Новак
За Фолксваген Suran 2010 2011 2012 2013 2014 Одлична Ултра светла осветлување ccfl ангел очи комплет Ореол Прстен

За Фолксваген Suran 2010 2011 2012 2013 2014 Одлична Ултра светла осветлување ccfl ангел очи комплет Ореол Прстен

Достапност: Залиха
DEN 1472.64

Чашата е од NEG. Возилото Апликација За "Фолксваген" Suran 2010 2011 2012 2013 2014 Пакет Содржина : 4 парчиња CCFL Прстени 2 парчиња Инвертери двојно страна налепница 1 x боја кутија 1 x Детални инструкции за Инсталација Фото Галерија(Вид на снимање) : Осветлување ефект : Geerge ccfl ангел очи, некои Инсталација случај :
.
За "Фолксваген" Suran 2010 2011 2012 2013 2014 Одлична Ултра светла осветлување ccfl ангел очи комплет Ореол Прстен Нови светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон. Предност на CCFL Ангел очи Инверторот : 1.Поради вграден во PWM коло(пулс ширина модулација коло),затемнување опсег е поширока од порано тип на производи.Заштеда на енергија и ниска светилка температура, со донесување на нов тип elecrtode.На electrode е од TOSIBA.На hydrargyrum е од Италија МОРИЊАТА. Температурата на светлосниот флукс 7000 да се обезбеди светла за осветлување и око-фаќање на изгледот на вашиот автомобил.Висок светлост и високо боја рендерирање.Вграден-во осигурач обезбедува висок степен на безбедност.Излез отворен и краток спој услови резултира со штета , или други тешкотии.Еколошки со користење на Pb слободни стакло,Pb слободни лемење и со намалување на прекумерната жива содржина. Прозрачна инверторот се наоѓа надвор, за разлика од другите поевтини модели, каде инверторот се наоѓа во внатрешноста на фарови, што предиспонира да се повеќе сериозни оштетувања од топлина.За да се избегне претераното пука и inrush тековните проблеми , дизајнот на нашите инверторот има мека-startup.Бидејќи тие се користи напредни излез тековната contort, флуктуации во влезниот напон, оптоварување , и дистрибуирани capacitance имаат практично нема ефект на светлината.Долг живот. Опис : - Супер светло CCFL осветлување lights "Ангелски Очи" - Светла Бела Светлина, со температура од 7000 К сјај - Ултра светла бела светлина (видлив дури и кога xenon) - Ние препорачуваме професионална инсталација Спецификација : - Ниска потрошувачка - Шок-отпорни куќиште - Инстант на светилки, дури и на многу високи температури - ВАЖНО! Отпорни на топлина - Светла бела светлина емисија на 7000 К Предност на CCFL Ангел очи ореол : 1.

Параметрите на стоката

Објектот Тежина:
0.3kg
Објектот Дијаметар:
00inch
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
geerge
Материјал Тип:
PC+CCFL ангел очи прстени
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Име На Модел:
За Фолксваген Suran 2010 2011 2012 2013 2014
Специјални Функции:
Осветлување и декорација
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Извор На Светлина:
CCFL прстен осветлување
Лумен Напон:
700 ± 5% Vrms
Фреквенција:
40 ± 5%
Waltage:
3.5 ±10%W
живот време:
повеќе од 15,000 часа
Леќа:
Вклучени
Напон:
12.6-13.8V

Подобро ви се допаѓа

Ние ќе рефундирање на дека за било какви проблеми со квалитетот Бесплатен Превозот за eпакет или Кина По

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

3 Inch 20 W Плоштадот LED Работа Светлина 12 V Место Светилка За 4x4 Теренски АТВ Камион Трактор Мотоцикл Возење

Опис на производот како што е подолу, Крушка : H1112 V 55 W Магла светилка за Фокус Купе 2008~ЗА Брзо и лесно монт

Моќност : 60 W Напон : 1030 V DC Прозрачна флукс : 4000 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K Домување clor :

Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модел

3% Квалитет гаранција : 24 месеци Креативно Размислување : Создадена преку светлината производство искус

Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsголемина : Оригинална големина 11Функц

Тоа е дека школка има мала треска припаѓаат на нормалниот.Усвојување на Високомоќ, висока осветленост LE

Увозни Давачки : Даноци и давачки не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

2 парчиња Нови Црна Решетка Напред Лево + Правото Вметнете Браник Магла Светлина Решетката Заштитна Мре

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

1 Усвојување на Високомоќ, висока осветленост САД се увезуваат LED монистра,што е доволно да предизвика д

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од

Опис на производот како што е подолу, Крушка : H1112 V 55 W Магла Светилка за TOYOTA YARIS СЕДАН / BELTA 2006~НА ТОЈОТА VIOS 2

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ Ако не можете да добиете на нашат

започнете напон : 23 KV Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисок

Или не, ве молам, точно пред исплата Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како екако е можно, с

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Опис : 2 парчиња (пар) на 12 W висока моќност SMD LED 9006 HB4 светилка сијалицата + Грешка Слободни Оптоварување О

Продавачот ВетувањеE ASY ПРЕВОЗОТ Обично, хонг конг ПОСТ Воздух Пошта е претпочитаат превозот начин, зато

Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки Ви благодарам многу! За да избегнете и

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Тоа е совршен за addon декорација и користење како Дење Работи / Возе

OKEEN 2 ПАРЧИЊА Автомобил Црвено Лен Задниот Браник Рефлектор LED Стоп Кочница Светлина Опашка Магла Паркин

Scroll