Новак
BGA272 Pogo Pin Reballing Алатка Reballing Убодни Rework Станица За IC Обновена Лемење Топката Монтажа Reballing Машина

BGA272 Pogo Pin Reballing Алатка Reballing Убодни Rework Станица За IC Обновена Лемење Топката Монтажа Reballing Машина

Достапност: Залиха
DEN 5616.00
DEN 6240.00


.
Функција :
Не се загрее на матрицата,ова не е за греење reball,тоа е лесен начин да се reball без топлина!!!!
Користење на видео,ова е високо-крај производ користење на видео,но исто употреба
v.youku.com/v_show/id_XNjgz MTI5 MTg4.html?from=s1.8-1-1.2&spm=a2h0k.8191407.0.0 Употреба : 1) да се стави на калај лемење паста преку матрицата 1 T=0.12
2) отстранување на матрицата 1 T=0.12 3) се прелива топки преку матрицата 2 T=0.15 4) отстранување на матрицата 2 T=0.15 5) Заварување чип во вашиот уред
1. Користи алуминиум легура како материјал , повеќе преносни , дозволете долго време работат без зглоб замор .
2. Мувла core донесе висока прецизност ЦПУ обработка , точни IC локација .
3. Челик мрежа може да reball четири тип чипови меѓувреме , повеќе ефикасни .
4. Мувла core усвојува монтажни дизајн , лесно да се промени преку само двете завртки .
Нашата компанија исто така, обезбеди BGA rework еден*стоп услуга : BGA reballing , тест , расклопување одбор , BGA планината итн .
Најдобар Натпревар

Параметрите на стоката

Бренд Име:
KZT

Подобро ви се допаѓа

Сите начини на Aliexpress сите се прифатливи., ве молиме контактирајте со нас,ние ќе го испита тоа И треба да с

7pins Авијација plug XS127 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Код Женски 5 Pin Автомобилската Електрични Wire Конектор 1928405138 За "ФОЛКСВАГЕН" Ауди 1 928 405 138 Инјектираат Сен

Ве молиме да направите исплата во рок од 3 дена од денот на цел ако е можно.Ве молиме двојно проверете ја

.1 Овој производ е за BGA24 чита и да се тестираат.2 Применливи IC големина : 6 × 8 mm , постојат два типа топката

4469 Crimp Конектори За Цврсти и Заробени Cat5 Кабел RJ45 ,8 P8 C, 100 Парчиња Crimp КонекториЗа Цврсти и Заробени КабелC

100x Бесплатен Превозот DC Моќност Женски Plug Џек Адаптер Приклучок за видео надзор 2.1 x 5.5 ммОпис : системи з

ПАКЕТ ЗА Бесплатен превозот висок квалитет 100pcs / многу DC026 DC моќност џек полнење конектор за (Внесете кол

материјал : бакар позлатени дебелина : 0.025 um одберете: 1.3x0.5mm =дијаметар*висина 1.3x0.5mm1.5x0.5mm =дијаметар*ви

RF N женски Y тип 2 X TS9 машки Десен Агол Splitter Combiner кабел pigtail RG316 Еден NКЕНТАКИ точка 2 TS9 / S197 конекторконектор

Повратни информации1.ние ќе прогласи пониска сметка за купувачот јасно.Купувачот е одговорен за сите до

50 PCS 3.5*1.3 mm Приклучок за DC Напојување Блок 3.5 mm x 1.3 mm Женски Џек Socket

Ако сакате да ја размена на неисправни или неточни испраќаат стока,ве молиме контактирајте со нас whinin 5

4pins Авијација plug XS124 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

modname=ckeditor5pcs / многу DC Моќност Женски Plug solderless Џек Адаптер за Полнач Plug 2.1 x 5.5 мм за 5050 3528 Единствена Боја на

6pins Авијација plug XS126 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Ве молиме контактирајте со нас со TRADEMANGGER пред да замине никакви негативни повратни информации или отво

DIY Месинг никел позлатен+PA 4mm банана приклучок superposition 4mm брз Приклучок / штекер CATIII 600 V / MAX 32 A

Ако имате проблем со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас на прво место Негативни повратни ин

Бесплатен Превозот Авијација Приклучок Конектор ГPWCNS1(MS3106 B2223 S) ГPWCNS2 / S3 / S4 / S5 за Мицубиши ГJ2 Серво МоторР

3pins Авијација plug XS123 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Scroll