат или деловиисчезнати предмети се веќе не е достапна на, за враќање на сред

Ние ја напушти 5 ѕвезди на нашите клиенти во секое време3.Ние обезбедуваме бесплатен превозот : Кина Пост

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови Безб

Белешки* Микс цел добредојдени.Повратни информации политика* Ние ќе се обезбеди позитивен фидбек еднаш

3 D Младенчиња Мус Шеќер Moisturized Силикони Торта Навлажнувачки Мувла сладолед Мувла Чоколадо Мувла A1331Став

Риба Силиконски Калап Тропска Риба во Облик на Шеќер Паста Фондан Торта Мувла Cupcake Печење Moldes Де Silicona То

TTLIFE Чоколадни Бонбони, Меки Силиконски Калап Голем Цвет Торта Калап за Печење Торта Чоколадна Печење Му

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB

Име на производ : Тост мувлаСпецификација : 26*10.8*6.8 cmКапацитет : околу 1.3 LНето тежина : 160g 1...

8 инчен / 4g Големина M : 5.2 инчен / 8g Забелешка : Бидејќи фактори како што се прикаже пиксели, па така не може

54 инчи дебелаИзградена на висок квалитет 100% чиста храна одделение силиконски; ги исполнува одобрување

Тип : торта алатки Торта алатки тип : торта спреј мувла Metarial : пластични Боја : автоматски

Силиконски Модел : FM1349Силиконски Големина На : Силиконски Тежина : 30gПакување : OPPТип : Торта АлаткиМатери

Тип : торта алатки Торта алатки тип : торта спреј мувла Metarial : пластични Боја : автоматски7

Фондан Торта Декорација Мувла DIY Накит Алатки Епоксидна Смола Проѕирен Силиконски Калап Срце облик на З

Опис : * Мувла Големина На : 7*5*3* Калапи Боја : по случаен избор* Материјал : Силиконска Гума* 100% сосема нов и

Homehow 1 PC / Многу Торта Декоративни Работ на Силиконски Торта Мувла 10.5*6*1.2 cm Кујна Додатоци Печење Фондан Т

Колаче Секачи Dendrobium Орхидеи Petal Цвет Печење Украсување Алатка Нерѓосувачки Челик Фондан Торта Шеќер За

Scroll