Новак
10pcs 600V 20A 10 Позиција Подвижен Терминал Блокови ТА-200810

10pcs 600V 20A 10 Позиција Подвижен Терминал Блокови ТА-200810

Достапност: Залиха
DEN 498.72


Модел : ТА-2010
Номинална Струја/Напон : 20 A/600 V
Дебел/Широк/Higt : 144.5/34/21mm

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
ТА-2010
Број на Контакти:
11 - 20
Тип:
Енергија Дистрибуција
is_customized:
Yes
Диригент Големина:
5 - 10 AWG

Подобро ви се допаѓа

dianxiaobao_1dianxiaobao_2TB серија терминал селекција табеламоделДиригент пресек (mm2)Инсталации цифриНоминална ст

35 mm2Мин 6 mm22 проводници со истиот пресек, цврсти max.)Релативна изолација материјал температура индекс (Elec.

Материјал : ПластикаТеренот : 5.0 mmСтолбови : 2 PЗавртки : М2.5 челик Цинк позлатенКонтакт : phosphor бронза Ni поз

Модел Жица Дел(mm 2) Пол број(А) Номинална струја(A) Номинална напон(V) должина(mm) леб(mm) висина(mm) ТБ1503 0.51.5 3 15 6

FB1 106 центар за контакт, краток спој matchingr Din Железнички Терминал Блокови велика БРИТАНИЈА2.5 Б, UK5 N појавув

H4s IAAAAAAAAAOVTy26 DMBD8l VUOUZs Ddjrkq8zfanttiyqi5wyma1bapsb09fv1dqrh0p5akowdzmd20wljll+HALg Npwi4 Cm Eukrra AEa VTa GRpgc Ocm Ffooxrtmbftmtcmcopnblnpajv+ / YX / 2 BNko JBIl XK1 MPMn4 VYJ

Име на производ Бакар Терминал Блок Материјал Метал, Пластика Бела Боја, Тон Бакар Тип 10 Позиции Инстали

Име на производ PCB Терминал Блок Модел БР KF142 V Номинална Вредност 300 V 10 A Жица Мерач 2216 AWG Материјал Пласти

Име на производ PCB Терминал Блок Материјал Пластични Номинална Вредност 300 V, 30 A Столбови 3 P Pin Растојание

Инаку, немојте да се купиНие се наоѓа во Кина е најголемиот електроника пазарот, Huaqiang Северна Пазарот...

Опис на производот KF8500 Терминал проред 8.5 mm Зелена 2 P / 3 P / 4 P Спојување studs 20 A300 V пакување : 20pcs конекторН

Модел Жица Дел(mm 2) Пол број(А) Номинална струја(A) Номинална напон(V) должина(mm) леб(mm) висина(mm) ТБ1503 0.51.5 3 15 6

(20sets / многу) PCB Завртка Terminal Block Конектор KF2 EDGK 2 P и 90 степени Pin Насловот на теренот : 5.08 MM / 0.2 инчи Зелена 10 A

DSUB DB9 DIN Железнички Планината Интерфејс Модул Машки / Женски Насловот Збег Одбор, Терминал Блок, Конекто

(20sets / многу) PCB Завртка Terminal Block Конектор KF2 EDGK 2 P и 180 Степен Pin Насловот на теренот : 5.08 MM / 0.2 инчи Зелена 10 A

Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на

Ако ви треба помош и услуга, можете да се чувствуваат слободни да контакт Ви благодариме!Политика На Вра

54mm2 5 45 A 600 V 103 38 24TB4506 0 Купувачот треба да плаќаат за превозот надомест за да испратите предмети назад.При

9 Столбови PCB Универзална Завртка Терминал Блокови, Многу 10 КОМПЈУТЕРИ.Теренот : 2.54 mm ( 0.1" ).Производитело

Scroll