Новак
7 LED Фарови 80W со Бела светилки drl Килибар се Претвори Сигнал Ангел Очи Ореол Прстен Headlamp Собранието за Jeep Wrangler JK, ЗАБ TJ (2 ПАРЧИЊА)

7 LED Фарови 80W со Бела светилки drl Килибар се Претвори Сигнал Ангел Очи Ореол Прстен Headlamp Собранието за Jeep Wrangler

Достапност: Залиха
DEN 5640.00
DEN 6000.00


7" LED Фарови 80 W со Бела светилки drl Килибар се Претвори Сигнал Ангел Очи Ореол Прстен Headlamp Собранието за Jeep Wrangler JK, ЗАБ TJ (2 ПАРЧИЊА)
Спецификација : Големина : 7inch(177*177*90mm) Ореол Прстен Боја : Бела за светилки drl/Amber за Возврат Сигнал Моќност : 80 W Напон : 10 V-30 V DC Прозрачна Флукс : 4450 LM (Висок Зрак)/2800 LM (Ниска Зрак) LED Чип : Висока лумен LED чипови Боја Температура : 6500 K-7000 K (Бела) Со H4 да H13 Адаптери Домување Материјал : Diecast Алуминиумски Домување Водоотпорен : IP67 животниот век : 30.000 часа Боја : Хром/ Црна Fitment: За Jeep Wrangler TJ (1997-2006) За Jeep Wrangler TJ Неограничен / ЗАБ (2003-2006) За Jeep Wrangler JK 2 Вратата (2007-2016) За Jeep Wrangler JK 4 Вратата Неограничен (2007-2016) СУМ За Општи Hummer (1992-2001) За Hummer H1&H2 (2003-2009)(Ако за Hummer H2, тогаш треба екстра 9007 машки да H4 женски адаптер, пакетот не е вклучен) Пакетот Вклучува : 2 ПАРЧИЊА 7" LED Светлата 2 ПАРЧИЊА H4 да H13 Адаптер Детали за Производот Сребрен Модел Црна Модел H4 да H13 Адаптер Нашата Компанија Превозот Начини Ние може да се направи брза испорака со меѓународните експрес од DHL, Fed Ex, UPS-от, EMS, Кина Пост Воздух Парцела, e Packet, CDEK, Aremax, 139 ЕКОНОМСКИ Пакет.. на светот,превозот време трае околу 3 до 7 дена да пристигнат. Повратните информации Превозот Детали стоката се превезува од Кина и времето за испорака зависи од дестинацијата и превозот метод. Ве молиме испратете ни ја вашата целосна адреса и име и презиме со телефонски број и проверете agian пред поднесување на вашата цел. Повратни информации Политика на Клиентите е секогаш БР.1. Ако имате било каков проблем во врска со нашите производи, ве молиме оставете порака. Ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Пред да замине негативно feeback, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Ви благодариме за разбирањето! Поврзани Производи

Параметрите на стоката

Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Wrangler-Година:
2010,2012,2007,2011,2015,2013,2009,2014,2008
Бренд Име:
ESYAUTO
Име На Модел:
ES-1022
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Материјал Тип:
Diecast алуминиум домување
Специјални Функции:
Со Бели светилки drl/Amber Пак Сигнал Ореол Прстен
Објектот Дијаметар:
7inch
Објектот Тежина:
2.5kg
Jeep Модел:
Wrangler
Големина:
7inch(177*177*90mm)
Ореол Прстен Боја:
Бела за светилки drl/Amber за Возврат Сигнал
моќност:
80W
Напон:
10-30V DC
Lumens:
4450LM на високо зрак, 2800LM на ниски зрак
Температура На Боја:
6500K-7000K (Бела)
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Водоотпорен го оценувате :
IP67
Животен век:
30.000 часа
боја:
Хром/Црна

Подобро ви се допаѓа

Совршено се вклопуваат, лесна инсталација Повратни информации 1 : Ние се потпираме на нашата репутација

ИмеВредностИме на производ 4 D Автомобил логотоГолемина14.5cmx7.2cmУпотребаавтомобил предЖивотен век3000050000ho

Опис на производот како што е подолу, Крушка : H1112 V 55 W Nebel Lampe за TOYOTA YARIS HATCHBACK VITZ 2006~2008 Брзо и лесно монтирањ

Напојува со автомобил запалка приклучок.2 m запалка приклучок за кабелот за напојување Ако не сте задово

Опис На Производот : Забелешки : 1, За царина Јас мислам дека ние може да ви помогне, ако треба, ве молиме к

Добра вест : Драги пријателе ,Само да ги купите овој производ, вие ќе добиете 1set "алуминиумско тркало на а

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.Вие се согласувате да ги сите горенаведе

На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите ни

3 Inch 20 W Плоштадот LED Работа Светлина 12 V Место Светилка За 4x4 Теренски АТВ Камион Трактор Мотоцикл Возење

Опис на производот како што е подолу, Крушка : H1112 V 55 W Магла светилка за Фокус Купе 2008~ЗА Брзо и лесно монт

Автомобилстил, led светилки за Mazda 3 AXELA LED Фарови авто автомобил светилки 2014up LED движејќи се претвори сигна

OKEEN 2 ПАРЧИЊА Автомобил Црвено Лен Задниот Браник Рефлектор LED Стоп Кочница Светлина Опашка Магла Паркин

Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас Ние ќе ви испратиме кога

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Моќност : 60 W Напон : 1030 V DC Прозрачна флукс : 4000 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K Домување clor :

Враќање&гаранција : Ние обезбеди половина година гаранција Бидете внимателни за да се избегне дробење и

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

4x 3 LED Автомобил Полнење 12 V Сјај за Внатрешни Декоративни 4in1 Атмосфера Сина Светлина СветилкаДраги приј

Scroll