Новак
CHAROITE Падна Камен QTY1 Буци Русија Исцелување Кристал Заштита

CHAROITE Падна Камен QTY1 Буци Русија Исцелување Кристал Заштита

Достапност: Залиха
DEN 767.52

CHAROITE Падна Камен Буци Русија Исцелување Кристал Камен на Духот Штити Charoite е познат како КАМЕН НА ДУХОТ затоа што го забрзува духовен раст и transmutes стравови да совршен мир. Големина : mm буци убаво камења - вашиот камен ќе бидат избрани од многу прикажани во фотографијата. Одделение : Земја на Потекло : Русија. На Charoite депозит познат како "Sirenevyi Камен" е само познат за помалку од 30 години. Ова е единственото место во светот каде што Charoite да се најде. Таа се наоѓа во Murun Планините во Yakutia, Русија. Чакра : Трето Око, Круна, Душата Ѕвезда, Соларни Plexus, Корен, Earthstar Елемент : Правец на министерството за Здравство е Цврстина Скала : 5.0 Број : не почне да Вибрира до 7 Хороскопски Знак : Скорпија и Стрелец

Параметрите на стоката

Тема:
Санта мраз
Регионален Функција:
Африка
Бренд Име:
BASILOSAURUS
Материјал:
Камен
Стил:
Фенг Шуи

Подобро ви се допаѓа

Објектот се Објасни Име ЈАСНО РОК кварцен Кристал Дупка скапоцен камен Стапче Пушењето Цевки Цигара но

Објектот се Објасни Име ВРВОТ!!! ПРИРОДНИ SMOKY CITRINE КВАРЦЕН КРИСТАЛ ТОЧКА Исцелување Материјал Природни К

околу големина : 2.2 X2.7cm / 0.8x1.1inch Тежина : 9.3 g / еез Производ во Боја : Бидејќи е природен камен,Можеби малку х

име : виолетова fluorite Кластерголемина : 51x36x19mmтежина : 48gфункција : Примерок колекција

Објектот Се Објасни ИмеФОСИЛИЗИРАНО ПОЛЖАВ AMMONITE МИНЕРАЛНИ ОД МАРОКО ~ МУЛТИБОЈА ОГАН Материјал фосилни

Објектот се Објасни Име Природна Розова кварцен кристал точка полирање, примерок Материјал ПРИРОДНИ КР

ШАЛ превозот (ШАЛ превозот трае околу 1830 дена Ако не примате одговори од мене во рок од 2 дена, тоа значи д

име : црвена ахат дупкаголемина : 75x61x51mmтежина : 343gфункција : Примерок колекција

име : Kyanite Срцеголемина : 91x78x40 MMтежина : 401gбоја : светло сина

Јас одговор пораки 7 дена во неделата Ве молиме бидете сигурни дека ќе испратите епошта до една точна email

Име : Aventurine Jade Големина : 79mm Ефект : Минерални Примероци / Садење на Аквариум / Риба Резервоарот Оркеста

Објектот се Објасни Име Природни кварцен кристал исцелување, кристално резба, врежан кристал еднорог М

име : жолта Ахат Пештерата топкаголемина : 50mmтежина : 167gфункција : Примерок колекција

Име : Папагали Морски Полжав Фосилни играњеГолемина : 54x38x29mmТежина : 89gФункција : Примерок колекција

Answer : ___________________________ Note : Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да

Објектот се Објасни Име Полиран Розева Роза СФЕРА ТОПКАТА КВАРЦ ПРИРОДНИ Кристал ИСЦЕЛУВАЊЕ Материјал

име : природни Морскиголемина : 8x58x36mmтежина : 240gфункција : Примерок колекција

Scroll