Новак
3 ВО 1 eMMC eMCP Тест Приклучок BGA153/169 BGA162/186 BGA221 Читателот eMMC програмер Штекер Флеш Податоци за Обновување

3 ВО 1 eMMC eMCP Тест Приклучок BGA153/169 BGA162/186 BGA221 Читателот eMMC програмер Штекер Флеш Податоци за Обновување

Достапност: Залиха
DEN 13019.00
DEN 14150.40


. 3 ВО 1 e MMC e MCP Тест Приклучок BGA153/169 BGA162/186 BGA221 Читателот 11x10mm 11.5x13mm 12x16mm 12x18mm 14x18mm Флеш Податоци за Обновување
Функција :
* Се применуваат за e MCP и e MMC на Sumsung, Sandis к, Toshiba, Hynix, Micron, SF и Intel.
* Се применуваат за BGA153 BGA169 BGA162 BGA186 BGA221.(само треба да се менува на соодветните приклучок)
* Лесно ракување со едноставно вметнување на USB во КОМПЈУТЕР.
* Се обезбедува компактен тест решение за e MMC e MCP се користи во апликации како што се мобилни, снимач на податоци, Интернет на нештата, итн.
1) Тест, грешки, валидација, и програмирање на e MMC e MCP уред
2) Неуспехот анализа / Систем и обланда тест.
3) Пакет и Чип квалификација.
4) Производство на прототип / Data recovery.
Ние нудиме едноставен софтвер кој може да chekc капацитет , да ги читате , пишувате и да ја потврди , ве молиме испратете ни e-mail, доколку ви треба .
Спецификација :
* Тип : BGA153/169 BGA162/186 BGA221 тест приклучок за ( USB интерфејс )
* Pin Грофот :
BGA153/169 тест приклучок : 30 иглички
BGA162/186 тест приклучок : 17 иглички
BGA221 тест приклучок : 36 иглички
* Pin Теренот : 0.5 mm
* Применливи IC Големина : 11.5x13mm , 12x16mm , 12x18mm , 14x18mm
* Животен Век : 25,000 пати
Пакетот Вклучува :
1 * BGA153/169 socket
1 * BGA162/186 socket
1 * BGA221 socket
1 * PCB тест одбор со USB
4 * границата limiters ( 11.5x13mm , 12x16mm , 12x18mm , 14x18mm )
Повеќе типови сокети и адаптери за e MMC , e MCP , СОП, SSOP, TSSOP, QFP, QFN, BGA, SOT, MSOP, DFN и да ги прилагодите на дизајн , за кориснички приклучок и повеќе информации за производот детали , ве молиме да бидат слободни да контакт .
Ние нудиме една рамка guider за секој адаптер , ако ви треба повеќе , ве молиме да плати уште $10 за по големина . Применливи граници граничник / рамка guider линк подолу :
4 парчиња / многу 11.5x13mm/12x16mm/12x18mm/14x18mm
Една големина 11.5x13mm
Една големина 12x16mm
Една големина 12x18mm
Една големина 14x18mm

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
eMMC eMCP серија socket
Бренд Име:
KZT
Се применуваат за IC големина:
11.5x13mm,12x16mm,12x18mm,14x18mm
Инсталирајте Стил:
Plug-in
Примена:
Тест,грешки,програмирање и податоци за обновување
Структура:
Clamshell
Интерфејс:
USB
IC Теренот:
0.5 mm
Thoery живот:
100,000(Механички)
чашката:
Заменливи , лесно одржување

Подобро ви се допаѓа

RF N женски Y тип 2 X TS9 машки Десен Агол Splitter Combiner кабел pigtail RG316 Еден NКЕНТАКИ точка 2 TS9 / S197 конекторконектор

Ако имате проблем со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас на прво место Негативни повратни ин

modname=ckeditor5pcs / многу DC Моќност Женски Plug solderless Џек Адаптер за Полнач Plug 2.1 x 5.5 мм за 5050 3528 Единствена Боја на

Ако сакате да ја размена на неисправни или неточни испраќаат стока,ве молиме контактирајте со нас whinin 5

Бесплатен Превозот Авијација Приклучок Конектор ГPWCNS1(MS3106 B2223 S) ГPWCNS2 / S3 / S4 / S5 за Мицубиши ГJ2 Серво МоторР

САД $ 18.75 / многу многу многу многу многу многу многу многу10pcs DIY 4mm аудио банана приклучок со Обвивка Безб

DIY Месинг никел позлатен+PA 4mm банана приклучок superposition 4mm брз Приклучок / штекер CATIII 600 V / MAX 32 A

5pins Авијација plug XS125 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

1 PC Нови RPSMA Машки Plug Право Агол (женски pin) Switch SMB Женски Десен Агол Конектор RG178 коаксијален Кабел 15 CM 6" Ад

ПАКЕТ ЗА Бесплатен превозот висок квалитет 100pcs / многу DC026 M DC моќност џек со завртка полнење конектор за

2pins Авијација plug XS122 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Ако не го добиете вашиот парцела во 30days Предмети може да биде вратена за размена ако било ниту еден чове

ANDK Стандард TSOP480.5 Отвори Врвот Програмирање Штекер IC3540482031 / 035 IC Тест Приклучок Флеш Програмер Адаптер SMT

Повратни информации1.ние ќе прогласи пониска сметка за купувачот јасно.Купувачот е одговорен за сите до

Ви благодариме.Отвориtop / Clamshell структура 2.Ако сакате да се купи повеќе quantites за ова.ве молиме да се поврз

Материјал повеќе : PA66Странски Модел : DJF70317221Боја : црнаМинимален Пакет : 200 компјутериНад цената не содрж

Scroll