Новак
Топла продажба дијаметар дупка 38mm Mutoh 1604 Хартија хранење систем го резервен дел Ролан Mimaki автоматско хранење систем го држачот

Топла продажба дијаметар дупка 38mm Mutoh 1604 Хартија хранење систем го резервен дел Ролан Mimaki автоматско хранење систем

Достапност: Залиха
DEN 4752.00


опис на производот
Топла продажба дијаметар дупка 38mm Mutoh 1604 Хартија хранење систем
резервен дел ролан mimaki автоматско хранење систем го држачот
производ спецификите
Одговараат за :
нашиот труд заземаат систем/хартија приемник за системот/Се-до Ролна
За сите Mimaki JV22 JV4 JV3 JV33 JV5 печатач
За СИТЕ Mutoh RJ900 RJ8000 RJ8100 VJ1604 VJ1618 VJ1628 VJ1638 ПЕЧАТАЧ
За сите Ролан SJ SC FJ SP300 540 640 740 VJ1000
За сите Sciko
За сите Еп T3070 T5070 T7070 T3000 T5000 T7000 T7200 T5200 T3200 SC30600 F6070 7880 9700 7900 7890 11880 итн серија печатач
За сите HP
За сите Canon
За Witcolor ALLWIN БЕСКОНЕЧНОСТ и други отворено голем широк формат priner
Кога ќе се потврди цел,pls остави порака за информации како што следи :
1 . Што е вашиот печатач модел? Што е вашиот печатач нога столче внатрешна должина и надворешниот должина?
2 . Вашата земја Напон е 110v или 220 V?
3 . Вашата земја стр ower приклучоци е Европска ,Американски или Кина стандард ?или други стандардни?
внимание ве молам
производ екранот
Постојат три модел хартија хранење систем , како што се Модел / Model B
/Model C , линкот е за Модел , ако сте интерес во други , pls остави
порака каже selller сакам Модел .. ,Сето тоа е во парк ,ви благодариме
работен процес

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
автоматски систем за хранење
Бренд Име:
CM
Тип:
Други
Точка име :
хартија хранење систем
користат за:
за mutoh mimaki роланд с боја sunika печатач
Местото на Оригиналот:
Кина
Дупка Со Дијаметар Од:
38 mm
Тип:
хартија носителот
Карактеристика 2:
без поддршка нозе
Превозот начин:
dhl емс тнт fedex кина, воздухот пост
Напон:
220v/110v
печатач машина дел тип :
Ролери хранење систем
време на испорака:
1-2 ден по confrim плаќање

Подобро ви се допаѓа

Промет на големо со 10pcs / многу Пикап Ролери за Брат HL5440 5450 6180 W LJ3700 MFC8510 8710 8810 8910 M8600 Печатач Делови Специфи

На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозо

Висок Квалитет на мал Тапан Чистење на Ножот Компатибилен За HP 1215 1415 2025 CE530 A 540 541Пакување : неутраленВрем

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ Но, може да бидете сигурни дека с

Attentio nВе Молиме Порака Што е вашиот печатач модел ?Повеќе цел , Повеќе Повластен Добредојдовте да контак

Ако припаѓаат на оддалечени места, ве молиме да обрнете за далечински, Ние исто така може да го замени др

2 парчиња Висок квалитет! Jyy пумпа 24v 3w ув мали мастило пумпа за растворувач печатачИмаме мал мастило пум

започнетекрајотВисок квалитет на пренос појас за чистење на ножоткомпатибилен за Ricoh Aficio 350 450 MF3570 4570 3550

SEEBZ 3600 Скали Нова Голема Вози Опрема Хартија Храна Опрема За METTLER ТОЛЕДО 8442 3600 3610 3650 3880 E+ 3600 E+ Скала

Висок Квалитет на Оригиналниот Teardown Fuser Единица Компатибилен За Canon IRC4080 IRC5185 IRC5180 IRC4580 4080 5185 5180 4580 Греење

опис на производотпромет на големо со широк формат piezo печатач со dx5 глава за печатење датум кабел висок

Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 р

Така ние се постави во професионален тим !2 : Бидејќи " Сеопфатен "Поради долго време соработка со секој п

Ние НЕ нудиме надоместоци за враќање на такси превозот.Skype : plotterpartsТелефон : 8613602732852 Гдин ЏИНГEmail : plotterparts

Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање Ве молиме контактирајте ме пред д

Но, ние не прифаќа враќање на предмети за надомест на штета, по употреба или оштетени factitiously...

Име : ПЕТ етикета налепници 80x40mm 1000pcs една ролна sigle ред водоотпорен висока температура отпорни може да п

производ discripitionВисок Квалитет!!! Еко растворувач печатач dx4 глава покритие dx4 глава за печатење адаптер

Овде ние ви нудиме две парчиња на брендот нови LCD дисплеј контролер модули за 3 D Печатач 3 D дизајн е сниме

Нормално време на Испорака : Кина Пост Воздух Mail = 15~60 дена , ЕМС = 7~21 дена , DHL = 4~14 дена Ве молиме да ни даде 5

Quanlity Контрола Одделение : 100% tesing пред да замине склад.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се

MPC2500 Основно Полнење РолериОЕМPN : Ricoh C 2500За употреба во : Ricoh Aficio MPC2500 / 3000 / 3500 / 4500НА КЛИЕНТИ(ги ПРОЧИТАТЕ

Опис : Име на производ : Главни Полнење Ролери MC Основно Полнење Ролери ПЦРСе користи за : Kyocera FS1020 FS1024 FS1025

опис на производот34pins сплит DX7 печати ја главата кабел за xenon еко растворувач печатач соF189010 DX7 глава за п

Вашиот конзистентна поддршка propels нас да прават нашите најдобри за вас Ве молиме проверете со вашиот зе

1 Set Remanufactured глава за печатење на hp 80 HP80 C4820 A C4821 A C4822 A C4823 A печати ја главата за hp Designjet 1000 1050c 1055cm печатачМо

Печати ја главата производ canbe размена во рок од 7 дена по добивањето на пакетот , други производи гаранц

Стоки во транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празницит

Scroll