Новак
SVN-MP43-12V Притисок Електромагнетниот Вентил 12V DC Actuator Електромагнетни Контрола Вентил G3/4 BSP Нишка

SVN-MP43-12V Притисок Електромагнетниот Вентил 12V DC Actuator Електромагнетни Контрола Вентил G3/4 BSP Нишка

Достапност: Залиха
DEN 470.40


SVN-MP43-12 V Притисок Електромагнетниот Вентил 12 V DC Actuator Електромагнетни Контрола Вентил G3/4" BSP Тема Работен напон : 12 V DC Работна Температура : 0-80 Centigrade Работната течност : град на вода за Инсталација на ветер : во било која насока Вода доказ : 4 часа после потопување во вода, изолација отпорност поголема од 100 ohm Работен притисок : 0.04 Mpa-0.8 Mpa
За Испорака :
Товарни цитирани НЕ вклучува дополнителни трошоци за далечински област наведени од страна на Изразат компанија.
За Конекција
Паралелно (директно) конци, British Standard Цевка Паралелно нишка (BSPP), кои се во постојана дијаметар; означена со буквата Г. Според стандард ISO 228
G1/2" номинален дијаметар е 15mm, попозната како DN15mm; надворешниот дијаметар на G1/2" темата е 20mm наоколу.
G3/4" DN20mm OD 25мм околу; G1" DN25mm OD 32-милиметри околу ; G2" DN50mm
За Гаранција
Ние обезбедуваме 1 година mininium гаранција за сите наши производи. Било какви дефекти или неуспехот на производи, вие може да побарате да го замени производот со очигледен доказ, обично со видео.
Плаќање
Ние сме Ultisolar Нова Енергија Ко. Ltd, ние го прифаќаме СИТЕ видови на плаќање. За повеќе информации, ве молиме контактирајте со нас преку интернет или е-пошта.
Должност
Купувачот е одговорен за било кој данок или должност задолжени од нивните земја обичај.
Повратни информации
Ве молиме контактирајте со нас прв доколку постои било каков проблем со плаќање, испорака или производи добиени. Негативен фидбек ќе не помогне да се реши проблемот.
CE Сертификат :

Параметрите на стоката

Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Медиуми:
Вода
Број На Модел На:
SVN-MP43-12V
моќност:
Електромагнетниот
Структура:
Контрола
Извор На Енергија:
DC
Standard or Nonstandard:
Стандард
Порт Големина:
3/4
Материјал:
Пластични

Подобро ви се допаѓа

Опис : НОВИ Три Менгеме Санитарни Пеперутка Вентили Со Пневматски Actuator SМенгеме Стерилизација температ

Ø Ако сте заинтересирани во сензори, мотори, грејачи за автоматски систем и инструменти, ве молиме додад

Степени3) За одвоен туш, само го исклучите проток префрлување, топла и ладна вода ќе да го вклучи часовни

Ø продажба на Мало цел : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail (1526 работен ден испорака).Ø Сите пораки

Номинален притисок од 1.6 MPa,Работна температура 10 степени ≤ t ≤ 120 степениРаботниот медиум : вода, нафта,

НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот надомест е на товар на двете продавачот и купувачот на половина.Инсталација и

Ако стави цел, без било какви дополнителни информации, ние ќе ги пренесе на стандардниот модел.Трговија

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликТема : 1" BSP Женски НавојОперативен притисок : 1.6 MPA,229 PSIОперативен те

Спецификации : Модел2 L170102 L170152 L170202 L200252 L300402 L50050ZGZ50ТечностНа Пареа, Воздух, ВодаОперацијаВодич тип / Кли

Спецификација : Име на Производ Електромагнетниот Вентил Модел 4 V41015 Тип 5 Порт 2 Позиција Ефективно прес

Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик(Запечатување Материјали:Тефлон) Тема : DN8DN100 BSP Женски НавојОпер

Висок вакуум топката вентилМатеријал : 304 Од Не ' Рѓосувачки SteeУпотреба : Вакуум линијаПоле на примена : 10

Ø Под нискотемпературна средина, непреземање мерки за да се избегне замрзнати течност во внатрешноста

Пред да нарачате, ве молиме љубезно дозволете ни да знаеме вашите потреби и барања, ние ќе ви обезбеди по

Ø Тоа е предложено да се користи медиум филтрирани од страна на 40um филтер елемент.ЗемјаВреме На Испорак

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Навој : 1 / 8" BSP Женски НавојДолжина : 41mmРаботен Притисок : 0

Ø да Бидат сигурни дека напонот и фреквенцијата, притисокот и Температурата се правилно се користи.Ø вр

Scroll