Новак
Eachine Волшебникот X220S RTF РК Quadcopter Со Omnibus F4 5.8 G 72CH VTX 30A 800TVL CCD iRangeX iRX-i6X VS Eachine Волшебникот X220

Eachine Волшебникот X220S RTF РК Quadcopter Со Omnibus F4 5.8 G 72CH VTX 30A 800TVL CCD iRangeX iRX-i6X VS Eachine Волшебникот

Достапност: Залиха
DEN 12000.00
DEN 23999.04

8 G 72 CH 25 MW 200mw 400 MW switchable VTX
10 x Eachine 5051 3-сечилото пропелер пурпурна Г.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назад
Гаранција :
Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект. 2 x 2206 2300 KV моторни CCW 1 x Eachine 30 A BLHELI_S 4 во 1 ESC 1 x BF3.d број : 135 RX Чувствителност : -92 d Bm
2.4 V
Екранот метод : LED
Нема земја пречки ( Пренесување и примање на 1 m од земја) : >300 метри
Работат на струјата : 40m A
Секој канал податоци : зависи од предавателот
Канал губеа : Тежина : 1.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.5_OMNIBUSF4 SD, би можеле да работат побрзо јамка време.d ширина : 500 KHz Забрана. струја : 30 A
Грашок.
Опис :
Објектот Спецификација Eachine Волшебникот X220 S
Wheelbase : 220mm
Рамка рака : 4mm светлина материјал
Тежат : 356g (без батерија и камера планината)
Полетување тежат : 561g
Пакет тежат : 1728g
Eachine MN2206 2300 KV мотор
KV : 2300
Макс удар : 980 G
Должина : 35 MM
НЕМА.
Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.
OSD Configation е вклучена во Betaflight GUI.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHS Тип на Модулација : GFSK Стап Резолуција 4096 Низок Напон Предупредување : DSC порт : PS/2 Порт ППМ Наплаќа : Нема Антена Должина : 26mm (Двојна Антена) Тежина : 392g Моќ : 6 V DC 1.к струја (10-ТИ) : 35 A
Влезен напон : 2-5 S
БЕК : Никој
Програмирање : ДА
Фирмверот : blheli_s
Тежина : 28g
Големина : 36*36 MM
Eachine 800 TVL камера
Боја : виолетова
Операција температура : -20 до 70°C
Силен ефект backlighting
5. Со LC филтер.НА ќелија : 3-5 S
Дијаметар : 28 MM
Рамка : 12 N14 P
Вратило : 3ММ
Пропелер : 5 инчен
Тежина : 28g Eachine 30 A BLHELI_S 4 во 1 ESC
Con.

Параметрите на стоката

боја:
Режим 2, Режимот 1
Бренд Име:
EACHINE
Материјал:
Метал,Пластика,Карбонски Влакна
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Полнач,Камера
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
како опис
Димензии:
како опис
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
како опис
Време На Полнење:
како опис
Карактеристики:
Модел
Гаранција:
како опис
Предупредување:
NO
Приклучоци Тип:
како опис
Моторни:
Brushless Мотор
Контролор На Батеријата:
како опис
Контрола На Канали:
12 Channels & Up
Акција Време:
како опис шоу
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Возраст Опсег:
8-11 Години,12-15 Години,Grownups,> 8 години
Број На Модел На:
Eachine Волшебникот X220S
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No
Пакетот Вклучува:
како опис шоу

Подобро ви се допаѓа

6 cm Летање Време : Повеќе Од 1218 Минути Мотор : 2212 1400 / KV, Brushless Главни Моторни Батерија : 11.Дури и Основното Н

4 GHz 4 CHВграденна Жиро : 6 Оската ЖироFPV пренос : WifiКамера : 720 PФункции : Sideward лет, свртете лево / десно, горе /

Се откаже од традиционалните занаетчиски карактеристики на silent,направи летаат повеќе интересно...

Xiangtat 4pcs EMAX RS2205 2300 KV 2600 KV Brushless Мотор 2 CW 2 CCW за QAV250 QAV300 FPV Трки QuadcopterОпис : Брендови : Emax Модел : RS22052300 Рамка : 12

Карактеристики : Режим 2 Предавателот Поставување2.4 ghz Радио СистемПредавателот може да се користи за V911

7 V 500m Ah литиумјонска ( вклучени )Летање Време : 5~6minsВреме на полнење (h) : за 90minsВидео Резолуција : 720 P HDПроиз

100% Сосема Нов.Скала : 1 : 14 Апликација : Воздушна Фотографија Материјал : Пластика Препорачуваме возраст :

Опис : Точка име : Eachine E010 Мини Quadcopter Quadcopter Големина : 9.5 X9.5 X5 CM Кутија Големина : 14 X18 X5.5 CM Жиро : 6оската Фрек

Карактеристики : Големи WLToys Хеликоптер, многу силна и голема perfomance! Направени со авион одделение алумин

дури и повеќе од еден quadcopter е летање во исто време, тие нема да се мешаат едни со други Тоа може да треба 20

Radiolink T6 EHPE TX&RX QQ Контрола на Летање Моторни ESC HMF 4 Оска Количка за Управување со РК Quadcopter RTF БЕЗ Батерија По

4 GHz Технологија Усвоен за АнтиМешање Со wifi функција може да биде поврзан СТАН, APK систем да се земе слики,

полно име,post code 4.За повеќе предмети ,pls посетете ја нашата продавница : http : / / www.com / store / 15002091 ВО СВЕТОТ СЛ

Fetures : со напредни инженерски материјали,супер силен & мазна.9 одбор+1000 KV Моторни+30 A ESC+1045 Пропелер+TX&RXHJ 450 Mu

$ 62.4$ 264.00 299.20$ 84.64 172.64$ 96.00 160.00$ 66.8$ 614.24$ 112$ 52Главната Карактеристика:2.0 пратеник 110 степен широк агол на ка

7 V 75m Ah Liполимер Време на Полнење : Околу 2030 Минути Летање Време : Околу 6 Минути Функција : се Искачи, Спушт

Scroll