Новак
YNROAD Пар 7 инчен Круг 60W Hi/ Низок Зрак со ангел око LED JK светлата light off road светлина

YNROAD Пар 7 инчен Круг 60W Hi/ Низок Зрак со ангел око LED JK светлата light off road светлина

Достапност: Залиха
DEN 6552.00
DEN 10080.00


Моќност : 60 W Напон : 10-30 V DC Прозрачна флукс : 4000 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K Домување clor : црна Материјал : Diecast алуминиумски Домување Леќа материјал : PC Зрак тип : Hi/Низок зрак Работа живот : 50000h Димензии : 7inch Тежина : 4kg 1 Year Гаранција Карактеристики : 7inch круг висока моќност LED светло Компактна големина,високо пренос проектор леќа Екстремни светла, дури и во текот на денот додека се троши малку енергија Ултра тесни концентрирани зрак ви овозможува да видиме далеку или преку темна Очекување на отворот систем блокови се користи светлина за чиста зрак Прекумерно топлина мијалник перки за најдобри топлина елиминација IP67 оценет,водоотпорен,dustproof,shockproof,анти-корупцијата за суровата средина Апликација : Off road возило осветлување,Итен Спасување Осветлување,АТВ/UTV/Голф количка осветлување Брод& морски осветлување, Земјоделството возило осветлување,рударство и тешка опрема светлина Планината Загради Солидна црна челична конструкција Апликација за под возило : За 76-86 Џип CJ-7 За 81-85 Џип CJ-8 Скремблер За 97-06 Jeep Wrangler TJ За 04-06 Jeep Wrangler, ЗАБ Неограничено За 07-14 Jeep Wrangler JK 2 Вратата За 07-14 Jeep Wrangler Unlimited JK 4 Вратата 1 Pair 7inch 60 W светлата hi/L зрак П : Што е зрак шема? А :

Параметрите на стоката

Име На Модел:
YN-7101
Материјал Тип:
алуминиум домување
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Специјални Функции:
теренски светлина
Wrangler-Година:
2010,2012,2007,2011,2015,2013,2014,2009,2008
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
4kg
Бренд Име:
YNROAD
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Објектот Дијаметар:
7inch
Jeep Модел:
Wrangler
Место на Потекло:
Кина
боја:
Црна
зрак:
висок-низок зрак
ангел око:
ангел око
Wattage:
60W
Големина:
7inch
Тип На Објект:
Фарови
Гаранција:
12months

Подобро ви се допаѓа

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

започнете напон : 23 KV Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисок

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Напојува со автомобил запалка приклучок.2 m запалка приклучок за кабелот за напојување Ако не сте задово

Ве молиме ни email пред отворање на спор или остави негативни повратни информации, Ние ќе ви помогне да ги

3% Квалитет гаранција : 24 месеци Креативно Размислување : Создадена преку светлината производство искус

Опис на производот како што е подолу, Крушка : H1112 V 55 W Магла светилка за Фокус Купе 2008~ЗА Брзо и лесно монт

Ви благодариме! Опис : 100% Сосема нов никогаш не се користат или се инсталирани .Ако сакате да користите б

3 Inch 20 W Плоштадот LED Работа Светлина 12 V Место Светилка За 4x4 Теренски АТВ Камион Трактор Мотоцикл Возење

На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите ни

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

Tcart 2 парчиња 8w Бели+Жолта Флексибилни Светла Дење Светилка во Дресот на кристал Ангел Око светилки drl Де

Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модел

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Scroll