Новак
Tangda sendust FeSiAl toroidal јадра S044125 KS044125A CS112125 77130-MS О7-044125-2 12*6*5 мм 125u А.

Tangda sendust FeSiAl toroidal јадра S044125 KS044125A CS112125 77130-MS О7-044125-2 12*6*5 мм 125u А.

Достапност: Залиха
DEN 955.20


Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic. железото не може да се адсорпција.
Знаете
One : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!
Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.
Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот. Било какви проблеми може да се преговара со било какви проблеми може да се решат. Купените производи се имате било какви проблеми, прво време да контактирате со нас, ние ќе ви помогнат да се реши прв пат.
Sendust апликација
1. ПРЕСТАПНА chokes за големи сегашниот
2. Реактор за електрични возила/клима
3. Моќ inductor за горивни ќелии возила
4. Во согласност бучава филтри.
5. ЕМИ филтри
6. Зголемете inductors
7. Префрлување регулаторот inductors
Sendust предности
1. Висок сатурација магнетни помине густина, па тоа може да биде во поголем magnetization исклучување не е лесно да се заситени
2. Има висока пропустливост
3. Магнетни може да има добра стабилност, ниска температура на корозија, висока струја, ниско ниво на бучава)

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
Јадра
Примена:
Индустриски Магнет
Обликот:
Јадра
Композитни:
Јадра
Тип:
Јадра

Подобро ви се допаѓа

Опис На Производот : Обликот:ЦилиндарМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N38 EHГолемина : прибл.D12.7x12.7mmОбложу

Објектот ќе биде предаден во рок од 12 ДЕНА по приемот расчисти исплата Ве молиме да се чувствуваат слобо

Смртта магнет100 PC 7x2mm neodymium магнет 7mm*2mm силна ретки земјата neodymium магнети Nd Fe B постојан круг магнетни 7*2mm x

1pcs 2g Osmium монистра Os>=99.95%Osmium ретки метали на ретка земјаОвие прекрасни парчиња од цврсти osmium метал се сто

)Neodymium магнети Usages Дома Држи Зачин Лименки на Страната на Вашиот Фрижидер,Магнетна Терапија, Магични Три

Карактеристики : Електрични кревање магнетМоќен и компактенМазна и рамна површинаНиска потрошувачка и

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпциј

круг со дијаметар 60mm дебелина 10мм n35 Ретки Земјата силна Nd Fe B Neodymium Магнет за индустриски DIYИзвестување:

40pcs D5x5mm N35 Neodymium Магнети Ретки Земјата Силен Магнет Функција : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако ти

Магнетна табла табла фиксна датотека цртежи Модели на натрупување, можете да го користите мали магнети

start Isv Module Wrap10457end Isv Module Wrap1045718 KG Влече Кревање Магнет Кол 32милиметри Носителот Магнетни Тенџере прстен С

Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, звук метар, а полињата

Магнети би можеле да бидат заинтересирани во вода метар ,Електрични метри, гас метар и некои премерувањ

1 кгВнимание : силни магнети се кршливи; силен магнет може да стиснете вашите прсти лошо; ако дозволите д

1 buc 99.9% Висока Чистота Vanadium Метал V 6.05 g Врежан Елемент Периодична Табела 10мм КоцкаГОЛЕМИНА : 10*10*10ммТЕЖИН

40pcs D5x5mm N35 Neodymium Магнети Ретки Земјата Силен Магнет Функција : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако ти

3 Килограми >11.9 Килограми >11.1 Килограми >10.6 Килограми >11.11 248°F (120°C) 644°F (340°C) 7.10 392°F (200°C) 662°F (350°C) 7.Специфик

Опис : 300pcs N50 Силна Диск Мини Магнети 5x3mm Ретки Земјата Neodymium МагнетиСпецификација : Облик : ДискГолемина :

Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнет

Scroll