Новак
SC40*400 40mm Понесе 400mm Удар SC40X400 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40-175

SC40*400 40mm Понесе 400mm Удар SC40X400 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40-175

Достапност: Залиха
DEN 2272.32

SC40*400 40mm Понесе 400mm Удар SC40 X400 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40-175
HOEN е една од водечките пневматски производство со висок квалитет,специјализирани во
воздух цилиндар, електромагнетниот вентил, воздухот извор третман на воздухот фитинзи,СТП црево други различна големина,исто така, ја прифати прилагодите
За голема количина цел,pls контактирајте со нас преку E-mail или whatsapp,со нетрпение очекувам да има бизнис со твоите : )
Воздухот Слајд Табела цилиндар :
Мини Воздух Цилиндар :
Тенка тип воздух цилиндар :
Ротари цилиндри :
Водич род цилиндри :
Gripper цилиндри :
Rodless цилиндри :

Параметрите на стоката

Тип:
Цилиндар
Бренд Име:
HOEN ПНЕВМАТСКИ
Број На Модел На:
SC40-400
Е Прилагодена:
Yes
Модел:
SC40*400
Течност:
Воздух
Постапувајќи режим:
Двонасочни
Амбиент и течност температура:
0~70
Доказ Притисок:
1.35 MPa
Порт Големина:
1/4
Перница:
Променлива перница
Создаден Големина:
40mm
мозочен удар:
400mm

Подобро ви се допаѓа

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 LE0400Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 X0406Боја : белаКонекција : нишкаЦрево соодвет

Име на производ Филтер за Воздух Одговара За Компресор Модел AF2000 Max Работен Притисок 1.0 Mpa (9.9 kgf / cm) Max...

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 W04M5Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 LU04M5Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

,брз издувен Вентил

CY1 B20800 CY3 B20800 СКМ тип Rodless цилиндар 20mm понесе 800mm удар, висок притисок во цилиндарот CY1 B CY3 B серијаPls Ве Моли

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Лесен за инсталација и лесен за употреба Дизајниран за

Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до н

А Т или други увозни даноци,но ние не можеме да guarance без данок полнење како тоа зависи од вашата земја по

Широко се користи во мастило производство, картон печатење, и flexo печатење индустрии, итн.Увезената Цари

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 H04M5Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 LU0400Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 U0406Боја : белаКонекција : нишкаЦрево соодвет

5211478957248471 Вакуум вшмукување чаши парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парч

Производ Објект : ZH18 DS121212 Брз Полнач Пневматски Издувниот Воздух Вакуум Ejector Тело Пренесен Тип Без Silencer

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 P04Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна го

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 VT0401 SБоја : белаКонекција : машки навојЦрево

2 начин Брзо се инсталира / храна Пневматски valve_double дејствува 316 исправен начин 1 1 / 4" DN25 вентилАпликација

СКМ тип CDJ2 B Пневматски Нерѓосувачки Челик Мини Воздух Цилиндар

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 VD0401 SБоја : белаКонекција : машки навојЦрево

CY1 B32900 CY3 B32900 СКМ тип Rodless цилиндар 32милиметри понесе 900mm удар, висок притисок во цилиндарот CY1 B CY3 B серијаP

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 Z04 M5Боја : белаКонекција : машки навојЦрево с

CY1 B632000 СКМ тип Rodless цилиндар 63mm понесе 2000mm удар, висок притисок во цилиндарот CY1 B CY3 B серијаЗа голема коли

Scroll