Новак
300pcs Силни Магнети Кол 4mmx1mm N50 Ретки Земјата силна Neodymium 4x1mm Магнет трговија на големо

300pcs Силни Магнети Кол 4mmx1mm N50 Ретки Земјата силна Neodymium 4x1mm Магнет трговија на големо

Достапност: Залиха
DEN 336.00
DEN 479.52

)
Neodymium магнети Usages Дома Држи Зачин Лименки на Страната на Вашиот Фрижидер,Магнетна Терапија, Магични Трикови, Лоцирање на Ноктите Под Тротоарите, Студ Finders, Подигање Скитници Ноктите и Навртки,Бришење Видео и Аудио Ленти или други Магнетни Медиуми за Чување податоци,Фрижидер Магнети, Глупави Бар Трикови,Држејќи Резервни Клучеви во Место - Дом на Вода Климатизација, Чистење Риба Тенкови од Надвор, со Приложување Име Ознаки за Облека без Игли, Божиќ Светлина и Декорација Закачалки,Домашно Компас,Образование, Училиште &DIY Зграда Генератори, Експериментите,Алатка / Нож Носители,магнетни Стеги, Пирс-слободен уво Накит, Метални Детектори Држи Крилја на аеро,Кабинет Брави, Правење на вашиот сопствен Гориво Километражата Extender, со Приложување Кеси за Мотоцикли Замена Магнети за Велосипед,Наоѓање на Микро Метеорити Минијатурни Војна-игри, Магнетни Couplers на Модел Железничката Автомобили,Влечење Магнети за Слот Автомобили Автомобили со Приложување на електрониката да Возила и Опрема,Масло Филтри, Обезбедување Tarp на Машини или Возила,Одржување Банери на Автомобили и Лебди во Парада,Приколка Hitch Прачки, Држење Резервни Клучеви во Место - Автомобил,Гаража Организаторите Фабрика
телефони, дом на апаратот, електрични мотори, Брошура Затворачи,Магнетни Играчки, Магацин етикета одредување, Levitation Експерименти, Магнетен Накит, Магнетен Накит Clasps
Stirrers Одделение : Точно N50
.03 kg
Внимание : силни магнети се кршливи; силен магнет може да стиснете вашите прсти лошо; ако дозволите два магнети привлечат заедно, тоа може да пукнатини и чипс може да му наштети на вашите очи
(Повлече сила била тестирана на 20 целзиусови степени степен, на полиран железо плоча со дебелина од 20 mm. Ние може да произведуваат според вашиот дизајн за рефус количество.

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
N50
Бренд Име:
SUPERMAGNET
Композитни:
neodymium магнет
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
Диск
Обликот:
Диск
is_customized:
Yes

Подобро ви се допаѓа

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам само да ни оставите порака, или email за нас.1 mm Матер

5) Здравствена заштита : медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму Neodymium магнети о

Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, звук метар, а полињата

Discription : 50x25x10mm N50 Силна Блок Cuboid Магнет Ретки Земјата Neodymium МагнетСпецификации : Форма : Cuboid Материјал : Nd Fe

)Neodymium магнети Usages Дома Држи Зачин Лименки на Страната на Вашиот Фрижидер,Магнетна Терапија, Магични Три

Опис На Производот : Обликот:ЦилиндарМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N38 EHГолемина : прибл.D12.7x12.7mmОбложу

Магнетна табла табла фиксна датотека цртежи Модели на натрупување, можете да го користите мали магнети

Опис : N50 Супер Силен Блок Cuboid Neodymium Магнет 30mmx10mmx2mm Ретки Земјата NeodymiumСпецификација : Материјал : Nd Fe B ( Neody

4) Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетни машини Апликации : 1) Акустична поле : говорникот, прием

2 kgВнимание : силни магнети се кршливи; силен магнет може да стиснете вашите прсти лошо; ако дозволите дв

Countersunk Правоаголник Магнет (делумно) , само кликнете на неа, ако треба Countersunk Правоаголник Магнет Димензи

круг со дијаметар од 40мм 5mm дебелина 10мм 20mm n35 Ретки Земјата силна Nd Fe B Neodymium Магнет за индустриски DIY Изве

1pcs 2g Osmium монистра Os>=99.95%Osmium ретки метали на ретка земјаОвие прекрасни парчиња од цврсти osmium метал се сто

Discription : N50 Силна Блок Cuboid Магнет 50mm x20mm x4mm Ретки Земјата Neodymium МагнетСпецификации : Форма : Cuboid Материјал :

3 Килограми >11 Не го погоди.4 KOe 20 KOe 3638 MGOe N40 SH 12.4 KOe 14 KOe 4850 MGOe N33 H 11 димензии, оценки, обложувањата, magnetizing нас

Спецификации : Форма : Cuboid Големина : 15x5x6mm Одделение : N35 Позлата : НуCuNi ( Никел ) Материјал : Nd Fe B Боја : Среб

Dicscription : 50pcs 6mm x 4mm N50 Силна Ретки Земјата Nd Fe B Neodymium Диск МагнетиСпецификација : Материјал : Nd Fe B магнетни м

Смртта магнет100 PC 7x2mm neodymium магнет 7mm*2mm силна ретки земјата neodymium магнети Nd Fe B постојан круг магнетни 7*2mm x

40pcs D6x3mm N35 Neodymium Магнети Ретки Земјата Силен Магнет Функција : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако ти

2 парчиња / Многу D32 Силни Магнетни Кука за Бесење и SalvagingДетали : Димензии : База Дијаметар : 32милиметри То

Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Не им до

Магнетот беше одбиен вертикално.1 mm Материјал : Neodymium магнети за Сертификација : Ro HS помина Одделение : N50

150pcs D5x3mm N35 Neodymium Магнети Ретки Земјата Силен МагнетФункција : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако ти

Опис : N50 Супер Силен Блок Cuboid Neodymium Магнет 30mmx10mmx2mm Ретки Земјата NeodymiumСпецификација : Материјал : Nd Fe B ( Neody

Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Особено

Истакнува : Филтер inductor DCDC Конвертор, задави калеми Осветлување и автомобилската Електроника Компјутер

Scroll