Новак
SC40*1000 40mm Понесе 1000mm Удар SC40X1000 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40-1000

SC40*1000 40mm Понесе 1000mm Удар SC40X1000 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40-1000

Достапност: Залиха
DEN 5486.00
DEN 5486.40

SC40*1000 40mm Понесе 1000mm Удар SC40 X1000 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40-1000
HOEN е една од водечките пневматски производство со висок квалитет,специјализирани во
воздух цилиндар, електромагнетниот вентил, воздухот извор третман на воздухот фитинзи,СТП црево други различна големина,исто така, ја прифати прилагодите
За голема количина цел,pls контактирајте со нас преку E-mail или whatsapp,со нетрпение очекувам да има бизнис со твоите : )
Воздухот Слајд Табела цилиндар :
Мини Воздух Цилиндар :
Тенка тип воздух цилиндар :
Ротари цилиндри :
Водич род цилиндри :
Gripper цилиндри :
Rodless цилиндри :

Параметрите на стоката

боја:
SC40 1000, Други контактирајте со нас
Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
SC40*1000
Бренд Име:
HOEN ПНЕВМАТСКИ
Е Прилагодена:
Yes
Модел:
SC40-1000
Течност:
Воздух
Постапувајќи режим:
Двонасочни
Амбиент и течност температура:
0~70
Доказ Притисок:
1.35 MPa
Порт Големина:
1/4
Перница:
Променлива перница
Создаден Големина:
40mm
мозочен удар:
1000mm

Подобро ви се допаѓа

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KML03 M3Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 3ММЦена : различна г

CY1 B32900 CY3 B32900 СКМ тип Rodless цилиндар 32милиметри понесе 900mm удар, висок притисок во цилиндарот CY1 B CY3 B серијаP

SC40*400 40mm Понесе 400mm Удар SC40 X400 SC Серија Една Прачка Стандард Пневматски Воздух Цилиндар SC40175HOEN е една од в

Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до н

Инаку ние не ќе обезбеди техничка поддршка, или други решенија Секој дел пред испраќање биле 100% тестира

Производ Објект : AKB04 A04 S Черупка Тип Проверете Вентил Слободен Проток Насока Од Машки Да се Женски Навој

2 начин Брзо се инсталира / храна Пневматски valve_double дејствува 316 исправен начин 1 1 / 4" DN25 вентилАпликација

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 X0406Боја : белаКонекција : нишкаЦрево соодвет

Материјал : Алуминиум Боја : Црна Опис : Ова е одлична опција за намалување на бучавата на вашиот компрес

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста НЕ : KB2 T04M5Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Производ Објект : ZH18 DS121212 Брз Полнач Пневматски Издувниот Воздух Вакуум Ejector Тело Пренесен Тип Без Silencer

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Лесен за инсталација и лесен за употреба Дизајниран за

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 U0406Боја : белаКонекција : нишкаЦрево соодвет

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 E04M5Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 W04M5Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Име на производ Филтер за Воздух Одговара За Компресор Модел AF2000 Max Работен Притисок 1.0 Mpa (9.9 kgf / cm) Max...

Производи име : Висока брзина Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 VD0401 SБоја : белаКонекција : машки навојЦрево

1.Спецификација : Модел : 11 / 4"BSP32милиметри OD Barb Машки Конец Големина : 11 / 4"BSP (British Standard Цевка Нишка) Машки К

Широко се користи во мастило производство, картон печатење, и flexo печатење индустрии, итн.Увезената Цари

CY1 B32600 CY3 B32600СКМ тип Rodless цилиндар 32милиметри понесе 600mm удар, висок притисок во цилиндарот CY1 B CY3 B серијаPl

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 ZD0403 SБоја : белаКонекција : машки навојЦрево соодветна Голе

Производи име : Pneumatics ФитинзиУметноста Не : KB2 LE0400Боја : белаПогоден Црево Големина : OD 4 MMЦена : различна г

Scroll