Новак
2 ПАРЧИЊА/многу VariCore Нови Оригинални 18650-35E 3500mAh 8A Max 13A на Испуштање на Енергија на Батеријата 3.7 V За Светло копче за батерии

2 ПАРЧИЊА/многу VariCore Нови Оригинални 18650-35E 3500mAh 8A Max 13A на Испуштање на Енергија на Батеријата 3.7 V За Светло

Достапност: Залиха
DEN 432.00
DEN 508.80


Батерија Тип : INR18650-35 E Номинален напон : 3.7 V Стандарден капацитет : 3500m Ah Батеријата внатрешна отпорност : Полнење метод : 4.2 V постојан струја константен напон Максимално полнење на струјата : 1 C (3500m A) Батеријата големина : 18.5 * 65.2 mm (дијаметар * висок) Батерија тежина : 48g Батеријата Потекло : Кореја Карактеристики : 1. Висок капацитет, мали димензии, мала тежина. 2. Испуштање напон е стабилна. 3. Висок континуирано празнење стапка. 4. Мала внатрешна отпорност. 5. Нема загадување, долг циклус живот. 3. бебе детали : 1. Стандард испуштање струја : 20 A Полнење : 1.25 А, 4.20 V, CCCV 100m A cut-off, Испуштање : 0.2 C, 2.5 V празнење cut-off 2. Номинална напон : 3.6 V 3. Стандард полнење : CCCV, 1.25 А, 4.20 ± 0.05 V, 100m A cut-off 4. Брзо полнење : CCCV, 4А -, 4.20 ± 0.05 V, 100m A cut-off 5. Време на полнење : Стандард полнење : 180min / 100m A cut-off Брзо полнење : 60ми (при 25 ° C) / 100m A cut-off 6. Максимална одржлив испуштање струја : 20 A (при 25 ° C), од кои 60% во 250 циклуси 7. Испуштање на критичниот напон : 2.5 V 8. Мобилен Тежина : 48.0 g max. 9. Мобилен големина Висина : 64.85 ± 0.15 мм Дијаметар : 18.33 ± 0.07 mm

Параметрите на стоката

Номиналниот Капацитет:
3001-3500mAh
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
35e
Пакет:
Пакет 1
Замена На Батеријата:
Yes
Бренд Име:
VariCore
Тип:
Li-Ion
Батеријата Број:
2
Големина:
65*18mm

Подобро ви се допаѓа

Литиум полимер Liion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth с

Eleoption 7.4 V 1300m Ah NiCD Батерија за полнење за MOTOROLA HNN9013 B HT750 HT1225 HT1550 GP140апарат gp320Спецификации : Батерија тип : Р

Висок Квалитет на Најновите 12 V 2000m Ah Liion Моќ Алатка Rechargable battery за AEG BS12 C2 BSS12 C BS12 C L1215 L1215 PСпецификации : 1.Ба

Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве мо

12 V 3000m Ah NiМЗ Батеријата за MAKITA 1235 1233 192698А 1050 D 4013 D 6227 D 8413 D НОВИ 12 V Продолжен РокТим 3.0 АХ / 3000 MAH NiМЗ Батериј

испуштање температура 20 ° C ~ +60 ° C 9, заштита IC параметри : overcharge заштита напон 4 Флексибилни во големината

Полнење метод според техничките спецификации на нашите Батеријата може да изгори или да произведуваат

Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни

10pcs Kingwei 18650 3.7 V 2600mah LiIon Литиум Батерија За Headlamp Светло Факелот ЕЦигара100* Висок Капацитет 18650 3.7 V 6000mah PCB Ба

Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија,

Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка Поради акции статус и временски разлики,ние ќе изб

Превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден.2 V) полнење до наплатат струја е п

Карактеристики : 100% оригиналот е нов! Батеријата Име : 18650 Цилиндрични литиумјон батерии Батерија Тип : HG2

7 V полимер батерија 583035 точка читање пенкало Bluetooth звучник училиштеПроизвод модел : SD603035Производ големи

Ако голем број на батерии се чуваат или се испраќаат, батеријата мора да се стави на првото место.7 VСтанд

Нашата цел е задоволството на клиентите! 7 НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА Г

Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот сакате,инаку ние ќе се и

По батерија се користи, ако батеријата е топло, може да се стави во место каде што нема директна сончева

обичај задоцнување или данок.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телев

Батеријата не е дозволено да се стави во вода Повратни информации Гаранција Сите предмети се продава од

Кога ќе се повлече од батерија, треба да се одржи на батеријата пак и не се одржи на жица Не обидувај се д

4 PCS / МНОГУ супер оган 16340 1300mah 3.7 V литиум јонска батерија батерии за LED светилка, бесплатна испоракаКарак

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеИзградена во PCB за полнење ,испуштањ

2 C CC (Heng Лиу) задолжен да 4.5 CПостојано испуштање струја : 0.54 обратно (сребрена ориентирана, црна, црвена де

50 XHR2 P 2 ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било.10 вистински капацитет на заштитна п

Полнење метод според техничките спецификации на нашите Краток спој, не е дозволено, инаку тоа ќе доведе

10* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core пора

Scroll