Новак
FlyColor 50A/70A/90A/120A/150A Brushless ESC Водоотпорен Брзина Контролор 2-6S БЕК 5.5 V/5A за РК Брод Модел на Брод

FlyColor 50A/70A/90A/120A/150A Brushless ESC Водоотпорен Брзина Контролор 2-6S БЕК 5.5 V/5A за РК Брод Модел на Брод

Достапност: Залиха
DEN 1536.00

Во текот на термичка заштита : кога ESC температура е над 100 °C, излезна моќност автоматски ќе се намали. пригушување одговор брзо, и за тоа има многу мазна за контрола на брзината, линеарност.
Силна моќна , 5 главните функционални опции за избор, на Состанокот разлика ниво барање. Водоотпорен дизајн(Забелешка : ако има вода во европската социјална повелба, ве Молиме да се исуши водата во конектори). Поддршка за поставување со програмата кутија и предавател. Циклус менито за подесување, едноставна операција. Компатибилен со скала брод & тркачки брод. Работата настава
. Започнете со режим да може да се постави. Висока моќност безбедност перформанси : каде на гас рачката е, на моторот не ќе започне веднаш. Спецификација
03. Ве молиме изберете оној што го сакате.
Само ESC, нема друг објект вклучени. Повеќе за заштита на функции : влезен напон абнормални заштита/ низок напон исклучување за заштита, над-топлинска заштита и гас сигнал загуба заштита, остварување на социјална повелба повеќе сигурен.
Возење Ефикасност Оптимизација на технологија со вграден БЕК во 5 A до 8 A, Подобри перформанси потоа Асинхрони rectifier БЕК . Главните карактеристики Користите моќен & високи перформанси MCU.
Лесен за ракување, истата гас за поставување метод за двете еден начин & двонасочна. Корисниците може да го поставите функции како нивната побарувачка, целосно отелотворуваат Интелигентни карактеристики.
Професионални водоотпорен технологија, одлични перформанси по долго време во вода. Вграден прекинувач БЕК, голема моќ на оптоварување со серво, пониски моќ дисипација.
Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~
Flycolor Flymonster Серија 50 A/70 A/90 A/120 A/150 A Brushless ESC 2-6 S Lipo БЕК 55 V/5 A Поддржани за Контрола на Брзината за РК Брод
Постојат Пет Модел европската социјална повелба : А-SW050006 ( 50 A), A-SW070006 ( 70 A), A-SW090006 ( 90 A), A-SW120006 ( 120 A), A-SW150006 ( 150 A).

Параметрите на стоката

боја:
50A, 70A, 90A, 120A, 150A
Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Летало Кеси
Бренд Име:
jmt
Компатибилен Летало Бренд:
GoPro

Подобро ви се допаѓа

Далечински Управувач Мобилен Уред Носителот Телефон Продолжен Заградата Планината CNC Алуминиум Легура

MASi KEN Слетување Рампа за DJI Искра Летало Дланка Мини слетување Областа Helipad Паркинг Престилка Складирање

Сепак, за време на продажба периоди или други зафатен периоди, на испораки може да потрае подолго EMS Ако

3 D Испечатени DIY Рачни Gimbal Стабилизатори Поддршка Tripod Монтажа Вклучувајќи Рака за DJI MAVIC PRO Камера Летало

Aliexpress Стандард На Превозот Ако одберете ГАЗ испорака на услугата, се проценува дека производите ќе прис

JMT HMDVRHD 1080 P HD DVR Камера Рекордер AV Излез Ниска Латентност FPV Racer ЛеталоОписТочка име : HMDVRHDВидео формат : NTSC

DJI Mavic про Транспарентен Леќа Худ Заштитна Маска Gimbal Камера Јасно Заштита Покрие HD Леќа Заштитник КапаКа

Ве молиме не го остави негативни повратни информации пред да се јавите во со посервисен центар...

JMT ТоплинаОтпор ЕксплозијаДоказ Lipo Батерија Безбедно Безбедноста Стража Торба Торбичка Полнење Склади

MASi KEN Планината Handhold Gimbal Стабилизатор за DJI Mavic Про Летало Smartphone Следење клип Стојат Носителот Со ракаКар

П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакети? A : Да, поголемиот дел од нашите објекти што доаѓаат со мало

Известување 1 Испорака Ние ќе има за цел да ја испорача вашата нарачка помеѓу 3 работни дена од денот ќе с

4 G Радио Систем за Контрола Предавателот + Приемник * 1 Топли совети : за Да се заврши комплет спремен да л

Пакетот вклучува : 1 сет HJ 450 Multicopter 450 F најлон Влакна Рамка воздухопловни конструкции комплет Силна Мазн

1pc на камерата Леќи на Камерата Худ Sunshade / Sunhood Antiglare Покритие за DJI Фантом 4 Фантом 3 Стандард / 4k / Напредни

Користите било 7.4 V lipo полначот може да наплаќаат 12 батерии заедно.Ве молиме проверете ја вашата полначо

container{paddingleft : 0;paddingright : 0;marginleft : auto;marginright : auto;width : 1200px}} #заглавие{висина : 71px;borderbottom : 1px solid #e8e8e8;} .75em}легенда

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произв

Sunnylife DJI Mavic Про Platinum Алпска Далечински Контролер Џојстик Guard Заштитник Палецот Рокер ЗА DJI Mavic Про Додато

Нови Пристигнување 360 панорамски преглед е прикажан и Камерата Кревање Заградата Носителот Поддршка за

2 ПАРЧИЊА Џојстик за Mavic Воздух контролер(далечински контролер не е вклучена)

F19606 Микро 2.4 G 5ch DSM2 Ресивер со ППМ Текст за DIY Мини РК Четка / Brushless Racer Летало ЗатворенОписМикро 2.4 G 5ch DSM2 Ре

Мали QX80 Карбонски Влакна Затворен FPV Трки Copter 4оската Рамка со 1 S 3.7 V 8520 8.5x20mm Мини Четка Мотори Поставени

21 , услугата ќе одговори на пораки во текот на тоа време, па не се грижи.1во до Февруари.)Ве молиме да земет

5 инчи, може да се користи на i Phone 6 P / 7 P / 8 P,VIVO X9 / X9 S / Y6 S / Y677 Ве молиме контактирајте со нас пред да замине н

25мм Менгеме Адаптер за DJI Ronin М MX Следи Заградата + 1 / 4 Планината Мини Топката Главата и 1 / 4 да 1 / 4 или 1 / 4 д

Scroll