Новак
ATLIE Bronzes Класичната девојка статуа Свеќа Носител на Бронза Светилник подароци Антиквитети Колекции занаетите

ATLIE Bronzes Класичната девојка статуа Свеќа Носител на Бронза Светилник подароци Антиквитети Колекции занаетите

Достапност: Залиха
DEN 10065.00
DEN 11840.64


Било класична Бронзена скулптура е фалсификување на напорна работа и вистинска љубов, за создавање на прекрасни уметнички дела за нашите клиенти низ целиот свет. Ние се измери успехот од страна на задоволни клиенти и трајни споменици кои ќе го надживеат сите нас. Како што се внимателно нашата онлајн каталог, се надеваме дека ќе забележите уметнички спектар на скулптури ние ви го нудиме, исклучителни детали и квалитетот прикажани и гордост се земе во она што ние веруваме.
Скулптурата е составена од уметници, занаетчии, посветени професионалци, спонтано умови и доживотно вработени кои работат заедно, па можете да ги истакнуваат вашиот дом или јавно проектот со убавина и мајсторство.
Модерна Европа стил дома декор Класичната Мермерна База Бронза Фигурини Скулптура свеќа носителот Статуа
Големина(cm) : H33x13 X13

Параметрите на стоката

Тема:
Маскота
Материјал:
Бакар
Бренд Име:
ATLIE
Регионален Функција:
Европа
боја:
бронза
Техника:
кастинг&изгубени восок& 100% рачно изработени и полиран
is_customized:
Yes
Материјал:
бронза

Подобро ви се допаѓа

Функција : Име : Дрвени Животни Главата Hangings За Ѕид Декорација Боја : 9 Бои како што се Покаже Материјал : М

Ти се гледа во порцелански сад Тоа е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна Тоа покажува Кин

[size] : ширина : 14cm максимална : 22cm Бебе опис : Еден губење на Тежината : 1250g

тоа е занаетите, limited edition , ако тоа го сакаат , да не го пропуштите малопродажната цена : 150 ДОЛАРИ сега сп

Вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвездички на e Bay за нас ќе биде прифатена Резба на телото одраз

Продавница со занаети основа Вклучува : метал занаети Керамички занаети Скапоцен камен занаети ....

Тука е 7" Кинески Народни Feng Shui Месинг Лав Ѕверот Главата Меч Злите Духови Вратата knocker ;Како што можете д

ПРЕВОЗОТ И ПРЕДАВАЊЕПосле уплата, ние ќе рок од 1 2 работни дена за испорака Во овде, е производ се собера

Ќе бидете сигурни дека вашето искуство со нас е многу пријатни еден!По услуга : Ако не можете да добиете

Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне.Тоа е многу ретка и с

име : Природни Црна Obsidian Врежан БудаPendant +Бесплатен дар ( Монистра Ѓердан)

Место на Потекло : Кина.5( Должина) Примена : Декорација, уметничка колекција, благодарност, бизнис, подар

Во овде, е производ се соберат, Ние имаме свои луѓе одат и collecte овие работи.Друга земја испорака обично т

Продавница со занаети основа Вклучува : метал занаети Керамички занаети Скапоцен камен занаети . Опис н

НАПОМЕНА : оваа статуата на буда се направени од тибет , сите се рачно изработени , но тибет е многу назад

Раканасликани Данска Андерсон Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири Подароц

Раканасликани Франција Хенри Casimir Fabre Креативни Смола Занаети Светот Познати Статуа Туризам Сувенири П

Кога ќе продавница со нас, вашето задоволство е наша #1 приоритет.ПревозотСите предмети ќе биде предаден

Пеење чинии се одигра од штрајкувачи со мека mallet да произведуваат топол бел тон и (во случај на вистинск

Ве молиме бидете сигурни дека "Брод" адреса во вашиот ЗАЧУВАМ сметка е точно.* Вие може да го добиете со 15%

Ве молиме да го пополните вашата точна адреса вклучувајќи го и вашиот Стан Бр.76wyприклучоккрај Драги при

И ние би сакал да се слушне од вас со било какви сугестии, прашања и / или проблеми Ние ќе го испрати како

Инспириран гестови го направат вашиот живот полн со позитивна енергијаСместени во дом, полн со уметнич

Scroll