Новак
Geeetech Сите Метални Долги J-раководител Hotend За 3D Печатач Bowden Екструдер RepRap MakerBot

Geeetech Сите Метални Долги J-раководител Hotend За 3D Печатач Bowden Екструдер RepRap MakerBot

Достапност: Залиха
DEN 335.52

Купувачот треба одговорен за увоз било обичај должност или увоз даночни во купувачот е земја на Царинската управа. Ние ќе се направи пратката во рок од 48 часа откако плаќање е јасно (сабота и недела не се вклучени). Превозот и трошоци за осигурување, нема да бидат вратени. Купувачот е одговорно за превозот цена на враќање поштарина. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас прво, пред напуштање на било какви негативни повратните информации. Се враќа Политика, Ние секогаш да услуги на клиентите сериозно и сакате да бидете 100% задоволни со вашиот шопинг искуство тука. Ако имате било какви посебни барања за царинска фактура вредност или други документација, ве молиме ги споделите со нас пред пратката.Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Тоа е многу едноставна, со намалување на бројот на сопствени машински делови на минимум. Ние ќе се направи пратката според која адреса ќе се стави на, ако сакате ни да брод предмети на друга адреса, ве молиме контактирајте со нас пред да се изврши плаќање. Ние ќе бидат одговорни за проблеми во Кина Царината.
На сите-метал J-Раководител Топла Крајот овозможува работа со Поликарбонат и до 300 целзиусови степени и со идните материјали кои бараат повисоки работни температури над оние кои се поддржани од пластични екструдерите и топла крајот.
Превозот и Ракувањето со Политика, Генерално, мал пакет ние ќе брод преку хонгконг воздух пошта, ако сте треба брод преку други превозот метод, pls контактирајте со нас.
На филамент патека е ист со оној на веќе докажан дизајн, може да се користи за печатење на сигурно со двете ABS и PLA. J-Раководител Топла Крајот може лесно и добро интерфејс со најпопуларните Rep Rap екструдерите. Ако сте незадоволни со нашиот предмет или услуга, тогаш ве молиме следете ги добра пракса да контактирате со нас пред да замине било повратни информации и да се врати во рок од 7 дена за замена или пари назад.

Параметрите на стоката

Големина:
03 for 175, 035 for 175, 04 for 175, 05 for 175, 03 for 3mm, 035 for 3mm, 04 for 3mm, 05 for 3mm
Бренд Име:
GEEETECH
Број На Модел На:
Долги J-раководител
Тип На Објект:
J-раководител

Подобро ви се допаѓа

Параметри Чекор Агол на Точноста : +5% (full чекор, без оптоварување) Отпор На Точноста : +10% Inductance На Точноста

Име : Kossel мини K800 effector превоз и Агол ФитинзиМатеријал : алуминиум легура, магнетно,Пакет : 1, 9pcs* Агол Фитин

Ве МОЛИМЕ НЕ ни остава 1, 2, 3 или 4ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот затоа што тие се еднакви на негатив

Ние ќе ви обезбедиме услуга како најдобро што можеме, да предизвика повратни информации ПЕТ ЅВЕЗДИ е он

Услуги на клиентите, Ние сме тука да ви помогне со вашиот производ прашања, цел статус и се враќа.Повратн

3 DSWAY 3 D Печатач Фан 12 V 24 V 40*10мм Хидраулични Имајќи Удар Радијална Вентилаторот за Ладење Турбо Вентилато

Пакет листата : 4pcs возачот модули со топлина тонеLV8729 возачот модул со 128 поделби е добар избор за Nema stepper

3 D печатач додатоци Ultimaker 2 посветен LCD 2.42 OLED дисплеј Вистински Место на нова вредност топла продажба на Б

Има M7 прислушувани (навој) и вдлабнати дупка за барел и млазницатаИма М4 drilled и прислушувани дупки за thermoc

Опис : Материјал : Нерѓосувачки ЧеликФиламент влезот : 3.0 mmМлазницата : 0.3 mm, 0.4 mm, 0.5 mmнавој дијаметар : m6Ако

Производ Функција : 1 Име на производ : 3 D Печатач Делови MK8 Bowden Екструдер2 Се користи За : 1.75 mm Филамент Makerb

алуминиум и нерѓосувачки челик материјал,сите метални, користете 1.75 mm филамент,компатибилен со Flashforge / W

Wanhao Греење Кертриџ за Duplicator i3 Ова е нова верзија на топлинска цевка за да се Duplicator i3 Дијаметар : 6.3 mm...

Внимание : Ако сакате да се добие производ итно, ние исто така може да испрати со ЕМС или UPSот,DHL и сл.Време

Вклучува : 1 x V6 Алуминиум Грејач Блок 1 x 0.4 mm Месинг Млазницата 1 x Алуминиум Heatsink (Lite6 Варијанта) 1 x Hot End Сил

Превозот и ракувањето со обвиненија не се враќа.Ако производи имаат каков било дефект или да се одложи,

Материјал : алуминиум Тип : левата рака, десната рака Боја : црна и црвена розадва типа на вашиот избор : с

Карактеристики : V ритам Запечатени Топката ЛежиштаОвој објект е обичните прецизност, адаптација на нис

Име На Производ : Openbuilds Заклучување ЈакаМатеријал : високо квалитетен нерѓосувачки челик материјал8мм :

20pcs Т Слот LФорма 2020 Алуминиумски Профил за Внатрешни работи Агол Конектор Заеднички Заградата за 2020 Алу

Scroll