Новак
BGA24 ДА DIP8 IC Адаптер Приклучок за 8x6mm Тело Ширина BGA чипови SMT/SMD Тест Приклучок

BGA24 ДА DIP8 IC Адаптер Приклучок за 8x6mm Тело Ширина BGA чипови SMT/SMD Тест Приклучок

Достапност: Залиха
DEN 3370.00
DEN 3744.00


BGA24 ДА DIP8 IC Адаптер Приклучок за 8x6mm Тело Ширина BGA чипови SMT/SMD Тест Приклучок
Спецификации :
1. Овој производ е за BGA24 чита и да се тестираат.
2. Применливи IC големина : 6*8 mm , постојат два типа топката низа на IC стапало : 6×4 / 5×5-1 , ве молиме потврдете кој тип сакате , ако не't определи , ние default превозот 6×4 , благодарам многу .
2. Се применуваат на Samsung, Hynix, Sandis к, Toshiba и Intel, итн.
3. Прецизното позиционирање на BGA24 тест подлога.
4. Поддршка за тестирање со или без лемење топката.
5. Животен циклус е околу 25000 пати.
6. Со 24 иглички и pin теренот 1.0 mm.
Слични Производи :

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
BGA24 Горат во програмер Socket
Бренд Име:
KZT
Тип:
Горат во Штекер , IC Тест Приклучок
pin:
24
Pin Теренот:
1.0 mm
Применливи IC Големина:
6*8 mm
Две Тип Топката Низа:
6*4 / 5*5-1
чашката:
BGA24 да DIP8

Подобро ви се допаѓа

7pins Авијација plug XS127 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

ПАКЕТ ЗА Бесплатен превозот висок квалитет 100pcs / многу DC026 M DC моќност џек со завртка полнење конектор за

Материјал повеќе : PA66Странски Модел : DJF70317221Боја : црнаМинимален Пакет : 200 компјутериНад цената не содрж

100pcs РКА Машки Конектор Злато Позлатен Аудио Терминал Панел Монтажа на Шасија, Аудио Приклучок Приклучо

100x Бесплатен Превозот DC Моќност Женски Plug Џек Адаптер Приклучок за видео надзор 2.1 x 5.5 ммОпис : системи з

Ве молиме проверете со вашиот земјата царинскатаканцеларија за да се утврди она што овие дополнителни

50 PCS 3.5*1.3 mm Приклучок за DC Напојување Блок 3.5 mm x 1.3 mm Женски Џек Socket

5pins Авијација plug XS125 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Ако сакате да ја размена на неисправни или неточни испраќаат стока,ве молиме контактирајте со нас whinin 5

Ако имате проблем со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас на прво место Негативни повратни ин

Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на праткатаметод...

2pins Авијација plug XS122 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

ПАКЕТ ЗА Бесплатен превозот висок квалитет 100pcs / многу DC026 DC моќност џек полнење конектор за (Внесете кол

Ако не го добиете вашиот парцела во 30days Предмети може да биде вратена за размена ако било ниту еден чове

материјал : бакар позлатени дебелина : 0.025 um одберете: 1.3x0.5mm =дијаметар*висина 1.3x0.5mm1.5x0.5mm =дијаметар*ви

Сите начини на Aliexpress сите се прифатливи., ве молиме контактирајте со нас,ние ќе го испита тоа...

.SOP8 Програмер Адаптер 209mil OTS201.2701 IC Тест Приклучок за Штекер ПрограмирањеПроизвод Функција : 1 Користете

САД $ 18.75 / многу многу многу многу многу многу многу многу10pcs DIY 4mm аудио банана приклучок со Обвивка Безб

Scroll