Новак
Обичај метал етикети за облека, срце облик, сјајна златна и сребрена боја, прифати мали цел

Обичај метал етикети за облека, срце облик, сјајна златна и сребрена боја, прифати мали цел

Достапност: Залиха
DEN 20400.00


Оваа метална етикета е само за квалитет и боја референца, не е за продажба.
За повеќе метална етикета слики, посетете ја нашата веб страница :
-Објектот : метал етикетата
-Материјал : цинк легура
Големина : 3.5x4cm, дебелина 2mm
-Тежина : 5.1 g/еез
-Боја : злато, сребро.
-Техника : лого во облик
други слични производи :

Параметрите на стоката

Тип На Производ:
облека labels
Техника:
Врежана
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
P004323
Етикета Вид:
Главната Lables
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Материјал:
Метал
Бренд Име:
Pinli

Подобро ви се допаѓа

Оваа кожа етикетата за другите наши купувачи, не е за продажба, само за вашиот квалитет и стил референца.

3 selvage лента карактеристики : Материјал повеќе напредни кертриџи, ленти од двете страни на selvage линии, мат

Ве молиме СТАН да уживаат Повеќе ПОПУСТ : )Добредојдовте на Изработка (MOQ 5$)100% Сосема Нов, 100% Бесплатен Пр

Материјал : СТП кожа боја на кожа Дебелина : 2mm процес на Производство : со притискање на забите Големина :

Пред исплата , pls забележи .Испорака времеПовратни информации1.Постепено се менува бои може да не работе

ќе имаме празник за Кина Нова Година, на Jap.Од 10Февруари.5, ние ќе престанеме да се прифати нови корисничк

Кориснички Бренд Пациентот ЕтикетатаФабрика ЦенаСпецификации : Висок Квалитет на Платно Полите етикет

Кожа LabelsМатеријал : кожаГолемина : 6cmx4cmБоја : темно сина позадина со логото црнаТехника : лого за печатењ

2),јапонија,Јужна Кореја,Малезија,Сингапур и други Југоисточна Азија област ќе брод во Специјален Курир,

Itll само да ви треба 1 минута, но овој 1 munite е исклучително битно значење за нас.За било какви предмети, ве м

ќе имаме празник за Кина Нова Година, на Jap.Од 10Февруари.5, ние ќе престанеме да се прифати нови корисничк

ќе имаме празник за Кина Нова Година, на Jap.Од 10Февруари.5, ние ќе престанеме да се прифати нови корисничк

Црна позадина Бели букви Или Бела позадина црни буквиБукви се ткаат не се Печати.ГОЛЕМИНА : околу 1.2*3.5 см

Ернст висат ознака string Материјал : полиестер string + пластични печат Големина : 13 X23.6mm Боја : бела позадина с

Точка име : Ласерско печатење на облека етикета, облека лебл, етикета печатење, главниот етикета, грижа е

Предмет : Коноп Пластични ознакаКОЛИЧИНА : 1000 компјутериГОЛЕМА КОЛИЧИНА МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ НИСКА ЦЕНА ФАБ

бесплатен превозот обичај облека кошула јакна ткаени labels / облека ознаки печатење / логото brand name / извез

прилагодено лого богородица човечка коса пакет екстензии пакување завиткување налепници,прилагодена

Scroll