Новак
Freeshipping 1pcs SS304 Санитарни пневматски пеперутка вентили со Воздух отвори пневматски крајот менгеме

Freeshipping 1pcs SS304 Санитарни пневматски пеперутка вентили со Воздух отвори пневматски крајот менгеме

Достапност: Залиха
DEN 5515.00
DEN 5867.04

Опис : НОВИ Три Менгеме Санитарни Пеперутка Вентили Со Пневматски Actuator SUS304 Менгеме Стерилизација температура достигна 150℃ Вентил материјал : SUS 304 од не ' Рѓосувачки Челик Врска : Менгеме Работа Притисок : 0-1 носители.6 MPa / 232psi Применливи Temperture : ≤80℃ Средина Температура : -20℃ до 60℃ Применливиот Медиум : Вода, Масло,Воздух Работата : Пневматски Контрола Метод : Еден глума, Автоматски се врати на позицијата. Работен опсег : 0-90° Истекување на П : Според GB / T4213-92, за Kv вредност од 10-4. Сертификација на производи : ISO

Параметрите на стоката

Спецификација:
19, 25, 32, 38, 45, 51, 57, 63, 76, 89, 102
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Притисок:
Среден Притисок
Структура:
Пеперутка
Медиуми:
Масло
моќност:
пневматски
Тема Тип:
G
Actuator Режим:
Без Прирачник И Упатство
Извор На Енергија:
AC
Порт Големина:
19mm-102mm
Standard or Nonstandard:
Стандард
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Подобро ви се допаѓа

4 WE6 A61 B серија модел : 4 WE6 A61 B / CG24 N9 Z4, 4 WE6 A61 B / CG24 NK4, 4 WE6 A61 B / CG12 N9 Z44 WE6 A61 B / CW22050 N9 Z4, 4 WE6 A61 B / CG12 NZ4, 4 WE6 A61 B / CW22050 NZ4

Ø да Бидат сигурни дека напонот и фреквенцијата, притисокот и Температурата се правилно се користи.Ø вр

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Тема : 1 / 2" BSP Женски НавојAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, ист

Ø продажба на Мало цел : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail (1526 работен ден испорака).Ø Сите пораки

Ако стави цел, без било какви дополнителни информации, ние ќе ги пренесе на стандардниот модел.Трговија

Материјал : МесингКонекција Тема : 3 / 4" BSP машки НавојПритисок : 00.8 MpaAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, исто так

· Купувачот, како што е на увозникот, е одговорен за плаќање на царина цена или поврзани со ДАНОКОТ...

Ø да Бидат сигурни дека напонот и фреквенцијата, притисокот и Температурата се правилно се користи.Ø да

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликТема : 1" BSP Женски НавојОперативен притисок : 1.6 MPA,229 PSIОперативен те

Ø време на Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 1530 дена.Ø ве Молиме ко

Пред да нарачате, ве молиме љубезно дозволете ни да знаеме вашите потреби и барања, ние ќе ви обезбеди по

Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик(Запечатување Материјали:Тефлон) Тема : DN8DN100 BSP Женски НавојОпер

Материјал : МесингОдговара за црево I / D : 10ммAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, исто така, имаат и други релеван

G1 / 4" Од Не ' Рѓосувачки Челик Игла ВентилМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликПритисок : PN6.4Применливиот медиум

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Навој : 1 / 8" BSP Женски НавојДолжина : 41mmРаботен Притисок : 0

Scroll