Новак
cnc фреза Близнак вретено 2 глава струг 6090 4 оска cnc рутер за дрво, метал алуминиум

cnc фреза Близнак вретено 2 глава струг 6090 4 оска cnc рутер за дрво, метал алуминиум

Достапност: Залиха
DEN 124670.00
DEN 131232.00


Линеарни Водич Железнички, Повеќе Прецизни на движење.
За пост воздух mail превозот
A.
На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн. Купувачот мора да ги преземе бесплатно на било трошоци предизвикани од царинење задоцнување.5 KW VFD вода за ладење вретено , 0-24000r/мин
Collet тип :
ER11,1/8"(3.175 mm) и 6mm Collet
Stepper мотор и погон :
дво-фаза 57/3А
Максимална оперативен брзина :
4000mm/min (Гравирање брзина : 300-3000mm/мин)
Повторете Прецизноста на позиционирањето :
0.5 KW 4axis
cnc рутер Вовед
На CNC 6090 рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели. Ако не се справи во рокот, стоки ќе бидат уништени од сопствени
Г.5 KW 4axis
Машина Димензии :
900 * 1200 * 600mm
Рек материјал :
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
Табела големина
640 * 1080mm (20mm алуминиум легура Т табела)
Гравирање површина :
560 *850mm
Z-Оската Удар :
120mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алатка
Прифатливи материјални дебелина:
140mm
Железнички тип :
Линеарни водич железнички TRH20 (попрецизно се движат)
Тип на навој :
Тајван TBI Топката завртка 1605
Вретено мотор :
1.2 KW;
Но, цената може да биде различен;
Ако ви треба други вретено ,ве молиме порака нас или контактирајте со нас, ви благодарам многу;
Атрибут
4axis
Паралелниот порт
USB порта
Оска
4axis
4axis
Интерфејс
Паралелниот порт
USB порта
Тежат
165
165
Пакување листа
1× Гравирање машина


1× Контрола кутија


1× Моќ кабел


1× Паралелни порт кабел


1× USB порт кабел


1× Алатка пакет
(алатки 8 компјутери, клуч 2 парчиња, менгеме 4pcs)


1× Ротација на оската


1×алатка авто-проверка на инструмент


1x пумпа за вода


1× CD-то (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)


Купувачите Мора да се прочита
Тарифни & Царинење забелешка
А Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролата
Б.

Параметрите на стоката

боја:
4axis Паралелни порт, 4axis USB порт
Број На Модел На:
cnc машина 6090 L-1.5 KW 4axis
Состојба:
Нови
CNC или Не:
CNC
Машина Димензии:
900 * 1200 * 600mm
Рек Материјал:
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
Табела Големина:
640 * 1080mm (20mm алуминиум легура Т табела)
Гравирање површина:
560 *850mm
Z-Оската Мозочен Удар:
120mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алатка
Прифатливи материјални дебелина:
140mm
Железнички тип:
Линеарни водич железнички TRH20 (попрецизно се движат)
Тип на елемент:
Тајван TBI Топката завртка 1605
вретено мотор:
1.5 KW VFD вода за ладење вретено , 0-24000r/мин
Collet тип:
ER11,1/8(3.175 mm) и 6mm Collet

Подобро ви се допаѓа

Ако сакате да го испратите по курир како DHL, UPSот, Fedex или ЕМС, pls испратете ни го вашиот град име, пост код,

Оваа цена е само цената на додатоци, точната цена, ве молиме контактирајте со соодветниот лице вода, џет

онлајн waterjet сечење апликации cnc woter џет сечење чаша со вода машина авионВовед Вода авион Машина за Сечењ

Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на праткат

Оваа цена е само цената на додатоци, точната цена, ве молиме контактирајте со соодветниот лице waterjet сече

1 парче Дрво Рутер Електрични резби во дрво машини за мелничкатаотвори тример слот машина раб машинаНап

Примероци на CO2 ласерски машина за сечење цена : По продажба на услуги за ласерски машина за сечење : 1...

Машина е прилагодена пред породувањето обликувањето карактерПисмо 1., Ltd е лоцирана во висока технологи

ттВклучени 4 оскаНа информации како што е подолу : Ротација на Оската (4 оска) спецификации : За тривилица

CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга време

Па можете да остатокот увери за по услуга Сечење Метал лист, Железо, алуминиум, јаглероден челик, железо,

, Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC

Висок qualiry авто нагоренадолу табела со ротациони уред 3d фото кристал ласерско гравирање машина ценалас

Пакување & ИспоракаИспорака : Во рок од 45 работни дена за производство, ние ќе го организира испорака отк

0125 mmПозиција систем : Red dotИнтерфејс : USBМинимална обликувањето карактерписмо 0 Факултативна проекција с

3) MOQ ?Нашите MOQ е 1 поставите машината., Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е с

Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака.

Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму Сингапур увез

>>Ласерски Машина За Сечење Применливи Индустрии : Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка,

(7) LCD Control Panel на англиски јазик(8)Опремени со Хидраулични заштита,Издувни гасови прашина и чад уред,huff заш

Св Никола 3d модел за cnc STL формат Религија 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamОваа 3 D модел е 12.8 MBГО

Scroll