Новак
Акрилик CO2 Ласерски Машина за Сечење Цена Дрво Ласерски Машина Десктоп Стакло Пластика Ласерско Гравирање Машина Кина

Акрилик CO2 Ласерски Машина за Сечење Цена Дрво Ласерски Машина Десктоп Стакло Пластика Ласерско Гравирање Машина Кина

Достапност: Залиха
DEN 139200.00


(7) LCD Control Panel на англиски јазик
(8)Опремени со Хидраулични заштита,Издувни гасови прашина и чад уред,huff заштита. Ова е најголем convinent на плаќање за меѓународна трговија.Слободен тренинг курс во нашата фабрика.1 година гаранција време за идеален целата машина, 10 месеци за ласерски цевка.
Разликата со другите добавувачи :
Примероци на co2 ласерски машина за сечење :
По продажба на услуги на co2 ласерски машина за сечење :
1.
(4)Висок Квалитет на CO2 Стакло Запечатени Ласерски цевка Обезбедува Силна, Стабилна Ласерски зрак на владата и Подолг Живот.
Назад врата отворена,кои се достапни за повеќе материјал .
(3)Увезената Рефлектира Леќата и фокусот на леќата во Оптички Систем во голема мера Може да се Намали топлина на косата.Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно.
(2)Оригиналот Увезени Директно Линеарна Водич Железнички HIWIN водич железнички го Прави Машина Работи на голема Брзина и Прецизност.Машина е прилагодена пред породувањето.Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена.
Пакување : силна иверица
ЗА ACCTEK :
Начин на плаќање : A : T/T : 30% T/T deposite,70% пред shippment.05 mm
Бруто Моќ
Температурата На Работа
0-45°C
Оперативен Влажност
5 - 95%
Систем за контрола
DSP ( USB порта )
Графички Формат Поддржан
Corel Draw Auto CAD Photoshop
Возење систем
stepper
Графички формат поддржан
BMP,PLT, ЛИНИЈА, DXF, и ПИ
Табела тип
Нож платформа
Прилогот
Пумпа за вода, Издувните Фан, Воздушна пумпа
Карактеристика на кожа гравирање машина за сечење : :
(1)Напредни Rdcam l Контрола на технологијата и Интегрирана Рамка Структура за да се обезбеди Работа Стабилност.
(9)Изборен До & долу прилагодливи worktable може да Engrave и Намалување на Различна Висина Материјали.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AKJ6090
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
боја:
Е Прилагодена
Гравирање работна Површина:
600*900mm
Ладење На Чекање:
Вода за Ладење и систем за заштита на
асистент опрема:
exhasut фан, воздушна пумпа
Брзина Гравирање:
0 - 40000mm/мин
Табела:
нож за табела / саќе табела
Ласерски Моќ:
Reci 80W ласерски цевка
Број На Модел На:
AKJ6090 ласерски машина за сечење
Пренос:
Тајван hiwin плоштадот водич железнички и Fulong појас пренос
Систем За Контрола:
RDCAM систем за Контрола

Подобро ви се допаѓа

Машина е прилагодена пред испорака7.Апликацијата индустрија : Реклама индустрија , Уметност и занает, ин

Чешел со птици и цвеќиња 3d модел помош за cnc во STL формат на датотекаОваа 3 D модел е 24 MBГОЛЕМИНА : Под голем

Ефективна удар : 300 mm Х 200 mm Y оските Z оската 80 ммНајголемиот работното парче дебелина : 80 мм или помала (на

Модел не може да издаваат на трети лица во било кој медиум, вклучувајќи ги и, cd, dvd подигнати на вебсајтов

Тслот PVC маса со Алуминиумски профил декоративен изглед прекрасен дизајн.Одржување и технолошка поддрш

техничар, испрати тест видео во согласност со клиент за обработка на материјали за клиентите потврди.01 m

Прстен Engraver Накит опрема резба машина, Гравирање машина прстен хривнија внатре и надвор од рингот Рамен

Ние ве уверам дека проблемот ќе биде решен amiably само во ваша ползаОбјектот ќе биде предаден во рок од 13 д

29 Pcs Шах Арапите против Римјаните 3 D модел за 4 оска кружен дијаграм 3 D врежан скулптура cnc машина во STL дат

Па можете да остатокот увери за по услуга Сечење Метал лист, Железо, алуминиум, јаглероден челик, железо,

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека Дабови Лисја и Желад

2 KW 3axisМашина Димензии : 550 *660 * 600mmРек материјал : 6061 и 6063 Тешко алуминиум легураТабела големина330 * 540mm (20mm а

Zephyr облека и вечер фустан за сечење#.Ако садот е премногу tigher,ние ќе ги искористиме јп филм за пакување и

Внимание1 Без дополнителни трошоци во оддалечените области испоракаСе врати и враќање1 ве Молиме прочи

Табела18 mm тслот маса, 45th челик шест еднострани рамно брусење, една табела, вода дупки, на водениот циклус

Ние ќе ви ја испратиме стоката преку најдобри Изразат според вашата локација(DHL / USP / ФЕДЕКС / ТНТ.2 Враќа

7) Професионална cnc рутер машина снабдувач со 10 години искуство 3мм Ладно валани челични заварени машина

Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму Сингапур увез

Алатница : множество на клучеви, леќа чистење хартија, пакет на завртки, резервни граница вклучите, леќа

Принцот Римски Olegovich Ryazan 3d модел за cnc STL формат Религија 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamОваа 3

онлајн waterjet сечење апликации cnc woter џет сечење чаша со вода машина авионВовед Вода авион Машина за Сечењ

Ако сакате да го испратите по курир како DHL, UPSот, Fedex или ЕМС, pls испратете ни го вашиот град име, пост код,

Машина е прилагодена пред породувањето обликувањето карактерПисмо 1., Ltd е лоцирана во висока технологи

Scroll