Новак
esun multicolor 1.75 mm PLA Филамент 3D Печатач 3d пенкала 1KG/ГАЈТАНОТ

esun multicolor 1.75 mm PLA Филамент 3D Печатач 3d пенкала 1KG/ГАЈТАНОТ

Достапност: Залиха
DEN 2030.00
DEN 2160.00

Спецификација : Материјал : PLA Dilament : 1.75 mm/3мм(Димензионални Точност +/-0.05 mm Боја : Muticolor Нето тежина : 1 KG (2.2 LBS) Пакет : Vacuumed Запечатени Со Desiccant Должина : 350 M (Dilament : 1.75 mm),115 M (Dilament : 3мм) Препорачува Истиснување/Млазницата Температура : 180°C - 210°C

Параметрите на стоката

Материјал:
PLA
Големина:
335 meters
Број На Модел На:
PLA Филамент
Форма:
Цврста
Бренд Име:
ESUN
Тежина:
1.3KG

Подобро ви се допаѓа

12color Maker Bot / Rep Rap / UP / Mendel 3 D печатач со Вжарено ABS 1kg / 2.2 lb пластика Гума потрошен материјал Материјал Погод

Спецификација : Должина : 10mМатеријал : PLAПечати температура : 220248°CСплав температура : 232°CПрвиот слој тем

1kg 3 D Печатач Материјал 1.75 mm 30% Јаглерод Влакна PLA Филамент Rep Rap / Makerbot / Ultimaker / Mendel / kossel / creatbot,итн Продажба

75 mm5m во секоја боја,вкупно 100Бои : 20 бои availabelСекој филамент преполна со vacuumized ЈП торба кои се заштитени

Новиот Бесплатен Превозот 20 Pieces / многу 3 D Печатач ABS со Вжарено 5 M / еез од 20 Бои 1.75 mm PLA 3 D Печатење со Вжар

dikale 24 Бои x 10 Метри(вкупно 240 метри) 1.75 mm PLA 3 D Пенкало со Вжарено Печатење Материјал За 3 D Печатач Пенкало С

Rerap 3d печатач PETG filaments 1.75 mm Спецификации : 3 D Печатач со Вжарено 1.75 mm PETG Големина : 1.75 mm ±0.05 mm Печатење Темпе

Scroll